Kilblokas nebija mājās... 402

  • 0
  • Pievienot

..., kad dalīja kaunu. Pēc Kilblokas pašapbērojošajiem izteicieniem, ka latviešu literatūrā nav potences, labu autoru un labu tekstu, un nav jābrīnās, ka tos nepērk, pēc šiem burvīgajiem komplimentiem, ko viņa adresē, cik noprotu, arī man, šodien saņemu ziņu no Apgāda Zvaigzne ABC, ka mans stāsts tikšot iekļauts sērijas Skolas bibliotēka krājumā Jaunākā latviešu īsproza. Baigi forši! Bet:

1) Man neviens nav jautājis, vai es vēlos, lai mans stāsts tiktu iekļauts. Mani pat neviens nav informējis par to. Un jautājums, vai ir ētiski man sūtīt šādu e-pastu pēc tam, kad Sātans Pradas brunčos ir mani aplējis ar vircu? Man tam visam jāstāv pāri, jo es esmu kāds Übermensch*?

2) Nav nekāda līguma, ne arī informācijas, cik lielu honorāru es saņemšu par šo izdevumu. Nav tāpēc, ka izglītības vajadzībām drukājot tekstus, autori pat neesot jāinformē un nav arī viņiem jāmaksā. Es atvainojos!? Kā??? V. K. kantoris izdod šo laikmetīgās literatūras grāmatu, saņem par to peļņu, bet es neko? Kāpēc? Pasakiet man, kāpēc?

3) E-pastam bija pievienots mans stāsts, kas 2010. gadā ir publicēts Dienas Grāmatas izdotajā manā stāstu krājumā Mierinājums Ādama kokam. Šo stāstu Zvaigznes ABC darba rūķi ir "izlabojuši", un pavadvēstulē es lasu: "Tekstā ar zilu krāsu ir atzīmēti labojumi, ko es gribētu ieviest tekstā: tos var noraidīt vai apstiprināt, var rakstīt piezīmes, kāpēc vēlaties atstāt šo vietu bez izmaiņām. Ar sarkanu krāsu atzīmēju tekstā vietas, kuras koriģēju vai kuras vēlētos mainīt, bet bez Jūsu ziņas vēl neizvēlējos labāko variantu." [izcēlums mans] Pagaidiet. Es atvainojos. Man ir jāpaskaidro, kāpēc es nevēlos mainīt vietas savā tekstā??? Šonakt ir pārstājusi eksistēt gravitācija, veselais saprāts utt.? Man nevienam nekas nav jāpaskaidro! Esmu uzrakstījusi savu variantu, vienīgo, un es neesmu agrāk dzirdējusi, ka man jādod kādai nepiederošai personai labāki varianti, no kā izvēlēties.

Es vēlos vērst AKKA/ LAA un citu institūciju, kas izstrādā nepilnīgus noteikumus un likumus, uzmanību uz šo gadījumu jautājumos, kas saistāmi ar autorību, autortiesībām un autoratlīdzību, jo šajā konkrētajā gadījumā šķiet, ka šādi jēdzieni nepastāv, tos var vienkārši ignorēt.

*Pārcilvēks

Pievieno komentāru

definīcija:

"Ja prozistu darbi Kilblokai nespēj nopelnīt baltu naudu, tas nozīmē, ka rakstniecībā ir krīze."
Bet ģēniji Kivičs un Bulis tak varētu nokompensēt iztrūkumu, vai ne?

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 14:45

Vērtējumi +7 -1

Vija Kilbloka

Tiešām žēl, ka neieskatījos šajā zaņķī agrāk. Melnais PR iet uz pilnu klapi. Sākot ar sava virsraksta uzlikšanu manai intervijai, tā teikt, provokācijai, tad jau, kā mēs redzam no šī raksta, jau ar tekstu sagrozīšanu. Tas par to labo autoru un tekstu iztrūkumu jau ir pašas Žoludes teksts! "Zvaigzne' izdod ļoti daudz latviešu autoru darbu un honorārus maksā vai nu tieši, slēdzot līgumus ar autoru, vai arī caur AKKA/LAA, ja attiecīgais autors ir līgumattiecībās ar šo organizāciju.
Publicētus tekstus "Zvaigznes" redaktori nekad saturiski nemaina, un , cik man zināms, tad redaktore ir piedāvājusi kursivēt dažus vārdus un kādus interpunkcijas labojumus.
Bet tos miljonus jūs tik dikti neskaudiet - divdesmit gadu laikā tie ir materializējušies 33 grāmatnīcās (atcerieties, kā deviņdesmito gadu beigās vaimanāja par katru slēgtu grāmatnīcu!) un gandrīz desmit tūkstošos jaunu grāmatu nosaukumu, kas izdoti "Zvaigznē".
Ja "Diena" vēlas savas grāmatas pilnā sortimentā redzēt kādā grāmatnīcu tīklā, tad par to vispirms ir jānoslēdz līgums, kā to ir izdarījusi "Latvijas avīze". Ja līgumu nav, tad grāmatas pēc lasītāju pieprasījuma katra grāmatnīca pasūta no vairumtirgotāja.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:26

