FOTOREPORTĀŽA: Ar dūmu mutuļiem divos piegājienos noslēdzas eksperiments Zolitūdes traģēdijas vietā 12

  • 0
  • Pievienot

Valsts policijas vadībā otrdien Zolitūdē, Priedaines ielā, noslēdzies kontrolētas dedzināšanas eksperiments pāris vietās uz atlikušajām lielveikala konstrukcijām. Tas bija nepieciešams, lai iegūtu informāciju, vai pāris gadu pirms traģēdijas šajā veikalā izcēlies ugunsgrēks veicinājis lielveikala jumta konstrukciju iebrukšanu pērn rudenī.

Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins notikuma vietā pastāstīja, ka eksperimentā radīti apstākļi un izveidots materiālu segums, kas analogi būvkonstrukcijām pirms nelaimes. Eksperimentā dedzināto betona un metāla paraugus pārbaudīs, lai noskaidrotu, kā uguns tos ietekmējis.

Savukārt turpmāko divu nedēļu laikā attīrīs vietu, kur pērn novembrī notika trešais veikala jumta konstrukciju iegruvums, lai šajā vietā atrastu vēl iespējamus būtiskus lietiskos pierādījumus.

Paredzēts, ka izmeklēšanas iestādes veikala teritoriju atstās jūnija beigās, kad ēkas saimnieki varēs sākt veikala nojaukšanu, piebilda Grišins.

Jau ziņots, ka 17.aprīlī pirmā izmeklēšanas eksperimenta rezultātā sagruvušā lielveikala jumta konstrukcijas neizturēja ūdens svara spiedienu un tā ietekmē pārlūza.

Jumts sabruka tā, kā eksperti to bija plānojuši. Līdz ar to eksperimenta mērķis tika sasniegts un izdevās iegūt visus nepieciešamos datus. Pašlaik eksperti tos apstrādā, vēlāk izanalizēs un uz iegūtajiem rezultātiem varēs balstīt savu slēdzienu.

Ekspertīzes slēdziens, visticamāk, būs rudens otrajā pusē. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir paziņojuši, ka pamata lietā aizdomās turētie varētu būt zināmi rudenī un tad varētu sekot apsūdzības.

Pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju policija atklājusi viltotus ar būvniecību saistītus dokumentus, un vainīgais sodu jau saņēmis.

Pievieno komentāru

Ziņas

Gāzes balons joprojām caurs
Gāzes balons joprojām caurs  3   

Nākamā gada janvārī stāsies spēkā Eiropas Savienības (ES) diktētie noteikumi, kas paredz vecos sašķidrinātās gāzes...

Tumsa un aukstums nedraud
Tumsa un aukstums nedraud    16   

Baltijas ciešās saites ar Krievijas gāzes un elektroenerģijas sistēmām lielā mērā pasargā Latviju, Lietuvu un Igauniju...

FOTO: Policija meklē velozagli
FOTO: Policija meklē velozagli    1

Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirkņa policijas darbinieki aizdomās par velosipēda zādzību meklē attēlos redzamo...

Eksports neizskatās bezcerīgs
Eksports neizskatās bezcerīgs  10   

Stagnējošā Rietumeiropas ekonomika, politiskās un ekonomiskās negācijas Krievijā, kā arī iespējamā protekcionisma...

Peļņa par studentu galvām
Peļņa par studentu galvām  7   

No pusmiljona eiro peļņas līdz tikpat lieliem zaudējumiem - šāda ir amplitūda, kuras ietvaros strādā Latvijā...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0