Laika ziņas
Šodien
Migla

Šodien

Gripas epidēmijas laikā noteikti ierobežojumi Rīgas Dzemdību namā

Saistībā ar gripas epidēmiju Latvijā un akūtu augšējo elpceļu infekciju slimību pieaugumu un izplatību Rīgā, no pirmdienas, 23. janvāra, māmiņu un jaundzimušo interesēs vienlaicīgi pacientu apmeklēt Rīgas Dzemdību namā ir atļauts vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem, portālu Diena.lv informēja Rīgas Dzemdību nama pārstāve Jana Priedniece.

Mīlestība nezina grūtības - Aldis un Jūrate gredzenus mija barikāžu laikā

Atceroties 1991. gada janvāra barikāžu laiku, ierasts runāt par ugunskuriem Doma laukumā, satraucošām ziņām radio un ložu šķindoņu Iekšlietu ministrijā. Taču, neskatoties uz notikumiem, dzīve toreiz neapstājās, mājās tāpat kūpēja zupas katli un miegā tika ieaijāti bērni, savukārt vienā no Vecrīgas dievnamiem kāds jauns pāris svinēja mīlestību, solot viens otram būt kopā priekos un bēdās. Jūrates un Alda Bušu jūtām nekas nevarēja stāties ceļā, iespējams, tāpēc arī šodien viņi viens otru uzlūko dzirkstošām acīm.

Melburnā ar auto ietriecas gājējos; trīs cilvēki gājuši bojā, 20 ievainoti(1)

Trīs cilvēki gājuši bojā, bet vēl aptuveni 20 ievainoti, tostarp četri bērni, vīrietim ar automašīnu ietriecoties gājēju pūlī Melburnas centrā, apstiprinājusi Austrālijas policija. Incidents notika noslogotā krustojumā neilgi pirms plkst.14 pēc vietējā laika (plkst.5 pēc Latvijas laika).

Viļņi un konteksti

Mūžībā aizgājušais Uldis Brauns ir viens no simtgades filmas Baltijas jaunais vilnis varoņiem

Rīgā un citviet Latvijā notiks barikāžu gadadienai veltīti pasākumi(1)

Pieminot 1991.gada barikāžu laiku, šodien Rīgā notiks vairāki pasākumi - tiks iedegti piemiņas ugunskuri gan Doma laukumā, gan pie Saeimas nama. Šajā dienā iedzīvotāji varēs piedalīties ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā, kā arī ikvienam būs iespēja apskatīties 1991.gada barikāžu muzeja ceļojošo izstādi, kas būs izvietota muzeobusā Doma laukumā. Atceres pasākumi notiks arī Vidzemē un citviet Latvijā.

INFOGRAFIKA: Vieglatlētika ir populārākais sporta veids Latvijā, hokejs ārpus TOP5

Populārākais sporta veids Latvijā 2016.gadā bija vieglatlētika un skriešana, liecina mediju aģentūras Mindshare veiktā pētījuma rezultāti. Tālāk topā seko 2014.gada līderis futbols, trešajā vietā nemainīgi ir volejbols un pludmales volejbols, kam seko basketbols. TOP5 noslēdz riteņbraukšana (t.sk. BMX), pirmo reizi kopš 2009.gada atstājot hokeju ārpus populārāko sporta veidu piecinieka. Jāpiebilst gan, ka hokejs arvien ir skatītākais sporta veids Latvijā.

Uz Liepājas šosejas apgāzušās divas kravas automašīnas; satiksme bloķēta(1)

Uz Liepājas šosejas pie Lielupes tilta noticis ceļu satiksmes negadījums - apgāzušās divas kravas automašīnas. Šobrīd satiksme ir bloķēta, un VAS Latvijas Valsts ceļi lēš, ka tā varētu tikt atjaunota ap plkst.9. Negadījuma vietu iespējams apbraukt pa Jelgavas šoseju (A8) vai Ventspils šoseju (A10).

Latvija neiebalso Porziņģi NBA Visu zvaigžņu spēles sākumsastāvā(1)

Latviešu talants Kristaps Porziņģis izcīnījis sesto vietu Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) Visu zvaigžņu spēles līdzjutēju, mediju un basketbolistu balsojumā starp Austrumu konferences uzbrucējiem un centra spēlētājiem, liecina turnīra rīkotāju ceturtdien publicētie gala rezultāti.

Tramps no Obamas pārņems Baltā nama atslēgas(9)

"Es, Donalds Tramps, svinīgi zvēru, ka uzticīgi pildīšu Savienoto Valstu prezidenta pienākumus un ar vislielāko atbildību aizsargāšu Savienoto Valstu Konstitūciju. Lai Dievs man palīdz," aptuveni šādus vārdus piektdienas pēcpusdienā uz ASV Kapitolija kāpnēm teiks Donalds Tramps, oficiāli kļūstot par 45. ASV prezidentu, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Jaunie mediju uzraugi viešot cerības(2)

Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) jaunā maiņa – Ivars Āboliņš, Ieva Beitika, Gunta Līdaka un Patriks Grīva – ceturtdien ieguva Saeimas deputātu uzticību un novēlējumu strādāt kā vienotai komandai. Tas būs jādara kopā ar Daci Ķezberi, kura vienīgā no līdzšinējā sastāva turpinās darbu NEPLP. Jaunajai padomei no sava vidus būs jāizraugās arī tās priekšsēdētājs un vietnieks, bet pēc tam jāsadala atbildības jomas. Tas varētu būt pirmais pārbaudījums komandai, kas sāks darbu 2. februārī, piektdien lasāms laikrakstā Diena.

Porziņģis atgriežas laukumā ar 15 gūtiem punktiem, taču Knicks cieš zaudējumu

Aizvadītā gada Latvijas labākais sportists Kristaps Porziņģis ceturtdien pēc četru maču pārtraukuma atgriezās laukumā un guva 15 punktus, bet viņa pārstāvētā komanda Ņujorkas Knicks Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē savā laukumā ar 110:113 (27:38, 40:28, 19:34, 24:13) piekāpās Vašingtonas Wizards.

Zaļais nams

"Baltais nams drīz būs Zaļais nams, ietīts kamuflāžā," Facebook raksta Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš, ziņojot par no ēkas nodrupušu apmetumu un ķieģeļiem.

Kam flīze, kam ķieģelis. Cik droši esam?(1)

Vienā dienā publiskajā telpā parādījās satraucošas ziņas no divām dažādām Latvijas pilsētām par divām dažādām būvēm, taču tām abām ir kas vienojošs – problēmas ar būves tehnisko stāvokli. Proti, pašā trešdienas vakarā pēkšņi tika evakuēti cilvēki no populāra iepirkšanās centra Jelgavā, jo pagaidām nesaprotamu iemeslu dēļ no ēkas grīdām 50 kvadrātmetru platībā sāka atdalīties grīdas flīzes, savukārt trešdien vēl pa dienu Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) direktors Zigmars Liepiņš sociālajos tīklos cēla trauksmi, ka no operas ēkas fasādes sākuši krist ķieģeļi un apmetuma gabali, – kā raksta Liepiņš, par laimi, nevienam tie nav uzkrituši uz galvas.

Kurš ko pārstāv?(1)

Procedūra, kā tika atrastas un apstiprinātas kandidatūras uz brīvajām vietām Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), jau raisījusi daudz diskusiju, tostarp par to, cik īsta vai drīzāk – parodiju atgādinoša arī šajā gadījumā bija sabiedrības iesaiste.