Vērtējumi +18 -13

anon

respekts, VK. kā redzams lv rakstniekiem traucē daudz un dažādas lietas - kultūras ministre, izglītības sistēma, izdevēji, sabiedrība...
problēma jau nu noteikti nav rakstnieku iedomās par savu pārāko ģenialitāti; naudiņu viņiem avansā par eksistēšanu vien visiem, kas prot lasīt, būtu jāpārskaita. :D

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:19

Vērtējumi +12 -7

Zizī

Tad visa šī brēka pāris komatu, semikola un kursivēta vārda dēļ? Nu moins, ir nu gan Žoludei galvā sakāpis! :))

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:09

Vērtējumi +10 -7

lauķis

Visa tā rakstnieču brēka par visu un visiem tāds kultūras nabadzības apliecinājums vien sanācis. Pat tā kā neērti to visu lasīt! Mēs jau gan tiekam uzskatīti par aprobežotiem radījumiem, kas viņu "izcilos" darbus nesaprot, bet pavisam norakstāmi tomēr nejūtamies. Lai mani sauc par stulbu, bet mūsmājās latviešu literatūra apstājusies pie R.Ezeras, Z.Skuliņa, O.Vācieša , Im. Ziedoņa....

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 21:48

Vērtējumi +7 -2

Man kā vēsturniecei

visa šī jezga atgādina to, kā apdzērušies matroži, uzputojuši savu visatļautību, dodas visu sagraut, lai jaunu pasauli sev celtu, un uzkurina sevi arvien vairāk. Droši vien dikti laba sajūta kādu brīdi. Paši pūta, bet - diemžēl paši arī dega.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:40

Vērtējumi +7 -3

Vijas tante

"Kontinents" tak neizdod nevienu latviešu literātu un dzīvo cepuri kuldams. Ne ķengu, ne zaudējumu. Ko es te mocos?

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:41

Vērtējumi +5 -1

Disnejs

Man liekas vēl labāk ir "Egmontam", kurš izdod tikai ārzemju grāmatiņas, pieder kādam tur nezin kur, tādus latviešus redz tikai kā pircējus, un paldiesdieviņ ka tā!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:45

Vērtējumi +1 -0

Ieva Krauliņa - Kristīnei Sadovskai

Velti uz ambrazūras metaties Kilblokas dēļ, viņa to nudien neneovērtēs un "izspļaus" Jūs tāpat kā jau izspļāvusi daudzus mazus gariņus tiklīdz viedoklis kaut nieansēs. nesakrīt. Šai tantei piemīt visa daiļā iz grazi v kņazi īpašību galerija, kur elementārai godprātībai nav vietas. Jā, un literārā gaume arī lieliska, protams, - Kivičš un Bulis :D

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:44

Vērtējumi +16 -5

anna

paldies par nelatvisku drosmi nedrebelēties jaunbagātnieku priekšā, kuri iztēlojušies, ka diktēs gaumi un izpratnes līmeni. manuprāt, visas šī diskusija norāda uz vienu lietu - krīze ir nevis latviešu rakstniecībā, bet gan pašā sabiedrībā, kura, nolasījusies līka un trula Privāto 'dzīvi, tik vien spēja uztvert, kā Kiviča memuārus un citas zemsegas un virtuves norišu "atklāsmes", un to uzskatīt par literatūru, ko "grib un pieprasa tauta". Tauta gan ir daudz, daudz gudrāka, vienīgi nav jau naudas pirkt tās dārgās grāmatas

