Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Spānijas premjers atsakās no valdības veidošanas

 Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs, kurš ir arī parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušās Tautas partijas līderis, atteicies veidot jaunu valdību, jo nespēj iegūt tai pietiekamu atbalstu parlamentā.

Par to piektdienas vakarā paziņoja Spānijas karaļa pils.

"Viņa majestāte karalis nominēja viņu veidot valdību. Mariano Rahoja kungs pateicās viņa augstībai karalim, taču noraidīja piedāvājumu," sacīts paziņojumā.

Tagad karalis Felipe VI rīkos konsultācijas ar politiskajiem spēkiem, lai izvirzītu jaunu premjerministra amata kandidātu.

Decembrī notikušajās vēlēšanās konservatīvā Tautas partija ieguva 119 no 350 deputātu mandātiem parlamenta apakšpalātā.

Rahojs bija iecerējis izveidot valdību ar Sociālistu partiju, kurai ir 99 mandāti, un jauno labēji centrisko partiju Ciudadanos (Pilsoņi), kurai ir 40 vietas parlamentā.

Tomēr neviena no parlamentā pārstāvētajām politiskajām partijām nebija gatava balsot par Rahoja valdību, savukārt Ciudadanos paziņoja, ka balsojumā atturēsies.

Iepriekš piektdien pret taupības pasākumiem noskaņotās kreisās partijas Podemos (Mēs varam) līderis Pablo Iglesiass ierosināja, ka viņa partija jauno valdību varētu veidot kopā ar sociālistiem. Viņš preses konferencē norādīja, ka ir informējis karali Felipi VI par "mūsu vēlmi veidot valdību kopā ar sociālistiem un "Apvienotajiem kreisajiem". Iglesiass arī teica, ka pats vēlēsies ieņemt vicepremjera posteni.

Rahojs ir Spānijas premjerministrs kopš 2011.gada decembra.

Eiropā

Vairāk Eiropā