Komisijas sēdē šis jautājums tika skatīts, jo deputāts Andris Skride (AP) bija iesniedzis priekšlikumus par administratīvo sodu noteikšanu par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar epidemioloģiskajiem jautājumiem. Pēc sēdē izskanējušajiem argumentiem par labu kriminālsoda nevis administratīvā soda noteikšanai parlamentārietis šos priekšlikumus atsauca.
TM šos priekšlikumus plāno iesniegt Saeimā skatīt paredzētos citos Krimināllikuma grozījumos uz otro lasījumu, un provizoriski tas varētu notikt decembrī vai janvārī.
Zemzars skaidroja, ka jau pašlaik pie atbildības par viltus ziņām var saukt pēc Krimināllikuma panta par huligānismu. TM atbildīgā darba grupa pašlaik strādā pie variantiem, kā nepārprotami Krimināllikumā noteikt sodu par viltus ziņu izplatīšanu. Ministrijas pārstāvis skaidroja, ka viens variants paredz "huligānisma pantā" noteikt sodu par nepatiesu ziņu vai izdomātu ziņu izplatīšanu, kas traucē sabiedrisko mieru vai kārtību.
Skride kritiski novērtēja to, ka nepilnu divu gadu laikā Covid-19 pandēmijas apstākļos šādi grozījumi jau nav veikti. Deputāts Vitālijs Orlovs (S) sēdē aktualizēja jautājumu, cik viegli vai grūti policijai būs atšķirt viltus ziņas situācijās, ja mediķi paudīs atšķirīgus viedokļus.
TM pārstāvis skaidroja, ka viedokļu izteikšana netiks sodīta, taču varēs vērtēt soda piemērošanu par, piemēram, nepatiesu izteikumu, ka vakcinācijas dēļ potētie cilvēki pēc kādiem gadiem nomiršot.