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:57

Vērtējumi +13 -2

Ieva Krauliņa - Annai

Tā nebūt nav drosme, jo neesmu ar grāmatniecības jomu saistīta, bet personiski pazīstu dažas redaktores, no kurām VK laika gaitā atbrīvojusies. Tāpat zinu stāstus (un ne no viena avota vien) par to, kā VK kopā ar dažām draudzenēm un kādu paklausīgu precētu kungu :) privatizēja Zvaigzni, izslēdzot no privatizētāju loka pārējos izdevniecības darbiniekus.
Sabiedrības debilizācijai katrs ir savu pagalīti piemetis - reizēm arī es, kad izvēlos labas grāmatas vietā nopirkt spožu žurnālu. Bet cilvēkam, kurš izdod Kubelku, Kiviču vai Buli runāt par kaut kādu kvalitāti... eh.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:25

Vērtējumi +12 -5

annai

...bet gan pašā sabiedrībā, kura, nolasījusies līka un trula Privāto 'dzīvi...

It kā dzeltenajos žurnālos nebūtu rakstnieču dzīvesstāstu..

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:14

Vērtējumi +6 -7

Skals

apšaubīt rakstnieces, kas ieguvusi Eiropas balvu literatūrā, kvalitāti, var atļauties tikai barbari - apdzērušies matroži naudas smakas visatļautībā. Esot melnais PR? Nu jā, tas pats, kas deputātam Zaķim - provokācija! provokācija! Bet kurš tad publiski noniecināja latviešu autorus - Vija Kilblokas kundze. Jūs pati sev noorganizējāt melno PR, jo jūs savā izpratnē esat melna. neviens sakarīgs cilvēks neapskauž Kilbloku. Kurš gan vēlētos būt jūsu vietā? Neviens. Un te nu nāk lielā, metafiziskā atklāsme - laime un miers nav naudas uzkrājumos, bet gan kaut kur citus, visbiežāk - indivīdu galvās un sirdīs.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:49

Vērtējumi +12 -5

Uguntiņa

Ej tu Skal bekot! Vai Žolude ir sākusi bestsellerus rakstīt? Viņa tak pretendē uz citu galu laiteratūrā!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 15:56

Vērtējumi +4 -3

Vija Kilbloka

Laimei un mieram es dodos ravēt dārzu! Vairāk šodien šitos murgus nelasīšu :) Bet par tiem naudas uzkrājumiem Jums ir taisnība, tādēļ es noliktavās krāju grāmatas. 16.jūnijā būs atkal noliktavu izpārdošana Biķernieku ielā 19. Uz tikšanos!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:12

Vērtējumi +9 -7

Ina

Es apšaubu Žoludes vienreizīgo talantu, lai gan man ir doktora grāds. :) Saskatu interesanto, bet... bet... bet... Cik savādi, ka šo nebarbarisko rakstnieku sabiedrība tāpat bieži atgādina apdzērušos matrožus (Jūsu apzīmējums tiem, kuriem par maz kultūras bagāžas, lai spētu rezonēt ar Žoludes prozas neparastību, idejām, tēliem, asociācijām). Vienā vārdā var pateikt: snobisms. Turklāt absolūti nepamatots. Nekādas balvas to neglābs.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:16

Vērtējumi +16 -4

Es kā vēsturniece

ar apdzērušamies matrožiem biju domājusi tieši šīs sašūmējušās literātes, kuras sit pa labi un pa kreisi, jo labāk par visiem pārzina grāmatizdošanas kļūdas! Visu sagraut! Elkus nost no troņiem! Esmu nenovērtēts ģēnijs! - un tā joprojām, kā jau ieskurbušam cilvērkam gadās.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:26

Vērtējumi +8 -3

tā ir

viņa ir ne tikai melna, bet arī arī alkatīga - katru dienu tik izdod un izdod pa divām trim grāmatām dienā. Cik tad var! Un tikai mēslus! Un tad tā tauta - lasa kā traka visus tos viņas murgus! Nožēlojami, kā var būt tāda tauta! Nu, kā var būt? Nu, sakiet, kā tā var būt, es vienkārši nevaru to ciessst!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:38

Vērtējumi +3 -8

Zigis-tā ir

Tev pamatskolas izglītība vispār ir?

