Laika ziņas
Šodien
Migla

Tehnoloģijas

Zibens spēriens aizkavē SpaceX raķetes startu(2)

ASV privātais kosmisko lidojumu uzņēmums SpaceX zibens spēriena dēļ ir spiests atlikt uz sestdienu kosmosa kuģa startu, ar kuru paredzēts piegādāt kravu astronautiem Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS), ceturtdien paziņoja ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Aizvien pieaugošo kiberdraudu ērā lietotāji vēl aizvien vieglprātīgi © DIENA(1)

Moderno tehnoloģiju pieejamība visā pasaulē likusi aktivizēties ļaundariem, kas tās izmanto, lai noziedzīgā ceļā gūtu sev labumu. Kā liecina nesen veikts pētījums, 2016.gadā kiberuzbrukumu skaits ir pieaudzis par 38%, ja salīdzina ar 2015.gadu. Tomēr, kā žurnālistiem trešdien pavēstīja kiberdrošības eksperti Bite Latvija rīkotā pasākuma laikā, iedzīvotāji pret drošību internetā aizvien izturas visnotaļ vieglprātīgi, savukārt krāpnieki izdomā arvien izsmalcinātākus krāpšanas veidus.

Katrs otrais Bite klients ceļo uz ārzemēm

Katrs otrais Bite klients ceļo, bet datu lietojums Eiropā pērn pieauga divpadsmit reizes, sasniedzot 600 MB – šie ir reāli patērētāju paradumi, kuri liek mobilo sakaru operatoram pilnveidot pamata tarifu plānus, norāda Bite mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

Volvo sešu gadu laikā varētu atteikties no dīzeļdzinējiem

Zviedrijas autobūves uzņēmuma Volvo Cars Corp. vadītājs Hokans Sāmuelsons trešdien vācu laikrakstā Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) publicētā intervijā norādījis, ka kompānija varētu pārtraukt attīstīt jaunus dīzeļdzinējus saistībā ar augstajiem izdevumiem, ko radījušas bargākas regulas.

Latvijas pirmā bezpilota auto brauciens Biķerniekos

Mobilā televīzija, lietotne LMT Straume piedāvā video no Latvijas pirmā bezpilota auto brauciena Biķerniekos un ekspertu - satiksmes ministra Ulda Auguļa, Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena un Latvijas Mobilais Telefons prezidenta Jura Bindes - viedokļus par Latvijas iespējām kļūt par starptautisku bezpilota auto izpētes un attīstības centru.

Izspiedējvīrusa WannaCry radītāji pieļāvuši vairākas iesācēju kļūdas; peļņa - niecīga © DIENA(7)

Bīstamā izspiedējvīrusa WannaCry (vai Wcrypt), kas aizvadītajā nedēļas nogalē inficēja aptuveni 200 tūkstošus datorsistēmu 150 pasaules valstīs, izstrādātāji no savas ļaunprātības dižu finansiālu labumu negūs, turklāt paši pieļāvuši vairākas kļūdas, kas ne tikai apgrūtināja izpirkuma maksas iekasēšanu no inficēto datoru īpašniekiem, bet var arī palīdzēt likumsargiem ļaundaru notveršanā, vēsta tehnoloģiju portāls Wired.

Latvijā radīts drons pacēlis izpletņlēcēju 330 metru augstumā, no kurienes veikts lēciens

Latvijā izstrādātais 28 motoru bezpilota lidaparāts jeb drons Aerones izmēģinājuma laikā pacēlis izpletņlēcēju 330 metru augstumā, no kura veikts lēciens, aģentūru LETA informēja viens no lidaparāta izstrādātājiem Jānis Putrāms. Lēciens tika veikts Amatas novadā, sadarbojoties ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC), proti, drošības apsvērumu dēļ, izpletņlēcējs savienojās ar dronu uz 120 metrus augstas LVRTC torņa platformas.

Latvijā veidos starptautisku bezpilota auto izmēģinājumu trasi(1)

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) sadarbībā ar Rīgas Augsto tehnoloģiju izglītības biedrību uzsākuši darbu pie bezpilota auto tehnoloģiju izmēģinājumu trases izveides Latvijā. Pateicoties izcilai sakaru infrastruktūrai un līdzšinējām iestrādēm autonomo auto tehnoloģiju attīstībā, Latvijai ir labs pamats kļūt par starptautisku bezpilota auto izpētes un attīstības centru, portālu Diena.lv informēja LMT pārstāvji.

Apple vērtība jaunos augstumos - pirmo reizi pārsniegta 800 miljardu robeža

Informācijas tehnoloģiju gigants Apple sasniedzis jaunu rekordu, kļūstot par pirmo kompāniju vēsturē, kuras tirgus vērtība pārsniegusi 800 miljardu ASV dolāru robežu, vēsta The Guardian. Tas noticis nedaudz vairāk kā divus gadus pēc tam, kad kompānijas vērtība sasniedza 700 miljardu dolāru robežu.