Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tehnoloģijas

BMW noliedz par manipulēšanu ar dīzeļdzinēju izmešiem

Vācijas autobūves uzņēmums BMW noliedzis jebkādu slepenu sadarbību ar konkurentiem saistībā ar piesārņojumu izraisošajiem izmešiem automašīnās ar dīzeļdegvielas dzinēju, norādot, ka nevienam kompānijas ražotajam modelim nav uzstādītas kaitīgo izmešu manipulēšanas programmatūras un tie nav pārkāpuši nozares noteikumus.

Viedtālruņi veicinājuši bezvadu austiņu popularitāti

2017.gada pirmajos sešos mēnešos austiņu pārdošanas apjomi palielinājušies par 36%, salīdzinot tādu pašu periodu pērn, – liecina Latvijas Mobilais Telefons (LMT) apkopotie tirdzniecības dati. Latvijas iedzīvotāju vidū pēdējos gados popularitāti iemantojušas tieši uzlādējamās bezvadu austiņas, ko īpaši gada siltajos mēnešos arvien biežāk iegādājas aktīva dzīvesveida piekritēji un sportisti.

Tele2 vasarā nodrošina darba iespējas jauniešiem(1)

Vadošais mobilo sakaru operators Tele2 iesaistījies Nodarbinātības valsts aģentūras iniciatīvā skolēnu darba iespēju veicināšanai, un vasaras brīvlaikā piedāvā apmaksātas darbavietas jauniešiem vecumā no 15 – 20 gadiem, portālu Diena.lv informēja uzņēmumā.

Kā pagarināt telefona baterijas darbības laiku to nelādējot?(6)

Ir sācies festivālu laiks. Šie pasākumi, kā ierasts, notiek brīvā dabā, kur piekļuve elektrībai ir ierobežota, tāpēc aktuāls kļūst jautājums, kā pagarināt mobilā tālruņa baterijas darbības laiku, lai ierīce neizlādējas nepiemērotā brīdī. Ikviens ir pārliecinājies, ka viedtālruņa baterijas darbības laiks ievērojami sarūk, ja ierīci ikdienā izmanto aktīvi – fotografējot, filmējot, sērfojot internetā u.tml. Mobilo sakaru operatora BITE tehnoloģiju eksperti ir apkopojuši septiņus risinājumus baterijas enerģijas taupīšanai, lai saziņas priekus bez ierīces uzlādes var baudīt ilgāk.

ES viesabonēšanas regula uzliek pienākumus operatoriem(2)

Jaunais Eiropas Savienības (ES) regulējums jeb princips “Viesabonē kā mājās”, kas stājās spēkā pirms nepilnām divām nedēļām, ne vien nodrošina lietotājiem plašākas iespējas mobilo sakaru lietošanā ceļojot Eiropā*, bet arī uzliek telekomunikāciju operatoriem zināmus pienākumus un tiesības, tāpēc BITE aicina mobilo sakaru lietotājus pievērst uzmanību dažām būtiskām niansēm.

Drošības eksperti: Biznesa vide kibernoziedzniekus vilina vairāk © DIENA

Katru dienu par kibernoziedznieku upuriem kļūst vairāk nekā miljons cilvēku, turklāt sevišķi iekārojams mērķis ir uzņēmumi, kuru neatņemams ikdienas darba instruments ir internets, liecina kompānijas Symantec, kas ir viena no pasaulē vadošajām drošības programmatūru izstrādātājām, veiktā pētījuma dati.

Rīgā uzstādīts Baltijas interneta ātruma rekords - teju 1 gigabits sekundē(1)

Demonstrējot jauno Nokia bāzes staciju ar veiktspējīgāko ātrgaitas interneta programmatūru, šodien Latvijas Mobilais Telefons (LMT) tīklā uzstādīts Baltijas mobilā interneta ātruma rekords. Pateicoties jaunajām interneta tehnoloģijām, mobilā interneta ātrums LMT tīklā sasniedza teju 1 gigabaitu sekundē jeb 930 megabitus sekundē (Mbps), ierindojot Latviju starp pasaules līdervalstīm mobilā tīkla sasniegumos ceļā uz 5G.

Eksperti: Izspiedējvīruss NotPetya kārtējo reizi atgādina par datu drošību(1)

Pasaules kibertelpu ir satricinājis kārtējais izspiedējvīruss NotPetya, kas īsā laika posmā ir izplatījies galvenokārt Eiropā, tai skaitā arī Latvijā. Vīruss bloķē lietotāju datorus, pieprasot izpirkuma maksu 300 ASV dolāru apmērā, konvertējot tos virtuālajā valūtā bitcoin. Uzņēmuma Squalio IT eksperti dalās ar padomu, kā pasargāt savu datoru.