Pirms diviem gadiem trio atzīmēja desmit gadus kopš sava pirmā koncerta. Mūzikā, kuru var dēvēt par instrumentālu, smagnēju un raupju rokmūziku, tas ir cienījams laiks. Ģitārists Maiks Salivans un grupas sākotnējais basģitārists Kolins De Koipers sāka kopā muzicēt 2004. gadā – šis laiks arī uzskatāms par Russian Circles sākumu. Drīz vien abiem pievienojās bundzinieks Deivs Tērnkrancs un sākās darbs pie debijas ieraksta Enter, kas iznāca 2006. gada vasarā. Ar sekojošajiem ierakstiem Station, Geneva, Empros un Memorial un Kolinu nomainījušo basģitāristu Braienu Kuku, kurš iepriekš muzicējis apvienībās Botch un These Arms Are Snakes, grupa nostiprinājusies desmitgades spilgtāko instrumentālās ģitārmūzikas kolektīvu vidū.
Russian Circles ar katru jaunu ierakstu klausītājus pārsteidz, allaž paplašinot paši savas radošās robežas, izmantojot nedzirdētas skaņas, tekstūras un ritmiku. 5. augustā klajā nāks grupas jaunais albums Guidance, kura skaņdarbi Vorel, Mota un Afrika jau nonākuši pie klausītājiem. Russian Circles savā mūzikā turpina pārbaudīt klusā un skaļā polaritāti, vienkāršo un sarežģīto, neglīto un skaisto. Portāla Pitchfork apskatnieks skaņdarbam Mota piedēvē salīdzinājumu – brīdi, kad paceļas lidmašīna un iedarboties sāk narkotikas. Jautājums ir nevis "kā es te nokļuvu?", bet gan "kā es varu šeit palikt mūžam?".
2012. gada aprīlī Russian Circles Rīgā uzstājās pirmoreiz. Nu viņi ir atpakaļ, turklāt Latvijas mazākajā pilsētā Durbē. Koncertu ievadīs gaidāmajā Eiropas turnejā grupu pavadošā čelliste Helēna Manija, kuru Latvijas publika jau paspēja iepazīt pirms dažiem gadiem japāņu apvienības Mono koncertā Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā.
Biļetes uz Russian Circles un Helēnas Manijas koncertu Durbes kultūras namā 26. oktobrī nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē bezrindas.lv. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.