Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tehnoloģijas

VIDEO: RTU rada tehnoloģijas drošiem nākotnes kosmosa satelītiem

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes zinātnieki Eiropas Kosmosa aģentūrai izstrādā kosmosa satelītu ražošanas tehnoloģijas, kas palielinās satelītu drošību un ļaus ievērojami samazināt izgatavošanas un ekspluatācijas izmaksas nākotnes misijās, portālu Diena.lv informēja RTU pārstāvji.

Takata ASV atzīst vainu sprāgstošo gaisa spilvenu lietā

Japānas automašīnu rezerves daļu ražotājs Takata panācis vienošanos par vainas atzīšanu krāpniecības pārkāpumos un samaksās vienu miljardu dolāru (937,9 miljonus eiro), lai izbeigtu izmeklēšanu sprāgstošo gaisa spilvenu skandālā, paziņojušas ASV amatpersonas.

Aicina uzlabot savas parkošanās iemaņas

Janvārī un februārī apmācībās ParkoSkolā autovadītājiem bez maksas būs pieejamas papildus individuālās nodarbības, portālu Diena.lv informēja pasākuma organizatori.

Volkswagen ASV atzīst vainu dīzeļgeitas lietā

Vācijas autoražotājs Volkswagen atzinis vainu apsūdzībās par krāpšanos ar dīzeļautomobiļu izmešiem un maksās 4,3 miljardus dolāru izlīgumā ar ASV valdību, trešdien pavēstīja Savienoto Valstu ģenerālprokurore Loreta Linča.

VIDEO: Iededz Latvijas viedeglīti, tvītojot #Latvijavar

Ikviens Latvijas iedzīvotājs līdz 2017. gada 1. janvārim aicināts palīdzēt iemirdzēties Latvijas pirmajai viedeglītei, daloties sociālajos tīklos ar labām ziņām un panākumu stāstiem ar tēmturiem #Latvijavar un #manaLatvija.

Bite: Mobilais internets Latvijas sabiedrībā ienāk lēnāk, bet pārliecinošāk

Latvijas sabiedrības adaptēšanās digitālajam laikmetam notiek lēnāk, nekā citviet, bet, kolīdz tas notiek, mobilā interneta lietošana ieņem svarīgu lomu ikdienas dzīvē, komentējot Eiropas Savienības (ES) statistikas departamenta Eurostat jaunākos datus, kuri liecina, ka Latvijas iedzīvotāji interneta lietošanā mobilajos tālruņos ir trešie kūtrākie ES, aģentūrai LETA sacīja telekomunikāciju operatora Bite Mārketinga nodaļas vadītāja Diāna Šmite.

LMT: Aptauja ir neprecīza telekomunikāciju parādību pētīšanas metode

Aptauja ir neprecīza mūsdienu telekomunikāciju parādību pētīšanas metode, jo klientu uztvere un "vārdnīca" ir mainīga, komentējot Eiropas Savienības (ES) statistikas departamenta Eurostat jaunākos datus, saskaņā ar kuriem Latvijā interneta lietošana mobilajos tālruņos ir trešā kūtrākā ES, aģentūrai LETA sacīja telekomunikāciju operatora "Latvijas Mobilais telefons" viceprezidents Ingmārs Pūķis.