Rīgā +20 °C
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Rīgas Zeļļi jau pirmajā sezonā iekļūst LBL finālā

Rīgas Zeļļi sestdien Rīgā iekļuva Pafbet Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālā, kur debijas sezonu aizvadošos rīdziniekus jau gaida galvaspilsētas flagmanis VEF Rīga.

"Rīgas Zeļļi" mājas spēlē pieveica "Ventspili" ar 65:61 (14:18, 14:20, 16:10, 21:13), sērijā uzvarot ar 3-1.

Mājiniekiem Kamaka Hepa izcēlās ar 19 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, Džordans Hanters sakrāja 14 punktus un astoņas atlēkušās bumbas, Toms Skuja guva 12 punktus un Aizeja Osborns - 12 punktus, izcīnjot arī sešas atlēkušās bumbas.

Viesiem Išmaels El-Amins guva 18 punktus, Artūrs Ausējs sakrāja 15 punktus, sešas atlēkušās bumbas un piecas kļūdas.

Pirmajā puslaikā labāk veicās viesiem, liekot domāt, ka arī ceturtajā sērijas mačā uzvarēs vieskomanda. Septiņu punktu izrāviens ventspilniekiem ļāva panākt 10:4 vadību, palielinot to līdz 14:6.

Nākamos astoņus punktus guva mājinieki, pēc Skujas divpunktu metiena panākot izlīdzinājumu.

Vēl viens 7:0 izrāviens otrās ceturtdaļas sākumā pēc Tomas Vasiljeviča divpunktu metiena ļāva viesiem atrauties līdz 25:16, bet puslaika priekšpēdējā minūtē pēc diviem precīziem Vasiljeviča soda metieniem panākt lielāko pārsvaru spēlē - 38:25.

Puslaiku mijā mājinieki guva deviņus punktus pēc kārtas, arvien vairāk deldējot Ventspils kluba pārsvaru, līdz 35.minūtē Ričards Daniels Vanags ar divpunktu metienu panāca 55:55.

38.minūtē ar Hantera divpunktu metienu rīdzinieki atguva vadību - 60:58 un noturēja to līdz spēles beigām.

Pirmajā pusfināla mačā izbraukumā ar 100:97 uzvaru svinēja "Rīgas Zeļļi", bet otrajā cīņā ar 103:82 viesos pārāki bija ventspilnieki. Ceturtdien atkal pie panākuma tika viesi - Ventspilī ar 111:81 uzvarēja "Rīgas Zeļļi".

"Ventspils" izslēgšanas turnīrā iesaistījās no pusfināla, bet "Rīgas Zeļļi" pirmajā kārtā ar 3-1 pārspēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" komandu.

Latvijas-Igaunijas līgas pamatturnīrā abas komandas apmainījās uzvarām savā laukumā (89:86 Rīgā un 100:92 Ventspilī).

Otrā pusfināla sērijā "VEF Rīga" ar 3-0 pārspēja "Liepāju" un 14.reizi sasniedza finālu.

Pērn par čempioniem kļuva "VEF Rīga" basketbolisti, kuri finālā ar 4-1 pārspēja "Ventspili", bet cīņā par bronzu "Liepāja" ar 3-1 bija pārāka pār "Ogri".