Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Mīlestība nezina grūtības - Aldis un Jūrate gredzenus mija barikāžu laikā

Atceroties 1991. gada janvāra barikāžu laiku, ierasts runāt par ugunskuriem Doma laukumā, satraucošām ziņām radio un ložu šķindoņu Iekšlietu ministrijā. Taču, neskatoties uz notikumiem, dzīve toreiz neapstājās, mājās tāpat kūpēja zupas katli un miegā tika ieaijāti bērni, savukārt vienā no Vecrīgas dievnamiem kāds jauns pāris svinēja mīlestību, solot viens otram būt kopā priekos un bēdās. Jūrates un Alda Bušu jūtām nekas nevarēja stāties ceļā, iespējams, tāpēc arī šodien viņi viens otru uzlūko dzirkstošām acīm.

Rīgā un citviet Latvijā notiks barikāžu gadadienai veltīti pasākumi(1)

Pieminot 1991.gada barikāžu laiku, šodien Rīgā notiks vairāki pasākumi - tiks iedegti piemiņas ugunskuri gan Doma laukumā, gan pie Saeimas nama. Šajā dienā iedzīvotāji varēs piedalīties ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā, kā arī ikvienam būs iespēja apskatīties 1991.gada barikāžu muzeja ceļojošo izstādi, kas būs izvietota muzeobusā Doma laukumā. Atceres pasākumi notiks arī Vidzemē un citviet Latvijā.

Tramps no Obamas pārņems Baltā nama atslēgas(9)

"Es, Donalds Tramps, svinīgi zvēru, ka uzticīgi pildīšu Savienoto Valstu prezidenta pienākumus un ar vislielāko atbildību aizsargāšu Savienoto Valstu Konstitūciju. Lai Dievs man palīdz," aptuveni šādus vārdus piektdienas pēcpusdienā uz ASV Kapitolija kāpnēm teiks Donalds Tramps, oficiāli kļūstot par 45. ASV prezidentu, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Baltā nama nedienas: Rīgas nami apņemas sakārtot fasādi

Par Latvijas Nacionālās operas (LNO) namu atbildīgais pašvaldības uzņēmums Rīgas nami gatavs iesaistīties ēkas avārijas novēršanā, aicinot operas pārstāvjus uz konstruktīvu sadarbību, vēsta uzņēmuma pārstāvis Edgars Arnītis.

Pēc Vienotības iesnieguma KNAB pārbauda Jakrina iespējamo interešu konfliktu(4)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi, vai, apstiprinot Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju Emīlu Jakrinu pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes locekļa amatā, nav pārkāpts labas pārvaldības princips un saskatāms amatpersonas interešu konflikts, vēsta Vienotības Rīgas domes frakcija.

PVN likmes pacelšanai redz daudz kaitīgu blakusefektu(4)

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pamatlikmes paaugstināšana Latvijā nav pieļaujama, uzsvars jāliek uz jau esošā PVN iekasēšanu, jo īpaši, ja valsts makam secen ik gadu iet ap 500 miljoniem eiro, pausts laikraksta Dienas Bizness rīkotā aptaujā par iespējamo PVN likmes palielināšanu no pašreizējā 21% līdz, iespējams, 23%, lai papildinātu veselības aprūpes budžetu.

2015. gadā par 10,6 % pieauguši trūcīgāko iedzīvotāju ienākumi

2015. gadā, salīdzinot ar 2014. gadu, vislielākais ienākumu pieaugums par 10,6 % bija trūcīgākajās mājsaimniecībās, kamēr vidēji valstī ienākumi pieauga par 7,6%. Savukārt turīgākajās mājsaimniecībās ienākumi gada laikā pieauga lēnāk nekā vidēji valstī – par 5,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2016. gadā veiktās aptaujas dati.

Pērn pieaugusi jaunu lielo kravas auto iegāde

Pagājušajā gadā par 27% samazinājās jaunu kravas auto iegāde segmentā no 3,5 tonnām līdz 16 tonnām, kamēr 16 tonnas un smagāku auto segments, kur pamatā tiek iegādāti seglu vilcēji, piedzīvojis 30% pieaugumu, sasniedzot 1528 jaunu reģistrētu vienību skaitu pagājušajā gadā, liecina Auto asociācijas dati.

Uz Latviju pārvietotas vēl trīs ģimenes no Sīrijas(2)

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas četrpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā astoņi nepilngadīgi bērni, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Invaliditāte kā tiesas spriedums pret izglītību un karjeru(7)

Pērnā gada nogalē Diena sāka rakstu sēriju, tuvāk aplūkojot tūkstošgades paaudzi, kuru mēdz raksturot kā dzimušu iespēju laikmetā. Pirmajā rakstā uzmanība tika vērsta uz tādu personu grupu, kas nav nodarbinātas un neiegūst izglītību. Galvenais iemesls, kāpēc jaunietis var nonākt šādā situācijā, ir priekšlaicīga mācību pamešana – 38% jauniešu 25–29 gadu vecumā, kuri nav ieguvuši vidējo izglītību, nevar atrast darbu. Jaunieši šādu izvēli izdara dažādu iemeslu dēļ, tomēr Latvijā ir kāda sabiedrības grupa, kas jau no pirmā mācību gada izteikti bieži saskaras ar šķēršļiem, mēģinot iegūt tādu izglītību kā visi pārējie, – cilvēki ar invaliditāti. Tas savukārt rada šķēršļus būt konkurētspējīgiem darba tirgū un sevi pienācīgi nodrošināt.