Vēršas prokuratūrā par pārkāpumiem Parex 18

  • 0
  • Pievienot

Norādot uz virkni aizdomu par iespējamu krāpšanos, līdzdalību naudas atmazgāšanā, nelikumībām kredītu izsniegšanā, riska ierobežojumu pārkāpšanā, aplokšņu algām un draudu izteikšanu, ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā vērsies bijušais Parex bankas darbinieks Džons Kristmass, tā šodien raksta Diena.

Dž.Kristmasa ziņojums nodots izvērtēšanai Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai, kas pērn oktobrī sāka kriminālprocesu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem, ko pieļāvušas amatpersonas - gatavojot lēmumus par valsts atbalsta sniegšanu Parex bankai un bankas pārņemšanā.

Dž.Kristmass raksta par laiku, kad viņš strādājis Parex, tas ir, no 2002.gada maija līdz 2004.gada oktobrim. Kā apstiprināja bankā, pēdējais viņa amats bijis Kapitāla tirgus un investīciju direkcijas Starptautisko projektu daļas Starptautisko attiecību grupas vadītājs.

Ziņojumā prokuratūrai Dž.Kristmass raksta, ka Parex pārkāpa likumdošanu, izsniedzot slepenus aizdevumus ar bankas bijušajiem īpašniekiem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki un bankas darbiniekiem saistītām personām un uzņēmumiem. Kā viens no piemēriem minēta lidsabiedrība VIP Avia. Arī atsevišķu līzinga kompāniju pirkšana NVS valstīs bijusi krāpšanās, jo tās jau pirms tam bijušas slepenas Parex bankas filiāles. Iesniegumā prokuratūrai arī minēts, ka Parex pārkāpusi kredītu limitus, komerckredītus izsniegusi nelegāliem mērķiem, banka atbalstījusi kukuļu došanu. Lielākā daļa lielo depozītu piesaistīta no klientiem Krievijā un NVS valstīs, un viņiem caur noguldījumiem bankā nodrošināta nelikumīga izvairīšanās no nodokļiem.

Pievieno komentāru

Arhīvs

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0