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:56

Vērtējumi +2 -3

uguntiņai

dārgumiņ, pilnīgi nepareizs vārda lietojums - bestsellers nav tas, ko uzraksta, bestsellers ir tas, ko uzraksta + labi pārdod. Piemēram, Latvijā vislābāk pērk Privāto dzīvi. un bekot es iešu, un vēl kā! varēšu piedāvāt baltas mušmirītes
Un mirklīti uzmanības! Ne Tomass Manns un Hese, ne Rainis un Brodskis, ne Transtremers un herta Millere NAV bestselleri, tomēr tie pasaules labākie rakstnieki un dzejnieki. Bestselleru kritērijs vērtīgs var būt tikai torgašam, ne vērtētājam un literatūras pazinējam

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:11

Vērtējumi +9 -1

aha

jā, Vijiņ, dodieties paravēt un ļaujiet atpūsties no Jūsu murgojumiem - uzreiz aptrulst prāts, tos lasot

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:14

Vērtējumi +9 -11

Bet

Bet kurš tad Latvijā izdeva Hertu Milleri. Murakami? Safonu? Silva rerum? Morisoni? Kunderu? Dēblīnu? Arundhati Roju? Leo Perucu? Čelslavu Milošu? utt?

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 16:23

Vērtējumi +8 -3

Jo

Tiem tur ar septiņu klašu izglītību to neprasi, draugs. ;)

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:57

Vērtējumi +3 -5

Ilga

citēju- nu var jau vijas tanti apriet

bet reāli viņai pilniga taisniba- latvijā nav literātu, kuru darbus kāds ar baudu gribētu lasīt. ir protams šaurs loks cienitāju, vai kam darba pienākums lasīt, bet reālu lasāmu autoru naf.
un tikai nevajag pat to augsto mākslu ko mēs dumjie lasitāji nesaprotam, tāpec mēs tie muļķi.
darbam ir jānes lasītājs, neviss lasitājam tas darbs jāvelk kā sprāgusi govs aiz astes kalnā

pirms 23 stundām, 2012.06.08 17:39

Man gan liekas, ka Latvijā šobrīd nevis nav literātu, kuru darbus kāds ar baudu gribētu lasīt, bet gan trūkst domājošu lasītāju. Punkts.
Autoram jākļūst par muļķi, lai izdabātu muļķim lasītājam? Tikai tā varu iztulkot komentāra otro daļu. Vienkāršs padoms- nevelc to, ko nevari pavilkt, sāc ar vienkāršāko! ;)

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:06

Vērtējumi +4 -9

ha,ha,ha...

Nu gan stulbā tauta apdomāsies un sāks lasīt sēņu, seksa un pavārgrāmatas!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 21:54

Vērtējumi +3 -2

Ilgai

Nupat, lai pārliecinātos, vai esmu muļķis, izlasīju satori vienas jaunas rakstītājas stāsteļa pirmos teikumus. Tur runa bija, kā "viņa kakā un kā viņa vemj". Ar to tad man arī pietika. Sauciet mani par muļķi, bet tādus gabalus nav iespējams lasīt! Kā lai Vija Kilbloka šādas grāmatas pārdod? Kāpēc no Kultūrkapitāla būtu jāprasa nauda (nodokļu maksātāju nauda, ko katru mēnesi atvelk arī no manas algas!), lai lasītāji spētu saprast kāda fizioloģiskos procesus (zarnu darbību, gremošanas traucējumus utt.).

pirms 4 gadiem, 2012.06.10 14:23

Vērtējumi +9 -3

rojs2

Lv rakstniekiem tiešām nekā neiet, te ministre jālamā (kā Ikstenas kundze to arī darījusi), te atkla Kilbloka. Bet katrā ziņā Ikstenas apgalvojums, ka Zvaigznei nav neviena laba LV autora tomēr ir pretenciozs un pārāk iedomīgs, kas gan diemžēl LV rakstniekiem raksturīgi.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:17

Vērtējumi +11 -2

Maira Asare - rojam2

Atkāpieties uz Liānas Langas rakstu un izlasiet tur publicetos skaitļus - 44 grāmatām, kas pēdējo trīs gadu laikā nominētas Literatūras gada balvai, ir tikai 2 Zvaigznes ABC (lielākā no apgādiem) izdevumi. Vai šie skaitļi nerunā paši par sevi?

