Pastaigas laikā stāstnieks sniedz norādes, kurp doties, un klāsta mazāk zināmus biogrāfijas datus par Vācieti. "Šī pastaiga ir interesanta ne tikai kā neparasts veids, kā klausīties dzeju un mūziku. Bērniem tas var būt kā piedzīvojums, sekojot norādēm. Un tā ir lieliska sajūta, ka zini ko vairāk nekā pārējie un tev ir kāds uzdevums! Klausies, ko austiņās kāds stāsta, kamēr citi cilvēki tā vienkārši iet garām," par šī projekta neparastumu saka idejas autors aktieris Jānis Kronis.
Uzreiz jāsaka, ka projekts netika radīts Covid-19 ēnā, lai gan lieliski noder šajā distancēšanās laikā. Jau stipri agrāk, skatoties fonda Viegli koncertu, Jānim Kronim uzplaiksnīja doma, ka tikpat skanīga, jēgpilna un neparasta kā Imanta Ziedoņa dzejoļi ir arī Ojāra Vācieša dzeja. Bet – kā tās vēstījumu atklāt? Koncerts, dzejas lasījums? Pārāk vienkārši. "Laikam jau tad, kad kaut ko ļoti gribas un ideja ir nobriedusi, rodas arī domubiedri. Tā arī šoreiz – kopā ar fondu Initium (Pārdaugavas radošā centra kuratoru) sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un biedrību tapa dzejnieka sajūtu, dzejas un mūzikas maršruts – audiogids," stāsta Jānis Kronis un paskaidro: "Gājām pretējā virzienā – zinām, ka viena no formām, kā pasniegt dzeju, ir koncerts vai lasījums, bet šajā gadījumā katram ir iespēja sajust Vācieša dzeju, esot vienatnē, varbūt divatā un nevis sēžot telpās, bet pastaigājoties. Un tā nav tikai dzeja! Ļoti gribējās mūziku. Projektam piesaistījām komponistus." Sajūtu maršrutam ir īpaši veidota skaņu partitūra, kas sastāv no vairākām komponistu Jēkaba Nīmaņa un Edgara Raginska veidotām oriģinālkompozīcijām, kurās dzejnieka daiļrade atklājas atkal jaunā, laikmetīgi muzikālā skatījumā, kā arī Nīmaņa veidotām Pētera Plakida darbu aranžijām.
Tikmēr turpat blakus Ojāra Vācieša muzejā skatāms jauns, scenogrāfa Reiņa Suhanova radīts muzeja ekspozīcijas papildinājums Starp dzejoļiem, kas vēsta par to, kāds dzejnieks bijis brīžos starp dzejoļu radīšanu. Bet Pārdaugavas sajūtu maršrutu nākotnē plānots papildināt ar projekta MINSKA (māksliniece Marija Linarte) radītajiem skaņdarbiem, vedot, piemēram, pastaigā pa Torņakalnu un citām apkaimes vietām