Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Šodien

Ukraina atklāj televīzijas torni pārraidēm okupētajos austrumos

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien atklāja televīzijas torni, no kura tiks translētas pārraides Maskavas atbalstīto teroristu kontrolētajiem valsts austrumu apgabaliem. Okupētajos Donbasa rajonos konflikta gaitā bija uztverami tikai Maskavas telekanāli. Galveno televīzijas torni, kas nodrošināja Ukrainas telekanālu translāciju, teroristi iznīcināja 2014.gada jūlijā.

Vietnēm Nozagts.com un Toma joki uzmanību pievērsuši drošībnieki(1)

Savstarpēji saistītās interneta vietnes Nozagts.com un Ukradeno.com, kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla Facebook lapām latviešu valodā Toma joki ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.

FK Skonto pasludināts par maksātnespējīgu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pirmdien, 5.decembrī, futbola klubu Skonto pasludināja par maksātnespējīgu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Par maksātnespējas administratoru iecelts Valdis Levkāns.

Vai roboti drīzumā aizstās darbiniekus?(5)

Šķietami katru dienu moderno, viedo tehnoloģiju uzņēmumi prezentē kādu jaunu produktu, programmu vai konceptu, veikalos parādās pašapkalpošanās kases, un datorprogrammas pašas veido filmu scenārijus un ierunā audiogrāmatas. Nav pārsteigums, ka daži no cilvēkiem sāk bažīties par savu darba vietu. Bet, lai gan varētu šķist, ka uztraukties par darba zaudēšanu mašīnu dēļ cilvēce sākusi tikai pēdējos gados, izrādās, ka šīs satraukums laiku pa laikam mūs nomocījis jau vismaz 200 gadu.

Alepo nogalinātas divas krievu mediķes(3)

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka pirmdien Sīrijas pilsētā Alepo nemiernieku raidīts šāviņš trāpījis Krievijas mobilajā hospitālī, nogalinot divas krievu mediķes. Apšaudē smagi cietis vēl viens krievu mediķis.

Latvijas rūpniecība uzņem apgriezienus

Latvijas rūpniecība turpina uzņemt apgriezienus, un oktobrī, salīdzinājumā ar pērnā gada oktobri, izlaide rūpniecība augusi par 6,7%, kas ievērojami apsteidz kopējo ekonomikas izaugsmi (+0,3% trešajā ceturksnī) un ir straujākais rūpniecības pieaugums kopš vasaras sākuma.

Oktobris rūpniecībai ražīgs mēnesis

Pēc ne pārāk iedvesmojošajiem trešā ceturkšņa IKP datiem oktobra rūpniecības dati iepriecina. Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2015. gada oktobri, rūpniecības produkcijas izlaide ir palielinājusies par 6,7%. Ražošanas apjoma kāpums apstrādes rūpniecībā bija 7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē 9,8 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē 5,1 % apmērā.

Saeimā iesniegs 10 985 parakstus par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu

Otrdien, 6. decembrī, Saeimā plānots iesniegt 10 985 Alūksnes un Apes, kā arī citu kaimiņu novadu, tostarp Gulbenes un Balvu, iedzīvotāju parakstus par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu esošajā statusā, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins (Vidzemes partija).

INFOGRAFIKA: 2017.gada budžets

Saeimas sagatavotajā infografiku dokumentā apskatāmas būtiskākās izmaiņas, kas saistāmas ar 2017.gada budžetu. Lai skatītu dokumentu, klikšķiniet uz BUDŽETS 2017.

Tramps mājokļa jautājumu ministra amatam izvirza Kārsonu

ASV jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps pirmdien mājokļa jautājumu un pilsētattīstības ministra amatam izvirzījis pensionēto neiroķirurgu un savu neseno konkurentu uz republikāņu Baltā nama nomināciju Benu Kārsonu.

Eksperts par Su-33 avāriju: Problēma nav lidmašīnās, bet bāzes kuģī(4)

Militārais eksperts, žurnāla Tēvzemes Arsenāls galvenais redaktors Viktors Murahovskis uzskata, ka Krievija savus iznīcinātājus Vidusjūrā zaudē nevis pašu lidaparātu tehnisku ķibeļu vai pilotu kļūdu dēļ, bet tāpēc, ka bojātas nosēšanās iekārtas uz paša lidmašīnu bāzes kuģa Admirālis Kuzņecovs.

TIEŠRAIDE: 6. decembrī sarunas Prāta kutināšanā par tēmu doties – pilnveidoties – izdoties

Otrdien, 6. decembrī plkst. 19.00 tiešraidē Diena.lv no kinoteātra Splendid Palace lielās zāles izskanēs četri iedvesmojoši stāsti par tēmu doties – pilnveidoties – izdoties. Ugunsstaigāšanas instruktors un personības izaugsmes treneris Mārtiņš Vecvanags, gaisa balonu instruktore Inga Ūle, teātra režisors Mihails Gruzdovs un SEB bankas vadītāja Ieva Tetere diskutēs par izvēli doties, vēlmi pilnveidoties, neatlaidību sasniegt arvien labākus rezultātus un par to, vai tam vispār ir kāda jēga.