Barselonas vicemērs Alberts Batlje īpaši sasauktā preses konferencē paziņojis, ka pilsēta palielinās policistu skaitu, lai efektīvāk cīnītos pret noziedzības pieaugumu.
BBC vēsta, ka starptautisku uzmanību drošības situācijai Barselonā īpaši piesaistījusi svētdienas vakarā notikusī Afganistānas vēstnieka Spānijā Masūda Halila aplaupīšana pilsētas centrā. Vairāki uzbrucēji nogāza viņu zemē un nolaupīja viņam rokaspulksteni. Tajā pašā vakarā dažu kvartālu attālumā 91 gadu veca sieviete no Francijas guva galvas ievainojumus, kad laupītāji viņai atņēma kaklarotu. Divas dienas pirms tam tajā pašā rajonā notika laupīšanas uzbrukums vācu tūristam, kurš pēc tam tika ievietots slimnīcā.
Pirmā pusgada laikā reģistrēto noziegumu skaits Barselonā, salīdzinot ar 2018. gada pirmo pusgadu, pieaudzis par 9%. Savukārt vardarbīgo noziegumu skaits pieaudzis par 31% (pēdējos trīs gados – gandrīz par 60%). Laupīšanas gadījumu skaits uzņēmumos (veikalos, ēstuvēs u. c.) palielinājies par 66%.
"Ir laiks atzīt, ka situācija ir kļuvusi nekontrolējama," intervijā BBC teicis Luiss Sanss, Barselonas Centra ielu uzņēmēju asociācijas prezidents.
El Pais raksta, ka, nespēdami samierināties ar ielu noziedzības pieaugumu, daži iedzīvotāji sākuši patrulēt ielās, norādot uz personām, kas zināmas kā kabatzagļi. Pūšot svilpēs un paceļot plakātus septiņās valodās, kur rakstīts "Kabatzaglis", sabiedriskās organizācijas Patrulla Ciudadana (Pilsoņu patruļa) biedri liek zādzībās kādreiz pieķertām personām pamest metro vilcienus un citas sabiedriskas vietas. Vienā no šādām patruļu organizācijām esot apvienojušies 40 cilvēki.
Barselonas metro patrulē arī cita grupa, kas sevi dēvē par Iedzīvotāju organizāciju cīņai pret zagļiem. Viņi sadarbojas ar astoņdesmitajos gados Ņujorkā ASV izveidoto brīvprātīgo noziedzības novēršanas organizāciju Guardian Angels, kas dalās pieredzē. Lai piesaistītu Katalonijas vadības uzmanību noziedzības problēmai, šīs nevalstiskās organizācijas kopā ar citām plāno septembrī organizēt protesta akciju.
Barselonā, kurā dzīvo 1,6 miljoni iedzīvotāju, pērn viesojās 16 miljoni tūristu. Par tūristu īpaši iecienītu pilsētu Barselona kļuva pēc tur notikušajām olimpiskajām spēlēm 1992. gadā.
Pareizaisjautājums
ļuļa
Aizsajūsmasaizrāvāselpa