Lokenbahs: SPRK nespēj ietekmēt tarifus 28

  • 0
  • Pievienot

Tarifu noteikšanā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) vadās no tā, ko tam uzdevis likums. Kopumā ir jānodala divas lietas – resursu cena un pakalpojuma sniegšanas izmaksas. Mūsu iespējas ietekmēt importētās enerģijas cenas ir vienādas ar nulli. Tas, kas tiek regulēts, ir pakalpojuma izmaksas, kas gan veido mazāko daļu no tarifa, ceturtdien laikrakstā Dienas Bizness sacīja SPRK vadītājs Valdis Lokenbahs.

"Piemēram, gāzes tarifi nav mainīti kopš 2008. gada, proti, nav mainījusies apstiprinātā tarifu tabula. Taču piemērojamie tarifi mainās atbilstoši gāzes tirdzniecības cenai, kas šo gadu laikā ir piedzīvojusi gan kāpumus, gan kritumus," sacīja V. Lokenbahs.

Viņš norādīja, ka pamatprincips, apstiprinot tarifus, ir tāds, ka izmaksām ir jābūt ekonomiski pamatotām. "Attiecībā uz lielajiem pakalpojumu sniedzējiem jāatceras, ka tiem ir pienākums rīkot iepirkumus. Tāpēc skatāmies, kā tas ir veikts. Piemēram, siltumapgādē pērn esam nodrošinājuši vairāk nekā 1,5 miljonu latu ietaupījumu," uzsvēra V. Lokenbahs.

SPRK vadītājs siltuma maksas samazināšanu redz māju siltināšanā, jo laika apstākļus ietekmēt nevar. Arī politisku kļūdu dēļ Latvijā ir izveidojusies absurda situācija, ka, pārņemot dzīvokļus no kredītņēmējiem, var nemaksāt par siltumu. Tādējādi rodas nihilisma pazīmes, jo daļa uzskata, ka var vienkārši nemaksāt, taču tādējādi problēmas tikai palielinās, atzina V. Lokenbahs.

"Siltuma tarifs ir noteikts par vienu siltumenerģijas vienību, bet pie lieliem mīnusiem, lai sasildītu mājokli, ir nepieciešams daudz vairāk siltuma. Rīgā siltuma tarifs ir viens, taču rēķini iedzīvotājiem dažādās mājās atšķiras. Tāpēc aktuāls ir jautājums, cik lietderīgi varam novadīt siltumu. Es nezinu, kam ir jānotiek, lai cilvēki saprastu, ka atbilde ir māju siltināšanā," uzsvēra SPRK vadītājs.

Pievieno komentāru

Viedokļi

Zanders: Teorija un prakse
Zanders: Teorija un prakse  21   

Ikreiz, atverot Saskaņas centra (SC) mājaslapu internetā, sirds gavilē, cik pareizus aicinājumus tajā var izlasīt....

Bundžu Jānis: Savs viedoklis
Bundžu Jānis: Savs viedoklis  8   

Notikumi Ukrainas austrumdaļā attīstās pat ne pa stundām - pa minūtēm. Tāds iespaids vismaz rodas, sekojot līdzi...

Zanders: Par mediju atbildību
Zanders: Par mediju atbildību  64   

Pēdējās nedēļās daudz runāts par Krievijas mediju saturu un veidiem, kā to ietekmi Latvijā ierobežot. Tā, protams, ir...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0