Pēdējā reize, kad Merkele neatradās Forbes topa augšgalā, bija 2011.gads, kad šis gods tika piešķirts toreizējā ASV prezidenta Baraka Obamas kundzei Mišelai Obamai. Pēc tam vairākus gadus otrajā vietā aiz Merkeles atradās Hilarija Klintone, trešo vietu pārmaiņus ieņemot Melindai Geitsai un toreizējai Brazīlijas prezidentei Dilmai Rusefai. Klintones pozīcijas šogad stipri vājinājušās, viņai pēc zaudētajām vēlēšanām un "noiešanas" no lielās politikas skatuves ieņemot vien 65. pozīciju.
2017. gada topa pirmajā desmitniekā ir sešas amerikānietes - jau minētā Geitsa, pasaulē lielākā sociālā tīkla Facebook augsta līmeņa vadītāja Šerila Sandberga (4. vieta), autobūves kompānijas General Motors izpilddirektore Mērija Barra (5. vieta), vietnes YouTube izpilddirektore Sūzana Vodžiski (6. vieta), finansiste Abigeila Džonsone (7. vieta) un informācijas tehnoloģiju uzņēmuma IBM izpilddirektore Džinija Rometija (10. vieta).
Tāpat topa desmitniekā iekļuvusi Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda (8. vieta) un Spānijas baņķiere Anja Patrīcija Botina.
Ietekmīgāko sieviešu simtniekā, kur ierasti lielāko īpatsvaru sastāda politiķes, finansistes, tehnoloģiju, autobūves un enerģētikas uzņēmumu īpašnieces vai augstas amatpersonas, iekļuvušas arī mediju nozari pārstāvošas sievietes, piemēram, Kremļa finansētā medija RT redaktore Margarita Simoņjana, kura ierindota 52. vietā.
Jāatgādina, ka mediji Sputnik un RT nereti tiek saistīti ar Kremļa interešu realizēšanu aiz Krievijas robežām, vēsta The Moscow Times. Uz to reaģējuši arī pasaules lielākie sociālie mediji, piemēram, vietne Twitter atteikusies no RT un Sputnik reklāmu izvietošanas savās platformā, tādējādi reaģējot uz plaši izskanējušo informāciju par Kremļa centieniem ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu.
Jāpiemin, ka ASV prezidenta Donalda Trampa kundze Melānija Trampa topā nav iekļuvusi, taču Trampa meita Ivanka atrodas visnotaļ augstajā 19. vietā.
Ar visu Forbes ietekmīgāko sieviešu topu var iepazīties šeit.