papildināta - Miris Bruno Rubess

  • 0
  • Pievienot

23.decembrī mūžībā aizgājis Bruno Rubess, informēja Latvijas Bankā.

B.Rubess dzimis 1926.gada 21.decembrī Rīgā, viņam ir trīs bērni - meitas Baiba un Baņuta, dēls Balvis, liecina LETA arhīvs.

Latvijas Bankas apkopotā informācija liecina, ka viņš bija aktīvs sabiedrisks darbinieks, trimdas darba organizētājs gan bēgļu nometnēs, gan vēlāk Toronto, Kanādā. 1948.-1953.gadā bēgļu nometnēs viņš piedalījies skautu kustības veidošanā, izglītības darbā, bija Latviešu Nacionālās padomes biedrs. Toronto iniciējis un palīdzējis tapt 2x2 nometnēm, piedalījies Latviešu fonda, Kanādas Latviešu kultūras centra darbā.

Pēc dzīvesbiedres nāves iedibinājis Birutas Rubesas stipendiju, ar Vītolu fonda starpniecību atbalstot Latvijas studentus.

Darbu sācis apdrošināšanā, taču nozīmīgākā darba dzīves daļa pirms atgriešanās Latvijā pavadīta auto industrijā. Kopš 1972.gada bijis Volkswagen Canada prezidents, no 1988. līdz 1991.gadam – Volkswagen stratēģijas direktors Vācijā. Vadījis dažādas profesionālas organizācijas.

1992.gadā Saeima B.Rubesu uz sešiem gadiem ievēlēja par Latvijas Bankas padomes locekli. Vēlāk viņš turpināja darbu Latvijas Bankā kā padomnieks, līdz pat mūža galam bija Monētu dizaina komisijas loceklis.

1999.gadā Latvijā izdota viņa grāmata "Brīnumainā kārtā - stāsti par Bruņa Rubesa trim mūžiem", 1997.gadā viņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

"Brunis Rubess ir viens no Latvijas Bankas darbības principu pamatlicējiem, iedzīvinot demokrātiskas stratēģiskās vadības un lēmumu pieņemšanas formas. B.Rubess ir Latvijas jubilejas un piemiņas monētu idejas un darbu aizsācējs, palīdzot ievest Latvijas Bankas jubilejas un piemiņas monētas arī starptautiskajā tirgū," norāda Latvijas Banka.

Līdzjūtību Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka B.Rubesa tuviniekiem pirmdien izteicis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

"Esam zaudējuši izcilu latviešu sabiedrisko darbinieku Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku B.Rubesu, kura mūža devums ir nenovērtējams daudzviet pasaulē, bet jo īpaši viņa vārds labā atmiņā paliks Latvijā, Kanādā un Vācijā. Viņš bija baņķieris, biznesa stratēģis, auto industrijas vadītājs, vijolnieks, jaunatnes vadītājs, audzinātājs un skolotājs, žurnālists un redaktors, vadības padomdevējs, un visās šajās jomās viņa ieguldītais darbs vienmēr tika augstu vērtēts. Veltīt savu darbu ne tikai savai ģimenei, bet arī latviešiem visā pasaulē, tas bija B.Rubesa dzīves aicinājums," norāda premjers. "Izsaku visdziļāko līdzjūtību Bruno Rubesa piederīgajiem un tuviniekiem, patiesu Latvijas patriotu mūžībā pavadot!"

(papildināts viss teksts)

Arhīvs

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0