Rīgā +16 °C
Sestdiena, 8. jūnijs
Mundra, Frīda, Frīdis

Stars hokejisti uzvar un tuvojas Rietumu konferences finālam

Dalasas Stars komanda pirmdien svinēja panākumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas mačā un Rietumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām panāca 3-1.

Dalasieši viesos ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) guva virsroku pār Kolorādo "Avalanche".

Dienu pirms savas 21 gada dzimšanas dienas ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Vaiats Džonstons, pārspējot pretiniekus gan mazākumā, gan vairākumā. Precīzi meta arī Miro Heiskanens un Jevgeņijs Dadonovs, kā arī Sems Stīls tukšos vārtos. Džeiks Otingers tika galā ar 24 pretinieku metieniem.

Denveriešiem vienīgos vārtos guva Keisijs Mitlsteds. Vārtsargs Aleksandars Georgijevs neitralizēja 29 metienus.

Dažas stundas pirms spēles tika paziņots, ka "Avalanche" šī gada izslēgšanas turnīra labākais vārtu guvējs Valērijs Ņičuškins ir diskvalificēts vismaz uz sešiem mēnešiem bez atalgojuma. Viņam ir jāiziet spēlētāju palīdzības programmas trešais līmenis. Kā ziņo ESPN, šajā programmā ir četri līmeņi, un trešais jāiziet, ja spēlētājs ir pārkāpis otrā līmeņa palīdzības plānu.

Otrā Rietumu konferences pusfinālā Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras "Canucks" ar 2-1 uzveic Edmontonas "Oilers".

Tikmēr Austrumu konferencē no izstāšanās izvairījās Karolīnas "Hurricanes", kas izbraukumā ar rezultātu 4:1 (0:0, 0:1, 4:0) pārspēja pamatturnīra uzvarētāju Ņujorkas "Rangers". Sērijā gan vadībā joprojām ņujorkieši - 3-2.

Otrajā periodā Džeikobam Troubam gūstot vārtus mazākumā, pirms pēdējām 20 minūtēm vadībā bija "Rangers". Trešā perioda pirmajā pusē Džordans Stāls un Jevgeņijs Kuzņecovs ar trīs minūšu un sešu sekunžu starpību guva divus vārtus, pēc tam precīzs bija Džordans Martinuks un ripu tukšos vārtos iemeta Martins Nečass.

"Hurricanes" vārtsargs Frēderiks Andersens atvairīja 20 metienus, bet otros vārtos Igors Šestjorkins - 24 metienus.

Otrā konferences pusfinālā Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" ar 3-1 uzvar Bostonas "Bruins".

Iepriekšējās sezonas finālsērijā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers".