Izgāžas sarunas par četru partiju koalīcijas modeli 67

  • 0
  • Pievienot

Četru partiju koalīcijas modelis un mazākumvaldības izveidošana modelī "2+2" nav reāla un bezgalīgi turpināt šādas sarunas ir bezjēdzīgi, ceturtdien pēc Zatlera reformu partijas (ZRP), Vienotības un Saskaņas centra (SC) trīspusējās tikšanās atzina premjers Valdis Dombrovskis, aicinot atgriezties pie trīs partiju koalīcijas apspriešanas.

: Fotogrāfijas no Vienotības, ZRP un SC trīspusējās tikšanās

Vienotība šonedēļ oficiāli piedāvāja izveidot "nacionālās saliedēšanās" koalīciju, kurā starp četrām partijām būtu abi ideoloģiskie pretinieki - SC un nacionālā apvienība VL-TB/LNNK. Tika apspriests arī modelis "2+2", kad ZRP un Vienotība veidotu mazākuma valdību, bet ar nacionālo apvienību un SC tiktu slēgti sadarbības līgumi.

Dombrovskis šodien pēc pirmā trīspusējo sarunu raundu noslēgšanās, kuros ZRP un Vienotība vakar tikās ar VL-TB/LNNK, bet šodien ar SC, atzina, ka šādu modeļu realizēšana nav reāla, jo SC un nacionālā apvienība kopā strādāt nevēlas un to uzstādījumi ir savstarpēji izslēdzoši.

Proti, nacionālā apvienība sola neatbalstīt valdību, kurā būtu SC ministri, savukārt SC neredzot jēgu atbalstīt valdību bez saviem ministriem tajā.

Nacionālā apvienība un SC gan vēl sola savās valdēs izvērtēt šos priekšlikumus, tomēr atbildes pēc būtības ir sniegtas un tās ir skaidras, norādīja Vienotības priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

SC līderis Nils Ušakovs šodien žurnālistiem pastāstīja, ka saņēmis no Vienotības priekšlikumus darbībai šādā četru partiju koalīcijā un viņam neesot konceptuālu iebildumu pret šādu kombināciju. Tomēr te esot ļoti daudz neskaidrību un neatbildētu jautājumu.

Par programmatiskiem jautājumiem, vērtībām un plāniem konceptuālu iebildumu SC nav, bet esot šaubas par iespējamajiem modeļiem un kā tie varētu funkcionēt. Kā norādīja Ušakovs, viņš labāko koalīcijas modeli redz SC, ZRP un Vienotību

Āboltiņa uzsvēra, ka Vienotība nestrādās šādā trīs partiju modelī, bet "varavīksnes" modelis un četru partiju koalīcijas piedāvājums ir noraidīts.

Savukārt ZRP premjera amata kandidāts Edmunds Sprūdžs atzina, ka sarunas neesot nemaz tik sliktas. Esot notikusi pavirzīšanās uz priekšu un visām partijām esot kopīga izpratne, kas jādara valdībā un par kopējām vērtībām. ZRP esot gatava turpināt runāt par četru partiju koalīciju, tikai jāsagaidot konkrētas atbildes no SC un nacionālās apvienības.

Arī ZRP līderis eksprezidents Valdis Zatlers atzina, ka esot pietiekami daudz saskarsmes punktu un nepieciešams šīs sarunas turpināt, sagaidot viedokļus no citiem politiskajiem spēkiem. Tāpat sarunu gaita tikšot izvērtēta ZRP valdes sēdē, kas notiks rīt, 7.oktobrī, plkst.10.

"Šobrīd esam šajā sarunu posmā un nedomājam par citiem modeļiem," teica Zatlers, atbildot uz jautājumiem, vai ZRP varētu piekāpties Vienotībai un piekrist koalīciju veidot ar nacionālo apvienību, vai arī valdību veidot divatā ar SC.

Runājot ar žurnālistiem, politiķi arī paspēja saplēsties savā starpā, vainojot viens otru atkarībā no oligarhiem.

Vienotības pārstāvji norādīja uz SC balsojumiem 10.Saeimā, kas bijuši oligarhu interesēs un pret tiesiskumu, savukārt Ušakovs atgādināja, ka Vienotība joprojām sēžot pie viena galda ar ZZS. Gan Vienotības, gan SC pārstāvji apgalvoja, ka esot brīvi no oligarhu ietekmes.

Pievieno komentāru

Politika

Reģionālie centri atspērušies
Reģionālie centri atspērušies  9   

Pagājušajā gadā dibinātās Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) izveidošana ir attaisnojusies, uzskata tās...

Zanders: Maizi un izpriecas?
Zanders: Maizi un izpriecas?  60   

Vakar notikušajā diskusijā Eirozona kā kodols Eiropas Savienībai: Latvijas iespējas un ierobežojumi Eiropas...

Rāviņam esot sava karaliste
Rāviņam esot sava karaliste  21   

Ja bijušais Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ik pa laikam publiski...

Latkovska un reālā cena
Latkovska un reālā cena  32   

Vai jūs vajadzības gadījumā vēlētos izmantot ļoti dārga advokāta pakalpojumus, maksājot tikai niecīgu daļu no to cenas...

Meļņiks: Pseidorisinājumi
Meļņiks: Pseidorisinājumi  18   

Sajūsmas pilnie ieraksti interneta tērzētavās liek domāt, ka daudzi mūsu parlamenta deputāti nu jūtas kā milzu...

Vērtēs, bet nesola atbalstu
Vērtēs, bet nesola atbalstu  14   

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinātās izmaiņas Saeimas Kārtības rullī deputāti vērtēs, bet nesola tās...

Neuzvaramais mērs Salcevičs
Neuzvaramais mērs Salcevičs  13   

Nepilnu gadu pirms 2017.gada jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām nav redzams tāds politiskais spēks, kas Jēkabpilī...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0