Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Naftas magnāta nāves grēki

Režisore Pamela Rečinella Tallinā iestudētajā operā Klīstošais holandietis darbību pārcēlusi uz krogu un sarkano lukturu kvartālu Amsterdamā.

Izdzert baiļu biķeri sausu. Āj, āj, āj

Radiokoris Spīķeros mēģina. "Nedziediet ai, ai, bet āj, āj, āj. Kā dūdas, ļoti intensīvi," diriģents Kaspars Putniņš palabo skaņu. Skats pa logu ir pelēkāks par pelēkāko Centrāltirgus balodi, kā jau tas mēdz būt vēlā rudenī Latvijā, kad saule, tā arī īsti neparādījusies, sāk jau rietēt. Veļu laiks.

Ziedoņa muzeja aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncertiem(1)

Imanta Ziedoņa muzejs aicina uz ikgadējiem fonda Viegli Ziemassvētku ieskaņas koncertiem Mēs skaitījām un nonācām pie Viena, kas jau sesto gadu norisināsies Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, Rīgā, pavēstīja pasākuma pārstāve Kristīne Tjarve.

Valsts svētku priekšvakarā Skyforger pirmo reizi koncertēs Fonoklubā

Dienu pirms Latvijas valsts pasludināšanas gadadienas – 17. novembrī Cēsu Fonoklubā uzstāsies folkmetāla grupa Skyforger. Kaut arī Skyforger jau uzstājušies vairākos Fono rīkotajos lielkoncertos un festivālos, pasākumu organizētāju mājvietā Fonoklubā apvienība uz skatuves kāps pirmo reizi, portālu Diena.lv informēja kluba pārstāvis Jānis Sildniks.

Aicina Ziemassvētkos kopā ar profesionāliem mūziķiem dziedāt Hendeļa mūziku

2016. gada 18. decembrī Rīgas Domā izskanēs Georga Frīdriha Hendeļa oratorija Mesija, kurā kopā ar mūziķiem – Eviju Martinsoni, Sergeju Jēgeru, Mārtiņu Zvīguli, Paulu Putniņu, Vidzemes kamerorķestri, koriem Balsis, Aura, Monēta un DeCoro, diriģentu Intu Teterovski – ikviens skatītājs tiks aicināts piedalīties atskaņojumā, ņemot talkā īpaši sagatavotu nošu materiālu.

Triumfs un klepus

Maestro Andris Nelsons un orķestris Concertgebouw izsauc sajūsmu Parīzes klausītājos.

Koncertē pianistu konkursa žūrija

Ikgadējais 5. Rīgas starptautiskais jauno pianistu konkurss piedāvā arī konkursa iniciatores, Šveicē dzīvojošās latviešu pianistes Artas Arnicānes un citu starptautiskās žūrijas dalībnieku – Olgas Palijas (Ukraina/Lielbritānija) un Slavomira Vilka – solokoncertus Rīgā un Ungurmuižā.

Pētera Vaska jaundarbs īstajās rokās

Ar šī gada jubilāra, starptautiski visatpazīstamākā komponista Pētera Vaska, Alta koncerta pirmatskaņojumu divos koncertos – 21. oktobrī Lielajā ģildē un 22. oktobrī Latgales vēstniecībā Gors – izskanēs Rudens kamermūzikas festivāls.