Viņš atzina, ka Ašeradens Vienotības kongresā guvis pārliecinošu atbalstu, lai stātos partijas vadītāja amatā. Turklāt, Skudras vērtējumā, Ašeradens bijis spēcīgākais pretendents no iepriekš minētajiem trim kandidātiem, kuru vidū bija arī Edvards Smiltēns un Vilnis Ķirsis.
"Vienotības kongress ir beidzies ar sagaidāmiem rezultātiem, tomēr nākotnē jāskatās, kādas Ašeradenam veidosies attiecības ar partiju pametušo "piecinieku" [Lolitu Čigāni, Intu Dālderi, Andreju Judinu, Alekseju Loskutovu un Ilzi Viņķeli],” teica LU profesors un piebilda, ka "piecinieks" visdrīzāk mēģinās pārvilināt Vienotības biedrus uz jaundibināmo partiju, kas patlaban darbojas kā kustība Par.
"Ja Vienotībā beigsies iekšējās pretrunas un projām gājēju nebūs daudz, tad Ašeradenam un viņa komandai ir visas iespējas aizvadīt Vienotību līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām un būt pārstāvētiem vismaz uz pusi mazākā frakcijā, nekā patlaban," prognozēja Skudra.
Savukārt, runājot par Smiltēna lēmumu pamest Vienotību, Skudra izvirza dažus minējumus, kāpēc politiķis nolēmis spert šādu soli. Pēc LU profesora domām, Smiltēns līdz Vienotības kongresam vai arī tam sākoties noskaidrojis savu atbalstītāju loku un secināja, ka viņš netiks ievēlēts partijas vadītāja amatā. "Acīmredzot, viņš nevēlējās ciest vēl vienu publisku sakāvi," piebilda Skudra.
Eksperts neizslēdz, ka Smiltēns varētu pievienoties Vienotību jau pametušā piecinieka jaundibināmajai partijai. "Smiltēns šodien kongresā nospēlēja teātri ar negatīvu publicitātes efektu, lai kā briedis parādītos jaunās partijas dibināšanas kongresā. Tagad atliek gaidīt, vai būs kāds paziņojums no "piecinieka" un Smiltēna. Bet būtu loģiski, ja Smiltēns pēc Vienotības pamešanas noliktu deputāta mandātu," norādīja eksperts.
Jau ziņots, ka uz partijas priekšsēdētāja amatu sākotnēji bija pieteikti divi kandidāti - Ašeradens un Smiltēns. Tomēr šodien Smiltēns paziņoja, ka izstāsies no partijas, kā arī Vienotības Saeimas frakcijas.
Līdz ar to balsojumā Ašeradens bija vienīgais kandidāts uz partijas priekšsēdētāja amatu.
Kopumā bija izsniegtas 249 vēlēšanu zīmes, bet urnā bija 237 zīmes, kuras visas bija derīgas. Kopumā Ašeradenu atbalstīja 175 kongresa delegāti.
Par partijas domes priekšsēdētāju ievēlēts Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, bet viņa vietnieci - Jaunatnes organizācijas pārstāve Santa Zarāne.
Partijas valdē ievēlēti Jānis Rozenbergs, Edgars Ikstens, Laimdota Straujuma, Olafs Pulks, Jānis Reirs, Vilnis Ķirsis, Ainars Latkovskis, Edgars Rinkēvičs, Raimonds Čudars, Rihards Kozlovskis, Kārlis Šadurskis, Hosams Abu Meri, Edmunds Jurēvics, Uģis Rotbergs.
Līdz šim Vienotības priekšsēdētāja pienākumus pildīja Andris Piebalgs, kurš šoreiz uz šo amatu nepretendēja.
Marksistskijs
Dace
iespējas