Ryanair pasažieri lidostā Rīga aicināti ierasties ātrāk 13

  • 0
  • Pievienot

Pasažieri, kuri lido ar aviosabiedrību Ryanair, aicināti lidostā ierasties divarpus stundas pirms lidojumu, lai ne tikai izietu ierastās drošības procedūras, bet arī samaksātu drošības nodevu 7 eiro jeb 4,92 latu apmērā.

Drošības nodevas apmaksu jau var veikt:

•reģistrējoties reisam lidostā Rīga (ar bankas maksājumu karti);

•aviokompānijas Ryanair biļešu kasēs lidostā Rīga (skaidrā naudā vai ar bankas maksājumu karti);

•lidostas pakalpojumu birojā Sveicināti Rīgā! (ielidošanas sektorā E – skaidrā naudā vai ar bankas maksājumu karti).

Apmaksu var veikt tikai latos. 

Jau rakstīts, ka kopš šodienas, 2012. gada 1. janvāra, paredzēto nodevu par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem biļetē neiekļauj tikai Ryanair - maksājumi pasažieriem jāveic atsevišķi tam norādītā vietā.

Līdz šim drošības nodeva visu aviokompāniju pasažieriem finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, bet no šā gada valdība lēma drošības funkciju lidostā nefinansēt. Turpmāk nodevu iekasēs no izlidojošajiem aviopasažieriem.

Ryanair ir vienīgā aviokompānija, kura nepiekritusi drošības nodevu iekļaut biļetes cenā, tāpēc lidosta Rīga aviosabiedrības vietā veic nodevas iekasēšanu. Pārējo aviosabiedrību pasažieriem jaunā kārtība nesagādās neērtības, jo drošības maksa iekļauta biļetes cenā.

Drošības nodeva ietver pasažieru drošības pārbaudi, pasažieru reģistrētās un rokas bagāžas pārbaudi, lidostas drošības un krīzes vadības (tajā skaitā glābšanas) nodrošināšanu, kā arī valsts aģentūras Civilās aviācijas aģentūra gaisa kuģu lidojumu drošuma un civilās aviācijas drošības uzraudzības nodrošināšanas pasākumus.

Ja pasažieris drošības maksu veic ar aviosabiedrības starpniecību, tad nodevas apmērs ir 6,5 eiro jeb 4,57 lati. Rynair gadījumā nodeva ir 7 eiro jeb 4,92 lati, jo lidosta nodevas iekasēšanu veic aviokompānijas vietā.

No drošības maksas ir atbrīvoti tranzīta un transfēra pasažieri, kā arī tie pasažieri, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu. Drošības maksa nav jāmaksā arī tiem pasažieriem, kuri aviobiļeti iegādājas līdz 2011. gada 31. decembrim.

Pievieno komentāru

Finanses

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0