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:30

Vērtējumi +8 -12

Mairai Asarei

Vai nav tā, kā Jūsu minētais skaitlis norāda uz to, ka katram no šiem autoriem jau ir savs izdevējs un viņi uz Zvaigzni ne sitami neietu? :) T. i. -mēs, kas radām "augsto mākslu", driķējamies Dienas Grāmatā, Mansardā? Visu cieņu arī šīm izdevniecībām, bet esiet, lūdzu, objektīvāka un uz šo lietu paraugieties plašāk.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:02

Vērtējumi +8 -4

Maira Asare

Nez, par ko liecina tas, ka latviešu autori izvēlas citus apgādus? Nedomāju, ka kāds apgāds ir labs vai slikts tā vienkārši - pats par sevi. Starp autoru un izdevēju parasti pastāv kādas būtiskas attiecības, kas balstās un kopīgu izpratni un ieinteresētību izdot labu grāmatu, kuru lasīs un arī pirks (nevajag domāt, ka autoram tas ir pavisam vienalga). Ja šādas normālas attiecības neveidojas, tad nav arī sadarbības. Un vai šie divi cipari nevedina domāt drīzāk par Kilblokas kundzes vadītā apgāda attieksmi pret latviešu autoriem nekā par kādiem īpašiem vairuma latviešu rakstnieku aizspriedumiem pret Latvijas lielāko apgādu. Pirms dažām dienām LA publicētie Kilblokas kundzes izteikumi nu reiz šo attieksmi ir daiļrunīgi ilustrējuši. Nezinu, cik plaši jāuzlūko divi vienkārši cipari, lai tas taptu redzams.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:36

Vērtējumi +6 -3

Mairai Asarei

Neliekuļosim, Asares kundze, un būsim atklāti. Vai Jūs esat savus darbus nesusi uz Zvaigzni? Ja ne, tad nezinu, vai Jums ir kādas tiesības par šo lietu tik kategoriski izteikties - sak, es tur Zvaigznē biju, dialogs neradās, sadarbības nebūs. Esat tur bijusi?
Bet protams, ka Latvijas literātu "augstās mākslas" galā pastāv snobiska un aizspriedumaina attieksme pret Zvaigzni. Pats ne reizi vien sarunās ar dzejniekiem esmu dzirdējis, ka, piem., nepatīkot Zvaigznes dzejas grāmatu formāts - garais un šaurais. Ka nepatīkot dizains, jo viņiem gribas kaut ko tādu - abstraktāku, asociatīvāku. Negrib "izdoties" Zvaigznē, jo tur izdod Apškrūmu. Un uz savu viedokli katram ir tiesības, bet, lūdzu, nevajag apgalvot, ka šādi aizspriedumi Latvijas literātu vidē nepastāv. :) Varbūt Jūs pati ar tiem neesat saskārusies, bet citi gan ir.
Es nezinu, kam ir izdevīgi pozicionēt Viju Kilbloku kā latviešu autoru nīdēju, bet tāds iespaids pēdējo divu nedēļu laikā rodas. Viņu kāds mēģina parādīt attiecīgā gaismā. Jautājums - kāpēc?
Vija Kilbloka, kā novērots, ir ļoti ekspansīva būtne, kas reizēm mēdz kaut ko pateikt arī visai nepārdomāti. Un jūs, mīļie, uz šīm žurnālistu īpaši uzsvērtajām frāzēm uzraujaties, sakurbulējaties, "cepaties".

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 19:19

Vērtējumi +9 -7

Maira Asare

Nedomāju vis, ka es būtu kategoriska. Kategoriski un vienkārši ir skaitļi. Un tagad ir skaidrs, kāpēc tie tādi ir. Katram no mums var izsprukt kāds ne pārāk apsvērts vārds, bet LA publicētajā Kilblokas kundzes izteikumā ir vesels birums izteikumu par latviešu rakstniekiem, turklāt pat mazi bērni zina - ja neapdomigi "izsprucis" kāds nelāgs vārdiņš, vienmēr pastāv iespēja atvainoties, nu tajā gadījumā, ja cilvēks tiešām nedomā tā, kā nu ir nelāgi izrunājies (vai, pēc Kilblokas kundzes teiktā - kā nelabie žurnālisti sagrozījuši teikto, tad var atvainošanos un atsaukumu prasīt no žurnālistiem). Kamēr nekur nav nācies lasīt vai dzirdēt no pašas Kilblokas kundzes, ka viņa tiešām nav teikusi to, kas rakstīts minētajā LA publikācijā, man nav pamata rakstītajam neticēt. Jo vairāk tāpēc, ka tas izskaidro iepriekšminētos skaitļus un apgāda attieksmi.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 20:15

