Siera kūka. Cepeškrāsni nevajadzēs! 7

  • 0
  • Pievienot

Šī ir ļoti vienkārši pagatavojama siera kūka. Tai pat cepeškrāsns nav vajadzīga, tikai ledusskapis. Recepti man iedeva draudzene, esmu to nedaudz papildinājusi. Tā kā teju katram ir sava iecienītā siera kūkas recepte, arī šai iespējamas dažādas variācijas.

Pagatavošana

1. Krūzē ieber želatīnu, pie-vieno 1/4 glāzes auksta ūdens, atstāj uzbriest.

2. Tikmēr sadrupina sausās brokastis vai cepumus, līdz izveidojas viendabīga pulverveida masa.

3. Pievieno karsta ūdens peldē izkausētu sviestu, visu izmīca un liek tortes formā, izlīdzina un izveido tortes pamata kārtiņu. Liek ledusskapī.

4. Sajauc sieru ar iebiezināto pienu. Lai torte nebūtu šķebīgi salda, skābenumam pievieno nedaudz citrona sulas. Arī ar iebiezinātā piena daudzumu var variēt. Ja skaitāt kalorijas, treknā siera vietā varat izmantot liesāku, ar mazāku tauku saturu.

5. Krūzi ar uzbriedināto želatīnu liek bļodiņā ar karstu ūdeni un maisa, līdz tas kļūst šķidrs, bez graudiņiem. Pievieno siera masai, rūpīgi samaisa.

6. Tortes virskārtas masu lej uz pamatnes.

7. Apber ar ogām vai augļiem, piemēram, mellenēm, un liek ledusskapī vismaz uz dažām stundām. Tortes traukam vēlams uzlikt vāku vai pārklāt ar virtuves plēvi, lai kūka nepiesūcas ar citu ēdienu smaržu. Ideālā variantā ieteicams atstāt ledusskapī līdz nākamajai dienai.


Raksts tapis sadarbībā ar žurnālu

Pievieno komentāru

Dienas recepte

Tex Mex ēdieni ar asumiņu
Tex Mex ēdieni ar asumiņu     

Lai jūs nemulsina latviešu virtuvei neierastie ēdienu nosaukumi, no kuriem zināmākais ir itāļu izcelsmes deserts...

Laiks bērzu un vitamīnu sulām
Laiks bērzu un vitamīnu sulām    1   

Vēl jāpaciešas pavisam mazliet, un tad jau dārzos un pļavās parādīsies pirmie pavasara zaļumi, ko aizgūtnēm varēsim gan...

Ziemas krājumus pa tukšo!
Ziemas krājumus pa tukšo!    1   

Šīs nedēļas sākums lika aizmirst par ziemas ēdieniem. Taču nedēļas beigu prognoze vismaz pašlaik, kad rakstu šo sleju,...

Griķu pankūkas
Griķu pankūkas  7   

Nedēļas nogalē aizvadījām Masļeņicu ar pankūku izēšanos, bet, ja kādam vēl kārojas brokastu rītos iekļaut pankūkas,...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0