Rīgā +22 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Slovāki pirms tikšanās ar Latviju pārspēj Franciju

Čehijas un Slovākijas vīriešu hokeja izlases sestdien Čehijā svinēja uzvaras pasaules čempionāta spēlēs.

B grupā Ostravā Slovākija ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) apspēlēja Franciju.

Vienīgos vārtus pirmajā trešdaļā četras sekundes pirms perioda beigām guva Pavols Regenda - 1:0 Slovākijas labā.

23.minūtē Libors Hudāčeks pie apmales kreisajā laukuma pusē ar māņu kustību apspēlēja Pjēru Eduāru Belmāru, pietuvojās vārtiem un no kreisā iemetiena apļa raidīja ripu vārtos - 2:0.

30.minūtē Hudāčeks ar metienu no zonas vidus vārtu kreisajā augšējā stūrī guva savus otros vārtus spēlē - 3:0.

36.minūtē Saša Treijs no kreisā iemetiena apļa, neapturot ripu, raidīja to vārtu tuvējā stūrī, panākot 1:3.

49.minūtē slovāki panāca 4:1 pēc Mario Grmana metiena, bet septiņas sekundes pirms mača beigām punktu spēlei ātrajā uzbrukumā ar metienu no zonas vidus labajā apakšējā stūrī pielika Florians Šakiašvili - 2:4.

Trīs (2+1) rezultativitātes punktus sakrāja Hudāčeks, divus (1+1) - Grmans, bet vārtos Samuels Hlavajs atvairīja 25 metienus.

B grupā Zviedrijai piecās cīņās ir 15 un nodrošināta vieta ceturtdaļfinālā. Vācijai sešās spēlēs ir 12 punkti, Slovākijai piecās spēlēs - 11 punkti, ASV - desmit, Latvijai - septiņi, bet Francijai - četri un Kazahstānai - trīs punkti, bet Polijai sešos mačos ir viens punkts.

Jau ziņots, ka Latvija pirmajā sestdienas spēlē Ostravā ar 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) zaudēja Zviedrijas valstsvienībai, bet Vācija ar 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) apspēlēja Poliju.

A grupā Prāgā Čehija ar 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) pārspēja Lielbritāniju.

Čehi sāka spēli apņēmīgi un jau trešajā minūtē izvirzījās vadībā. Pēc Romana Červenkas izrāviena vienatnē pret vārtsargu Benu Baunsu vārtsarga atvairīto ripu vārtos iemeta Lukāšs Sedlāks - 1:0.

2:0 piektās minūtes vidū panāca Jakubs Krejčīks.

Arī otro periodu ar ofensīvu sāka čehi, jau 36.sekundē Sedlākam pārspējot Baunsu - 3:0.

23.minūtē britiem bija vajadzīgas tikai sešas sekundes, lai realizētu vairākumu. Pēc Līema Kērka piespēles no kreisās puses nūju ripai vārtu priekšā pielika Evans Mozijs, raidot ripu tukšā vārtu tālajā stūrī - 1:3.

4:1 vairākumā 33.minūtē panāca Ondržejs Kaše.

Četras rezultatīvas piespēles sakrāja Červenka, trīs (2+1) rezultativitātes punktus - Sedlāks, pa diviem - Kaše un Krejčīks (1+1).

Vārtos Lukāšs Dostāls atvairīja 14 metienus, bet Baunss tika galā ar 41 metienu.

A grupā Čehijai sešās spēlēs ir 15 punkti, pa 14 punktiem piecās spēlēs ir Šveicei un Kanādai, visām trim komandām nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Somijai ir septiņi punkti, Dānija sešos mačos ir sakrājusi sešus punktus, Austrijai piecās cīņās ir četri un Norvēģijai - trīs punkti, bet Lielbritānija pie punktiem nav tikusi.

Jau ziņots, ka pirmajā grupas spēlē sestdien Šveice ar 8:0 (2:0, 3:0, 3:0) pārspēja Dāniju, bet otrajā Kanāda ar 5:3 (2:2, 1:1, 2:0) pieveica Somiju.

Turnīrā startējošās 16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisināsies līdz 26.maijam.