Vērtējumi +3 -3

Mairai Asarei - Sīmanis

Paši pūta, paši dega. Paši kaut ko sačakstina un tad sevi braši apbalvo. Tā visa tā korifejiskā godalgu būšana. Pēc tam uzliek Berelim kā galvenajam vērtētājam un spriedējam polšu.

pirms 4 gadiem, 2012.06.10 14:31

Vērtējumi +5 -1

Ieva Kraulina - "annai" 2012.06.09 17:14

Dzeltenajā presē mēdz gozēties tikai Ikstena un Muktupāvela. Tad jau var teikt arī, ka visi baņķieri, visi operdziedātāji, visi ārsti vai visi zinātnieki - jā, ir daži frīki, kas to dara, bet tikai daži

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:24

Vērtējumi +3 -1

Jono

Dzeltenajai presei par Žoludi nav ne mazākās intereses. :))

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:05

Vērtējumi +7 -1

selga

Pagājušajā nedēļā iegāju vairākās grāmatnīcās Liepājā ,lai nopirktu kādu grāmatu un beigās nācās nopirkt Veras Kacenas ,,Kājāmgājējs karā,,izlasīju,pamācošs gabals ,kad pie varas un teikšanas nonāk apsēsti ,neizglītoti sektanti,bet ne par to,dārgās dāmas ,vidusmēra latviešu lasītājs ,pie kuriem arī sevi pieskaitu ,nav spējīgs sagremot jūsu domu lidojumus(pati vainīga)to varbūt spēj seksologi un psihiatri,jūsu darbus nepērkot ,vainīgi visi ,sākot no kultūras ministres un beidzot ar izdevējiem un lasītājiem,protams,protams ,ģēnijus jau parasti saprot vien pēc nāves...Tad nu sekojot jūsu skaļajai brēkuļošanai,iesaku jums vēl labāku izeju ,kā nedrukāties pie Kilblokas-uzraujiet SAVU izdevniecību,tur tad varēsiet apmierināt visas savas vēlmes,gan ko drukāsiet ,gan honorāru lielumu ,un nebūs vairs nekādu problēmu!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 17:57

Vērtējumi +16 -5

Skals

vissatriecošākais - arī KKundera un Roja un citi minētie NAV dižpārdokļi, bet ir lieliskas grāmatas. ja kāds ar doktora grādiem nespēj "gremot" Žoludi, acīmredzot nepielec viņas valoda - un tā vairs nav ne 70-to, ne 90-to, bet gan 21. gs. valoda. Mani bērni ir sajūsmā par Mierinājumu Ādama kokam un Sarkanajiem bērniem, un man arī - izbaudīju lasišanas procesu. Acīmredzot doktora grāds inte;ekta gremošanai nepalīdz. Teikt, ka ārzemēs publicēti un izcili autori ir dilentanti, var vien diletantiski lasītāji, kuri ir a-t-p-a-likuši no jaunākajām tendencēm. Rakstnieki rakstīs, un darī to labi. Cerams, ka atspoguļos savos romānos arī jūsu dzelteno, "profesionālo" pasaulīti. Gaidīšu jaunos romānus ar nepacietību! Es lepojos ar latviešu moderno rakstniecību!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:15

Vērtējumi +2 -11

nožēlojami gan-

Tātad, ja nesaprot Žoludi, ir diletanti utt. Ja izdots ārzemēs, tad noteikti ģeniāls. No tā var secināt, ka dzīvojat ļoti šaurā pasaulītē un naivi ticat ārzemju brīnumam un esat pieradis pie klibas, ne visai loģiska, ne visai literāras valodas. Žolude pat blogu rakstus literātei atbilstošā kvalitātē nespēj uzrakstīt.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:50

Vērtējumi +10 -3

Ha!

Nu jau vairs Žolude nedrīkst nepatikt?! Kas tas, atvainojiet, par "sviestu"?

