FOTO: Lāstu noņemšana kļuvusi par ienesīgu biznesu 36

  • 0
  • Pievienot

"Par velti ir tikai siers peļu slazdā," nosaka burvestību speciālists Alekss Radžinskis, kad izrādu satraukumu par viņa pakalpojumu cenrādi: 600 latu par lāsta noņemšanu, 750 latu par veiksmes programmēšanu, 1000 latu par veiksmes talismanu. Pie alkatīgā maga SestDienas žurnālists ir ieradies  kā neveiksmīgs dārza rūķu ražotājs, kuram radušās problēmas biznesā un ģimenes dzīvē.

Radžinskis par zināmu atlīdzību piedāvā atrisināt visas žurnālista problēmas. Viņš lepojas ar skanīgiem tituliem: Ērgļa ordeņa maģistrs, Krievijas Burvju un magu asociācijas biedrs. Kas tas par Ērgļa ordeni? "Ļoti varens ordenis. Mūsu cilvēki ir visur."

Latvijas Tautas dziednieku asociācijas vadītāja Lidija Medvedeva žēlojas par maģijas "viesstrādniekiem" no Krievijas, kas kuplā skaitā dodas peļņā uz Latviju. "Atbrauc uz Latviju, noīrē dzīvokli, ieliek sludinājumu un ķeras pie naudas pelnīšanas. Iebiedē cilvēkus, cenšas iestāstīt, ka uzlikts lāsts. Paši iebiedē un paši arī noņem." Ar lāstu noņemšanu gan nodarbojas arī vietējie meistari, piemēram, Latvijā pazīstamais dziednieks Elmārs Spodris, kurš  pēc seansa ar vieglu roku izraksta čeku par 100 latiem.

Cita veida biznesa nišu atradis krievu "viesmākslinieks" Aleksandrs Tjanšanskis, kurš uzstājas ar "atveseļošanas koncertiem" un tirgo "veselības mūzikas" diskus. Piemēram, dziesmā Mēs tievējam iekļauts ģeniāls teksts: "Eh, ma, eh, ma, nekāda seksa! Notievēsim, un tad mums viss būs papilnam!" Tjanšanskis mudina pacientus nebūt skopiem un pirkt viņa produkciju: "Ja ir trūcīgi ar naudu, var ietaupīt uz ēšanas rēķina. Kādu laiku pasēdēt uz putras. Daudz ēst vispār ir kaitīgi."

Vairāk par kuriozām lāstu noņemšanas biznesa aizkulisēm lasiet šīsnedēļas SestDienā.

Pievieno komentāru

Arhīvs

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0