Pārsūdzēs ECT spriedumu Kononova lietā 13

  • 0
  • Pievienot

Otrdien valdība nolēma iesniegt apelācijas sūdzību lietā “Kononovs pret Latviju” Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) Lielajā palātā. Valdības apelācijas sūdzību vispirms izskatīs piecu Lielās palātas tiesnešu kolēģija, kas lems par to, vai lieta skar būtiskus Eiropas cilvēktiesību konvencijas vai tās protokolu interpretācijas jautājumus, vai arī tā skar svarīgu jautājumu, kam ir vispārēja nozīme, lai to izskatītu Lielajā palātā. Kolēģija var pieņemt lietu izskatīšanai Lielajā palātā vai arī to noraidīt.

Jau vēstīts, ka 24.jūlijā pasludinātajā palātas spriedumā ECT ar četrām balsīm pret  trijām atzina Konvencijas 7.panta pārkāpumu un piesprieda iesniedzējam kompensāciju morālā kaitējuma atlīdzībai 30 000 EUR apmērā. Pats iesniedzējs lūdza ECT atlīdzināt viņam materiālos zaudējumus un morālo kaitējumu 5 000 000 EUR apmērā.
Sūdzību ECT Kononovs iesniedza 2004.gadā, uzskatot, ka viņš Latvijā ticis notiesāts par nodarījumiem, par kuriem to izdarīšanas brīdī nebija paredzēta kriminālatbildība ne starptautiskajos, ne nacionālajos tiesību aktos.

Pievieno komentāru

Politika

Pēc 25 gadiem atceras labo
Pēc 25 gadiem atceras labo  35   

Kad deviņdesmito gadu sākumā Augstākās padomes (AP) deputāti 4. maijā gāja nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa,...

Zanders: Apātija uzvar
Zanders: Apātija uzvar  6   

Pagājušajā nedēļā viens no Saeimas sēdē apspriežamajiem jautājumiem, precīzāk - par šo tēmu paustie argumenti, bija...

Tauta balso, partijas meklē
Tauta balso, partijas meklē    40   

Kamēr valdošās koalīcijas partijas vēl līdz maijam meklēs savu kopīgo Valsts prezidenta kandidātu, pēc portāla...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0