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 19:25

Vērtējumi +10 -0

rojs2

šeit ne ar vārdu nepieminēju neko par žoludi.manā komentārā runa bija par to, ka ikstenas apgalvojumi ir diskutabli un sevišķu cieņu nerada. pēdējā laikā daži autori izceļas ar dīvainu tieksmi uz publiskiem konfliktiem, kur paši nebūt sevi labāk un intelektuālā gaismā neparāda. un tad vairs nevar runāt par darbiem, bet par pašiem autoriem, kuri kļūst dzelteni. Un neesmu arī teicis, ka nesaprotu žoludes rakstīto vai ka uzskatītu to par sliktu.
Jā, un man arī ir doktora grāds, pie tam literatūrzinātnē.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 19:36

Vērtējumi +5 -2

Ina

Jā, atzīšos, arī man grāds ir literatūrzinātnē, tikai, protams, neesmu tik drosmīga kā Kristīne Sadovska jebšu Mukijs, kas atklāja savu īsto vārdu. Slēpšos, jo man tā patīk. :)
Žoludes rakstīto tātad varu (ticiet man - esmu mācīta) "sagremot", kā rakstāt, no dažādiem aspektiem. Ir sagremota.
Domāt, ka Žolude ir izcila tikai tāpēc, ka viņa ir tulkota un izdota ārzemēs un ir saņēmusi visnotaļ prestižu apbalvojumu, ir provinciāli. Piedodiet. :)

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 21:20

Vērtējumi +9 -1

Leporello

Visā pasaulē ir tā, ka intelektuālas virsotnes literatūrā (ja vien nav ellišķīgs PR vai Nobela prēmija), kā arī dzeju izdod mazos metienos un tomēr izdevējs vēl zaudē naudu - tos pērk slikti. Lūk, Kontinents vis nenomokās ar kaut kādas tur latviešu oriģinālliteratūras vai intelektuālas tulkotās literatūras izdošanu un tāpēc necieš zaudējumus. T. s. izklaides literatūra nopelna līdzekļus, par kuriem izdot vienu otru greznu nieciņu - kuru Latvijā nopirks varbūt 500 cilvēki. Atkārtoju: var arī NEizdot kvalitatīvu / highbrow literatūru, tā ir vienkāršāk. Tomēr Zvaigzne to izdod, un lieku galvu ķīlā, ka peļņu tā nenes. Tad kāpēc mūsu rakstniecēm šādi jāklūp virsū tieši Vijai Kilblokai? Galu galā viņa tikai pateica, ka patlaban nav tapuši tādi latvju oriģināldarbi, kuri atpelnītu paši sevi = tos pērk maz. Par ko visa šī brēka?

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:15

Vērtējumi +9 -4

OKULISTS

dzeltenā prese ir priekš lohiem un siekalainiem lūzeriem! ļoti slikta gaume - diemžēl arī Šimkus ir stipri krieties manās acīs ar savu pliekano, dzelteno publicitāti. cienu rakstniekus, jo viņu tur ir ļoti maz, savukārt no Rīgas laika redakcijas - nekad neviens un nemaz! RL un LT ir mani mīļākie žurnāli

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:18

Vērtējumi +3 -2

Jonis

Tu esi B-A-I-G-I intelektuāls! Super!

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 19:28

Vērtējumi +3 -2

Leporellam

Kilbloka publiski paziņoja, ka latviešu rakstniecībā nav "ne potenču, ne tendenču, ne attīstības bāzes, bet literāti nodarbojoties ar paštīksmināšanos". Jums, šķiet, ka sakarīgam cilvēkam, liekas, ka Žoludei, Repšei, Ābelei, Ikstenai, Neiburgai un Bankovskim un citiem tas tā būtu jestri jāapēd un jālīksmo? Izdevēji eksistē tikai un vienīgi tādēļ, ka ir cilvēki, kas spēj uzrakstīt tekstus. Šādi izdevējas izteikumi ir neētiski un izdevēja necienīgi.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:23

Vērtējumi +5 -3

Leporello

Pareizi, tādēļ. Bet tas ir tikai "tādēļ" (mērķis). Savukārt pamats, lai vispār varētu izdot šos tekstus, ir: vismaz dažiem no tiem ir jābūt tādiem, kas, atvainojos, nes peļņu. Naudu, par kuru savukārt izdot tos, kurus nepērk.
Btw - kurš literāts gan nenodarbojas ar paštīksmināšanos (saukt var jebkā, par pašanalīzi, sublimāciju, introspekciju un velns zina ko - bet neviens jau nemēdz tāpat vien darīt to, kas viņam riebjas un mazina viņa pašvērtību un labsajūtu).

