Nosaukts hokeja izlases sastāvs

• 0
  • Pievienot

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Kurts Lindstrēms ir nosaucis 22 spēlētājus, kuri dosies uz 2002.gada pasaules čempionātu Zviedrijā. Sastāvā būs divi debitanti: Liepājas metalurga spēlētāji Krišjānis Rēdlihs un Viktors Bļinovs. Pēdējā brīdī ārpus sastāva palika 39 gadus vecais aizsargs Andrejs Maticins. «Komanda divu ar pusi nedēļu laikā veica fantastisku darbu. Es esmu ļoti apmierināts ar viņu attieksmi. Kājas vēl ir smagas, tomēr ceru, ka līdz sestdienai viss būs kārtībā,» solīja K.Lindstrēms. Latvijas izlase pēdējās pārbaudes spēlēs Rīgas Sporta pilī ar 2:3 zaudēja un ar 5:1 uzvarēja Japānu. Tas bija pirmais zaudējums abu komandu sešās savstarpējās spēlēs. Otrajā mačā laukumā izgāja NHL uzbrucējs Sergejs Žoltoks. Pirmdien izlasei sola pievienoties aizsargs Sandis Ozoliņš. Otrdien plkst.6.35 hokeja izlase izlidos uz Stokholmu. Trešdien Kārlstādē ieplānota pārbaudes spēle ar Zviedrijas čempionvienību Farjestad. 2002.gada pasaules čempionāta pirmo spēli Latvija aizvadīs 27.aprīlī ar Kanādu. Pēc 2:3 zaudējuma treneru istabā viesojās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans. «Viņš teica, ka šī ir vēsturiska diena, jo Latvija pirmoreiz zaudēja Japānai. Tas nav labs iznākums mūsu valstij, bet dažreiz arī slikts rezultāts ir labs rezultāts,» arī pēc šāda iznākuma optimismu nezaudēja K.Lindstrēms. 55 minūtes «sausā» Arta Ābola ātri iemestas divas ripas solīja tikpat vieglu spēles turpinājumu (Japāna visās četrās iepriekšējās spēlēs bija uzveikta bez problēmām ar 7:1, 9:3, 6:1 un 8:2), bet notika negaidītais - turpmākās 55 minūtes un 58 sekundes Latvijas hokejisti tā arī nespēja pārspēt Japānas izlases vārtsargu Nihoi Dziro. Centās pēdējās biļetes tīkotāji uz pasaules čempionātu A.Ābols un Ģirts Ankipāns. Tāpat cīņassparu nevar pārmest pārējiem uzbrucējiem. Pēdējā periodā sarosījās arī K.Lindstrēms, mainīdams uzbrucēju trijniekus visdažādākajos variantos. Rezultāts tomēr palika negatīvs. Pārbaudes spēlēs Latvijas komanda guva 18 vārtus. Piecas ripas iemeta aizsargi, četras - Cipruss, trīs - Panteļejevs, divas - Ābols, pa vienai Macijevskis un Vītoliņš, kā arī Aleksejs Širokovs un Ģirts Ankipāns, kuri vairs nav izlasē. Divas trešdaļas uzbrucēju palika tukšā. Otrajā spēlē saspēle nevedās jaunizveidotajai potenciālajai triecienmaiņai: Beļavskis - Žoltoks - Panteļejevs. Tiesa, pēc perioda galvas sāpju dēļ uz ģērbtuvēm aizgāja Panteļejevs. Pleca sasitumu guva un spēli nebeidza Rodrigo Laviņš. Izlases galvenais treneris K.Lindstrēms sola, ka pēc pāris dienām visas brūces būs sadzijušas. Kurts Lindstrēms. Spēlētājus brīdināja, ka Japāna ir A klases komanda, ātra un tehniska, diemžēl hokejisti to nebija ņēmuši vērā. Es kā treneris pirmoreiz vadīju komandu pret Japānu un biju pārsteigts par pretinieku spēles kvalitāti. Otrā spēle bija kā diena pret nakti. Ar spēlētāju sniegumu paliku ļoti apmierināts. Svētdien atteicāmies no rīta ledus treniņa, un iespējams, spēlētājiem izdevās parādīt brīvāku spēli, jo pirms mača biju nosaucis komandas sastāvu braucienam uz pasaules čempionātu. 