Laika ziņas
Šodien
Migla

Cits

Tik daudz mīlestības mazā rudā lapsiņā(1)

Savas mītnes rajonā suņu īpašnieki parasti pazīst visus četrkājainos kompanjonus un viņu saimniekus. Tieši tāpēc stalto vīru ar šeltija šķirnes sunīti ievērojām uzreiz. Pirms trim gadiem abi mūsu pusē nokrita gluži kā no gaisa. Katru dienu rītos un vakaros viņi cītīgi gāja uz Biķernieku mežu, un drīz jau Oļegs Korotkovs ar savu šeltiju Džuļu mūsu saimē kļuva par savējiem. Ierastas un gaidītas tagad ir kopīgas pastaigas pa meža takām, suņu rotaļas un saimnieku garās sarunas. Oļegs atklāti atzīstas: "Nevaru iedomāties, kā es savu mūžu nodzīvoju bez suņa."

Ingvers - sakņaugs veselībai(2)

Ingvers ir populārs garšaugs austrumu virtuvē – iecienīts dažādu Āzijas ēdienu pagatavošanā. Latvijā arī tam cienītāju netrūkst, it sevišķi ziemas sezonā. Ārstniecisko īpašību dēļ ingveru lieto tēju pagatavošanai – tas stiprina imunitāti, jo ir bagāts ar fitoncīdus saturošām ēteriskajām eļļām, spēj iznīcināt vīrusu baktērijas, veicina gremošanas procesus.

Sabadīta ar vīnu kopš bērnības

Ieva Dūmiņa sārtiem vaigiem mūs ar fotogrāfu sagaida mājas pagalmā, ar lielo sniega lāpstu tīrot biezo sniega segu no ceļa. Pīrāgus tāpēc viņa nav sacepusi, bet, kad būsim apsveicinājušies ar diviem labi apmācītiem labradoriem Anabellu un Duglasu, galdā viņas vīna pagrabiņā tiks celtas lielas krūzes ar smaržīgu kafiju. Pirms tam tikai jāsapoš mazmeitiņa Lizete un māsas mazmeita Rasma, kuras skolēnu brīvlaikā ciemojas pie Ievas Jauncodē Bauskas pusē.

Uztura speciāliste: Neēst pēc sešiem – tā ir sevis un ķermeņa mocīšana(5)

Ziemas sezonas aktualitāte saistībā ar ēdiena baudīšanu, šķiet, ir gadumijas svētki, kad bagātīgie svinību galdi nereti beidzas ar pārēšanos. Tiesa, līdz tai tradicionāli spējam nokļūt arī jebkuros citos svētkos, jo paradums svinības = daudz ēdiena ir dziļi iesakņojies. Tāpat liekas, ka mūsdienu sabiedrībā arī ikdienā mēdzam apēst vairāk, nekā organismam būtu nepieciešams, tāpēc Sveiks un vesels sarunā ar uztura speciālisti Evu Kataju pievēršas ne tik daudz tam, KO ēst, cik tam, KĀ ēst. Viņa gan uzreiz norāda, ka noteikumi par optimālo porciju lielumu un sastāvu, maltīšu reizēm u. tml. nevar būt kā akmenī iecirsti, jo jāņem vērā katra cilvēka individualitāte – mēs cits no cita ļoti atšķiramies, sākot no ķermeņa uzbūves, reakcijām uz stresu un beidzot ar fizisko aktivitāti un dzīvesveidu.

Lēnām, bet kļūstam apzinīgāki pret vidi

Ne viens vien pagājušā gada notikums vides jomā liecina, ka sabiedrība ir kļuvusi informētāka un aktīvāk paudusi savu viedokli. Aktualizēti vairāki dzīvnieku aizsardzības jautājumi un cilvēki apzinās dabas vērtības, tomēr vēl aizvien interešu aizstāvji gaida konkrētākus lēmumus un rīcību no valdības puses, lai notiktu reālas izmaiņas. Par padarīto pērn un paredzamo attīstību šogad Dabas Dienai stāsta biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Līva Siliņa un Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Gaidi pavasari acāliju košumā!

Kamēr pirmais lielais aukstums vēl tikai drebina mūsu kauliņus, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Acāliju mājā krāšņie ziedi jau pamazām mostas un priecēs apmeklētājus līdz pat marta beigām. Saplaukušie ziedi mūžzaļos krūmus pārvērš krāsainās kupenās, turklāt ziedu toņu amplitūda ir plaša. Dažādas ir arī to formas un ziedkopu lielums.