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:40

Vērtējumi +3 -1

Ha Ha

Nu re, kur tā nelaime - publiski paziņots tas, kas tiek rūpīgi slēpts! Tas taču bija latvju tautas lielais noslēpums, kuru gan jau atklāja Rūdolfs Blaumanis.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 21:35

Vērtējumi +5 -0

Galdnieks

Mēbeļu veikala īpašnieks: Ar mūsu meistaru galdiem man iet dikti vāji. Viņi neprot uztaisīt tādus galdus, lai visi pirktu kaudamies. Esmu spiests tirgot arī citur ražotos, lai varētu samaksāt par noliktavām, kur glabājas arī šitie mūsējie, ko esmu paņēmis.
Galdnieks: Ak tu maita, mācīsi mani galdus taisīt, targašs?!
MVĪ: Nenu, dari, kā zini, taisi, kā māki, bet... nepērk tos tavus galdus.
G: Jā, tu jau naudas dēļ esi gatavs dzimteni pārdot!!! Tev pirmām kārtām būtu jātirgo mūsu pašu galdi! Un mans galds, nu labi, nav sevišķi praktisks, kājas tikai trīs, vidū caurums, bet tajā - tajā! - ir iemiesota mana trauslā, vienreizīgā dvēsele! Bet tev jau tas nerūp!
MVĪ: Rūp. Caurums labs. Bet nepērk....

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 18:36

Vērtējumi +22 -7

Čekists

''Jā....Es vairākkārtēji esmu pārliecinājies, ka tautai grūti iestāstīt labas lietas..(..) un vispār - tautai nepatīk uzņēmēji un kas labāk dzīvo '' Juris Savickis ( 'Vai esam tik stulbi un zaglīgi, ka mūs jāpieskata?. Diena.lv )

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 21:16

Vērtējumi +2 -1

Jurists

Jo sūdīgāks mākslinieks, jo lielāka alkatība!

Latvijas Juristu biedrības prezidents A. Borovkovs, SestDiena 25.-31.maijs, 36.lpp.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 21:30

Vērtējumi +7 -3

tā ir

Ja gribas, ko labu palasīt ņemu vecās paaudzes rakstnieku romānus, tos, kuri saņem Lielās lasītāju balvas. Interesanti, ka bibliotēkās visvairāk lasa tieši "Zvaigznes" izdotos latviešu romānus. To parāda Lielās lasītāju balvas ieguvēju vārdi, kurus te atturēšos nosaukt, lai paglābtu no noriešanas.

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 21:41

Vērtējumi +3 -1

Centraalaa Biblioteeka

Labi, njemsim tieshi bauru beletristiku, nosauc 3 tos zvaigznes izdotos latvieshu romaanus, un es tev pateikshu kuraa desmitaa tie ir .

pirms 4 gadiem, 2012.06.09 23:32

Vērtējumi +0 -2

Centrālajai Bibliotēkai

Kas tad ir tā ne-bauru literatūra? Tā, ko spēj saprast otrā kursa filoloģijas un filozofijas studenti pēc kārtīga dzerstiņa un zāles pīpēšanas? :)) Tā teikt - smalkie, asociatīvie teksti, kuru saprašanai, izjušanai nepieciešama kultūras bagāža. :D Es atvainojos - man ļoti, ļoti nāk smiekli par šādu frāžainību - to šeit piekopj arī Liāna Langa. Un turpina mūsu "kultūras" vēstneši - rakstnieku un dzejnieku dzerstiņu biedri.
Ar šādu te asociatīvo tekstu sagremošanu esmu nodarbojusies astoņus studiju gadus - proti, tātad arī doktorantūrā. Un man tie ir apriebušies. Esmu tos atēdusies, atskatījusies. Lasot daudz lielāku baudījumu man sniedz labs biogrāfisks vai vēsturisks romāns, ne pārāk smaga dokumentālā proza.
Tāpēc jau ironizēju par to, ka šeit bļaustās 2. kursa topošie filologi vai tie, kas nav izkūņojušies no šāda līmeņa. Es arī tāda kādreiz biju - 2., 3. kursā, līdz man iemācīja saskatīt arī populārās literatūras vērtības un nozīmību.

pirms 4 gadiem, 2012.06.10 09:59

Vērtējumi +11 -0

Izbijis filozofofijas students

Tad man paveicies. Nebija pat jātiek līdz doktorantūrai, lai saprastu arī populārās lit. vērtību un nozīmi. :)

pirms 4 gadiem, 2012.06.11 18:13

Vērtējumi +1 -0
+
Lasi vēlāk
0