2+7+13 Sastāvā iekļauti vārtsargi: Sergejs Naumovs, Edgars Masaļskis un kā rezervists juniors Imants Legzda, aizsargi: Rodrigo Laviņš, Oļegs Sorokins, Atvars Tribuncovs, Viktors Ignatjevs, Igors Bondarevs, Krišjānis Rēdlihs un Sandis Ozoliņš, uzbrucēji: Aleksandrs Macijevskis, Aigars Cipruss, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksandrs Beļavskis, Sergejs Žoltoks, Grigorijs Panteļejevs, Aleksandrs Semjonovs, Harijs Vītoliņš, Leonīds Tambijevs, Aleksandrs Kerčs, Vjačeslavs Fanduļs, Viktors Bļinovs un Artis Ābols. Čempionātam tiks pieteikti divi vārtsargi, jo treneri vēl cer uz Artūra Irbes vai Pētera Skudra ierašanos. K.Lindstrēms. Pēdējā brīdī ārpus izlases palika Andrejs Maticins. Viņš bija vīlies, un to var saprast. Treniņnometnē Maticins labi pastrādāja, taču domāju, ka šodien visi vēlreiz pārliecinājās, ka izlasē vajadzēja iekļaut jauno un talantīgo Krišjāni Rēdlihu. Kāds ir izlases mērķis pasaules čempionātā? Uz šo manu jautājumu rakstiski atbildēja spēlētāji. Četri teica, ka jācīnās par pusfinālu, divi vai trīs - jātiek desmitniekā, pārējiem mērķis ir ceturtdaļfināls. Šodien Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes sēdē komandai tiks izvirzīts uzdevums 2002.gada pasaules čempionātā. *** Fakts Izlasē Krišjānis Rēdlihs Artis Ābols Viktors Bļinovs Ārpus izlases Vents Feldmanis Andrejs Maticins Ģirts Ankipāns *** Hokejs Pārbaudes spēle 20.aprīlis Latvija - Japāna 2:3 (2:0, 0:2, 0:1) Gūtie vārti: 1:42.Ābols (Ankipāns) 1:0, 4:02.Ābols (Ankipāns) 2:0, 24:06.Kuvabara (Tošijuki, Takahito) 2:1, 26:21.Taro (Kriss) 2:2, 50:00.Takahito (Tošijuki, maz.) 2:3. Latvija: Naumovs; Bondarevs - Rēdlihs, Semjonovs - Fanduļs - Kerčs, Ignatjevs - Tribuncovs, Ankipāns - Štāls - Ābols, Maticins - Feldmanis, Bļinovs - Vītoliņš - Tambijevs, Laviņš - Sorokins, Beļavskis - Cipruss - Panteļejevs, Macijevskis, Ņiživijs. Sodi: Latvija - 8 (Panteļejevs 4, Sorokins un Maticins 2), Japāna - 10. Labākais spēlētājs: Aigars Cipruss. *** Pārbaudes spēle 21.aprīlis Latvija - Japāna 5:1 (1:0, 1:0, 3:1) Gūtie vārti: 4:02.Tribuncovs (Macijevskis) 1:0, 34:28.Rēdlihs (Semjonovs) 2:0, 42:04.Sorokins (Kerčs, Fanduļs) 3:0, 45:21.Jamata (Ojks) 3:1, 49:40.Vītoliņš 4:1, 55:03.Cipruss (Ņiživijs) 5:1. Latvija: Masaļskis; Laviņš - Sorokins, Macijevskis - Cipruss - Ņiživijs, Rēdlihs - Tribuncovs, Beļavskis - Žoltoks - Panteļejevs, Bondarevs - Ignatjevs, Semjonovs - Vītoliņš - Tambijevs, Bļinovs - Fanduļs - Kerčs, Feldmanis, Ābols. Sodi: Latvija - 14 (Ignatjevs un Kerčs 4, Beļavskis, Semjonovs un Vītoliņš 2), Japāna - 16. Labākais spēlētājs: Aleksandrs Kerčs.