papildināta - Latvijā diennaktī lielākais saslimušo skaits ar cūku gripu 26

  • 0
  • Pievienot

Pagājušās diennakts laikā reģistrēti 10 jauni saslimušie ar pandēmiskās gripas vīrusu H1N1 jeb tā dēvēto cūku gripu, liecina Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) apkopotā operatīvā informācija. Šāds saslimušo skaits ir diennaktī lielākais.

Tādējādi pašlaik Latvijā konstatēti 63 cūku gripas slimnieki, tostarp viens smags. Smagi saslimusi kāda apmēram 50 gadu veca sieviete, kura oktobra otrajā pusē bijusi ceļojumā uz Kaļiņingradas apgabalu. Sieviete pirms tam nedēļu esot ārstējusies mājās, bet pašlaik atrodoties intensīvās terapijas nodaļā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

LIC vadītāja pienākumu izpildītājs Jāzeps Keišs ceturtdien teica, ka pagaidām Latvijā nav reģistrēta grupveida saslimšana ar šo vīrusu. "Ja parādīsies šādi gadījumi, tas arī liecinās par pandēmiskās gripas pieņemšanos spēkā," piebilda infektologs.

Tāpat kā citviet pasaulē, arī Latvijā ir vērojama tendence, ka vīruss skar lielākoties gados jaunus cilvēkus, kas daļēji varot būt skaidrojams ar to, ka viņi iepriekš nekad nav slimojuši ar gripu un, iespējams, nav arī vakcinējušies, kā dēļ ir atvērtāki infekcijai.

Veselības ministrija (VM) aicina informāciju par cūku gripu meklēt VM mājas lapā un pie saviem ģimenes ārstiem, bet īpašas informatīvas kampaņas naudas trūkuma dēļ nebūs, portālam sacīja ministrijas preses sekretāre Egita Pole.

Informācija nosūtīta visām medicīnas iestādēm, taču “mums nav iespējas šo informāciju izdrukāt un pavairot”. E.Pole neuzskata, ka Latvija nav gatavojusies jaunās gripas vīrusam, taču Latvijai nav bijusi iespēja pasūtīt pretgripas vakcīnas. Lielākā daļa valstu tās rezervēja jau maijā, taču starp tām neesot bijušas arī mūsu kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija.

Šobrīd var teikt, ka gripa līdz Latvijai ir atnākusi, ministrijā vērtēja šībrīža saslimušo skaitu. Līdz šim pacienti atveseļojušies ātri un cūku gripa izslimota samērā viegli. Slimnīcā nonākuši kādi trīs četri cilvēki. Slimība Latvijā ir “atvesta” no citām valstīm, jo saslimuši cilvēki, kas uzturējušies ārzemēs, vai tie, kas kontaktējušies ar ceļotājiem.

Speciālisti uzskata, ka sejas maskas nav iedarbīgs veids, kā izsargāties no inficēšanās, jo tā izplatās gaisa pilienu veidā, teica E.Pole.

Imunologi pirmdien spriedīs vai Latvijai tomēr vajadzētu iepirkt vakcīnas pret cūku gripu un cik daudz.

Lielās iedzīvotāju intereses dēļ LIC katru dienu pēcpusdienās informēs par cūku gripas izplatību un saslimušo skaitu.

(papildināta sākot ar 5.rindkopu)

Pievieno komentāru

Politika

Augstāks PVN - neizbēgams
Augstāks PVN - neizbēgams  88

2015. gads Latvijā varētu atnest "dāvanu" – augstāku pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, valdības vadītāja...

Partijas maldina vēlētājus
Partijas maldina vēlētājus  55   

Vairākas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās startējošas partijas savās priekšvēlēšanu programmās klaji maldina...

Kā var nesolīt, ejot uz Eiropu
Kā var nesolīt, ejot uz Eiropu  19   

Partiju programmas ir teju pēdējais, par ko ieinteresējas vēlētājs pirms kārtējām vēlēšanām. Eiropas Parlamenta (EP)...

Vienotība izplešas reģionos
Vienotība izplešas reģionos  10   

Pēc vairākus mēnešus ilgajām sarunām ar reģionālajām partijām Vienotība nedēļas nogalē ar tām varētu parakstīt...

Bērziņš tik viegli nepadosies
Bērziņš tik viegli nepadosies  191   

Vairāki simti sabiedrībā pazīstamu cilvēku, kas galvenokārt pārstāv radošo inteliģenci, parakstījuši vēstījumu, kurā...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0