Ar apbrīnojamu aizrautību un neatlaidību, kas brīžiem robežojas apsēstību, jau kopš 1968. gada Ļubomirs Meļņiks pārstāv, tā saukto, "nepārtraukto mūziku" (no continuous music angļu val.) – klaviermūzikas valodu, kuras plūdums, šķiet, nekad neapraujas vai nepārtrūkst.
"Meļņiks ir gan dzīvs pilnīgas nodošanās savam instrumentam apliecinājums, gan reizē sevis radītās mūzikas un muzicēšanas manieres gūsteknis, jo izniekots skaitās laiks, kas netiek veltīts muzicēšanai, jaunas mūzikas radīšanai vai nošu pierakstu caurlūkošanai un koriģēšanai. Vienlīdz lielu vērību pievēršot gan instrumenta skanējumam, gan harmonijām un melodismam, virtuozā klavierspēles tehnika ļauj viņam radīt virstoņus, kas jaucas, savā starpā saduras un brīžiem pat rada jaunas melodijas," raksta koncerta rīkotāji.
Būdams pazīstamāko minimālistu laikabiedrs, līdz salīdzinoši nesenai pagātnei Meļņiku var uzskatīt par vienu no nenovērtētākajiem māksliniekiem. Pēdējos gadus viņa klavierspēli dzird arvien biežāk, arvien lielākās koncertzālēs un arvien vairāk ļaužu. Iespējams, tas pateicoties viņa draudzībai ar mūziķi Pīteru Broderiku, kurš pirms vairākiem gadiem Ļubomiram uzrakstīja cieņpilnu vēstuli, vēloties satikties. Turpmākie notikumi attīstījās strauji. Iepazīšanās ar Folkeru Bertelmanu jeb Hauschka, ar izdevniecības Erased Tapes vadītāju Robertu Ratsu, ar kura gādību kopš 2012. gada nu iznāk daļa Meļņika ierakstu. Uz minēto jauniegūto paziņu izbrīnu un sajūsmu par Meļņika mūziku viņš savulaik atbildējis rāmi: "Džeki, kur jūs bijāt, kad man bija 30?"
Pavasarī Durbes luterāņu baznīcā notikušais Ļubomira Meļņika koncerts bija izpārdots. Atgriešanās Latvijā sakrīt ar mākslinieka jaunā albuma Rivers and Streams klajā nākšanu 29. novembrī.
Biļetes uz koncertu Zirgu ielas koncertzālē, Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē inernetā – www.bezrindas.lv. Šobrīd biļešu cena ir 17 eiro, bet, tuvojoties koncertam, tās kļūs dārgākas. Pārdošanā stingri ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.