Zatlers nobāl Sprūdža priekšā 81

  • 0
  • Pievienot

Trīsdesmit vienu gadu vecs sīkuzņēmējs bez augstākās izglītības un pieredzes valsts darbā, toties ar parādiem - labākais Latvijas premjers pasaules krīzes laikā. Tas nevar būt?

Tas var būt. Zatlera Reformu partijas biedri nopietni uzskata, ka Edmunds Sprūdžs ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatam. Pat Valdis Zatlers, kurš ir bijis Latvijas Valsts prezidents, nobāl Sprūdža priekšā. Kas ir šis Sprūdžs? Kāpēc neviens viņu nezina, un kāpēc šis profesionālis ir labāks par Dombrovski, Lembergu, Urbanoviču, Bērziņu, Šleseru?

Pirmajā skatījumā par to nekas neliecina. HansaWorld Latvia, kura īpašnieks ir Sprūdžs, ir pasīks IT uzņēmums. 2007. gadā tā apgrozījums vēl bija 1,3 miljoni latu, firmā bija 20 darbinieku, bet 2009. gadu Sprūdža uzņēmums beidza tikai ar 0,5 miljonu latu apgrozījumu, firmā bija palikuši seši darbinieki, bet gada pārskatā - 30 000 latu zaudējumi. It kā puspanīcis uzņēmums, kura gada apgrozījums līdzinās laba Narvessen kioska apgrozījumam. Pietiekami veiksmīgs, ka vēl dzīvs, - tāds latvieša veiksmes stāsts šodien.

Lai arī Sprūdžam nav pieredzes valsts darbā, viņam ir pieredze sūdzību rakstīšanā valsts iestādēm un tiesām. Nesen Sprūdžs vērsies Satversmes tiesā tāpēc, ka ir izsviests no konkursa, jo nemaksā darbiniekiem algas - vai maksā tās aploksnē.

Sprūdžs sūdzas par likuma normu, kas vērsta pret aplokšņu algu maksātājiem. Tā paredz, ka valsts iepirkumos var diskvalificēt uzņēmumus, kuri maksā algas, kas ir mazākas par 70% nekā nozarē vidēji. Sprūdža uzņēmumā alga ir mazāka par 400 latiem mēnesī. Datoristi groza galvu - par tādu samaksu datorspeciālists Latvijas darba tirgū nav pieejams. Ja Sprūdžs nav vienkāršs nodokļu nemaksātājs, varbūt šis ir tas Sprūdža ģēnijs - piespiest cilvēkus strādāt par velti?

Tieši tāds būtu vajadzīgs, lai ieviestu maksas augstāko izglītību, pārvērstu pensijas sociālajos pabalstos un īstenotu pilnu Zatlera «reālekonomistu» programmu Latvijas iedzīvotājiem par prieku.

Šleseram arī nebija augstākās izglītības, kad viņš 28 gadu vecumā kļuva par ekonomikas ministru, viņš gan bija vadījis lielus uzņēmumus, piesaistot simtiem miljonu ārvalstu investīcijās. Ne jau papīrs ir galvenais. Slikti, ka Sprūdžs melo, ka viņam ir augstākā izglītība, bet CVK nu atklājies, ka nav. Zatlera Preses dienests mierina, ka Sprūdžs izglītību kādā Šveices tālmācības skolā vēl pabeigšot. Nav tikai saprotams, kā Sprūdžs ticis maģistrantūrā, ja nav bakalaurs, nav saprotams, kā nākamais Latvijas premjers paralēli darbam ies skolā, kas aizņems dārgo valstsvīra laiku.

Ja nopietni - tukšais Zatlera Reformu partijas saraksts rāda, ka būtu bijis vien godīgāk, ja Zatlers būtu gājis par izkārtni Vienotībā.

Pievieno komentāru

Politika

Rāviņam esot sava karaliste
Rāviņam esot sava karaliste  20   

Ja bijušais Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ik pa laikam publiski...

Latkovska un reālā cena
Latkovska un reālā cena  32   

Vai jūs vajadzības gadījumā vēlētos izmantot ļoti dārga advokāta pakalpojumus, maksājot tikai niecīgu daļu no to cenas...

Meļņiks: Pseidorisinājumi
Meļņiks: Pseidorisinājumi  18   

Sajūsmas pilnie ieraksti interneta tērzētavās liek domāt, ka daudzi mūsu parlamenta deputāti nu jūtas kā milzu...

Vērtēs, bet nesola atbalstu
Vērtēs, bet nesola atbalstu  14   

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinātās izmaiņas Saeimas Kārtības rullī deputāti vērtēs, bet nesola tās...

Neuzvaramais mērs Salcevičs
Neuzvaramais mērs Salcevičs  13   

Nepilnu gadu pirms 2017.gada jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām nav redzams tāds politiskais spēks, kas Jēkabpilī...

Grib visus zem ZZS karoga
Grib visus zem ZZS karoga  112   

Pašvaldībās plaši pārstāvētā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), izmantojot premjera partijas statusu, grib vēl vairāk...

Meļņiks: Par sīkpartiju lomu
Meļņiks: Par sīkpartiju lomu  19   

Diskusijas par partiju spēku apvienošanu cerībā uz labākiem panākumiem Rīgas pašvaldības vēlēšanās rosinājušas arī uz...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0