Latvijas gada putna - dzeltenās cielavas - populācija dramatiski samazinājusies

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par 2017. gada Latvijas putnu izvēlējusies dzelteno cielavu (Motacilla flava) zemās populācijas dēļ, jo to skaits kopš 90. gadiem ir dramatiski samazinājies. Dzeltenās cielavas siluets līdzīgs baltajai cielavai, taču dominē dzeltenā krāsa – dzeltens vēders un olīvzaļi mugurpuses spārni.

Kaķu kolonijas ziemas spelgonī. Kā palīdzēt?(12)

Kad termometra stabiņš noslīd krietni vien zem -10 grādiem un sniegs ir pāri potītēm, daudzi no mums priekā berzē rokas, jo brīvdienās varēs doties baudīt ziemas priekus, tomēr ir kādas mazas dvēselītes, kurām ziemas un aukstuma iestāšanās nozīmē izdzīvošanas mākslu. Kā rūpēties par saviem mīluļiem, ir runāts un rakstīts daudz un dikti, tāpēc šoreiz vairāk par murrātājiem, kuriem nav savu cilvēku un silto māju, par bezsaimnieku kaķiem, kuriem jāpaļaujas uz cilvēku žēlsirdību un palīdzību pārdzīvot lielo aukstumu un salu.

Pārtrauks veidot UgunsGrēku(9)

SIA MTG TV Latvia nolēmusi pārtraukt veidot seriālu UgunsGrēks, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā. MTG TV Latvia parstāvji informē, ka seriāla UgunsGrēks fināls gaidāms jaunajā - 17.sezonā, kas sāksies 30.janvārī.

Obama gatavojas atvadu ballei Baltajā namā(6)

ASV prezidents Baraks Obama piektdien - divas nedēļas pirms Donalda Trampa inaugurācijas - Baltajā namā rīkos atvadu balli, kuru apmeklēs daudzas slavenības un Obamas lielākie ziedotāji, liecina laikraksta The Daily Telegraph no neoficiāliem avotiem iegūta informācija.

Prieks uz kalna. Kā līdz tam tikt?

Ziema Latvijā ir kaprīza dāma – te salst un snieg, te līst un žļerkst. Lai gan pat slēpošanas kalnu saimnieki pie tā sen pieraduši un pārāk rožainas cerības šajā biznesā nelolo, latviešu patika pret kalnu slēpošanu, salīdzinot ar citu līdzīga reljefa un klimata valstu iedzīvotājiem, joprojām ir augsta. Tiesa gan, savu iespaidu atstāj cilvēku skaita kopējais sarukums un ekonomiskās situācijas svārstības, kā arī citu sporta aktivitāšu, piemēram, distanču slēpošanas, popularitāte, sarunā ar Dienu atzīst Siguldas Kaķīškalna līdzīpašnieks Dzintars Lerhis. Viņš tomēr ir pārliecināts, ka kalnu slēpošana ziemā aizvien ir ārpus konkurences kā aktīvās atpūtas veids, kas sniedz gan kustības, dinamiku un adrenalīnu, gan iespēju būt dabā, svaigā gaisā un pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem.

Aptauja: Žagari pienākas Šadurskim un Āboltiņai, bet lielākā dāvana - Vējonim un Ušakovam(36)

Par šogad paveikto no Ziemassvētku vecīša žagarus visvairāk būtu pelnījis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) un Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa (Vienotība), savukārt lielāko dāvanu pelnījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa), šādu iedzīvotāju viedokli atklāj jaunākā Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja.

Šrilankā steidz pabeigt milzu egli, kas pretendēs uz Ginesa rekordu(1)

Pamatīgas būvdarbu kavēšanās dēļ Šrilankā laikā nav izdevies realizēt ambiciozu plānu uzbūvēt 100 metrus augstu mākslīgo Ziemassvētku egli. Lai to varētu pagūt iedegt svētkos, nevis vairākas dienas pēc tam, nolemts struktūru saīsināt gandrīz uz pusi. Tomēr, būdama "tikai" 57 metru augsta, egle tāpat visticamāk, oficiāli tiks iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā pasaulē garākā mākslīgā svētku egle, vēsta britu tabloīds Daily Mail. Tādējādi mākslīgā egle par diviem metriem pārspētu pērn Ķīnas provincē Guidžou uzcelto.