Reirs oficiāli atteicies pretendēt uz premjera amatu 35

  • 0
  • Pievienot

Finanšu ministrs Jānis Reirs (Vienotība) ceturtdien oficiāli ticies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un atteicies kandidēt uz premjera amatu. "Es Valsts prezidentu informēju, ka labprāt turpinātu darbu jaunajā valdībā kā finanšu ministrs," portālam Diena.lv pēc tikšanās sacīja Jānis Reirs.

Viņš neformāli ar Valsts prezidentu Vējoni bija ticies arī trešdien. Saruna ar Valsts prezidentu pēc atteikšanās esot turpinājusies par Finanšu ministrijā veicamajām reformām. Reirs apgalvoja, ka tikšanās laikā neesot apspriestas citas premjera amata kandidatūras.

Uz vaicāto, kura premjera valdībā Reirs vislabprātāk vadītu Finanšu ministriju, viņš atbildēja: "Vienotības premjera valdībā." Taču politiķis atturējās nosaukt konkrētus uzvārdus. Līdz ar viņa atteikšanos ticamāka kļūst iespēja - kā nākamo amata pretendentu no sava vidus Vienotība varētu piedāvāt Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētāju Kārli Šadurski. 

Viņš ir arī Vienotības frakcijas priekšsēža vietnieks un viens no partijas līderes Solvitas Āboltiņas tuvākajiem politiskajiem domubiedriem. Taču Šadurskis arī pēcpusdienā Dienai.lv sacīja, ka viņš nav saņēmis uzaicinājumu tikties ar Valsts prezidentu.

Ar Valsts prezidentu ceturtdien ir ticies arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kuru kā savu premjera kandidātu apspriedusi Zaļo un Zemnieku savienība. Taču Dūklavs preses konferencē žurnālistus informēja, ka saruna ar Vējoni nav bijusi par valdības veidošanu, bet gan par gaidāmo Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizīti Apvienotajos Arābu Emirātos.

Pievieno komentāru

Politika

Reģionālie centri atspērušies
Reģionālie centri atspērušies  9   

Pagājušajā gadā dibinātās Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) izveidošana ir attaisnojusies, uzskata tās...

Zanders: Maizi un izpriecas?
Zanders: Maizi un izpriecas?  60   

Vakar notikušajā diskusijā Eirozona kā kodols Eiropas Savienībai: Latvijas iespējas un ierobežojumi Eiropas...

Rāviņam esot sava karaliste
Rāviņam esot sava karaliste  21   

Ja bijušais Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ik pa laikam publiski...

Latkovska un reālā cena
Latkovska un reālā cena  32   

Vai jūs vajadzības gadījumā vēlētos izmantot ļoti dārga advokāta pakalpojumus, maksājot tikai niecīgu daļu no to cenas...

Meļņiks: Pseidorisinājumi
Meļņiks: Pseidorisinājumi  18   

Sajūsmas pilnie ieraksti interneta tērzētavās liek domāt, ka daudzi mūsu parlamenta deputāti nu jūtas kā milzu...

Vērtēs, bet nesola atbalstu
Vērtēs, bet nesola atbalstu  14   

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinātās izmaiņas Saeimas Kārtības rullī deputāti vērtēs, bet nesola tās...

Neuzvaramais mērs Salcevičs
Neuzvaramais mērs Salcevičs  13   

Nepilnu gadu pirms 2017.gada jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām nav redzams tāds politiskais spēks, kas Jēkabpilī...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0