Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Naudas trūkums spiež Rīgas zoodārzu vērsties domē ar lūgumu palielināt dotāciju(4)

SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs lūdzis galvaspilsētas domei palielināt tam atvēlamo dotāciju šim gadam par 150 000 eiro jeb līdz 1 463 334 eiro. Zooloģiskā dārza vadītājs Ingmārs Līdaka vēstulē domei skaidro, ka uzņēmums, pildot tam valsts pārvaldes deleģētos uzdevumus, ir nonācis situācijā, kad pieejamais finansējums nav pietiekams Zooloģiskā dārza dzīvnieku kolekcijas un infrastruktūras uzturēšanai ilgtermiņā.

Bedres Rīgas ielās - maz naudas vai nemākulība © DIENA(9)

Pusotras stundas nepietika, lai piektdien Rīgas domes Satiksmes un transporta komitejā apspriestu situāciju ar bedrēm Rīgas ielās. Sēdi turpināja pēc pārtraukuma, bet vēlāk tomēr atlika līdz trešdienai, neatrisinot intrigu, vai opozīcijai izdotos panākt Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina atcelšanu no amata. ​

Ušakovs: Situācija ar bedrēm ir "ļoti štruntīga", bet Rīgai bija citas prioritātes(87)

Situācija ar bedrēm Rīgas ielās patlaban ir "štruntīga, pat ļoti štruntīga," taču tas lielā mērā izskaidrojams ar ierobežotajiem finanšu līdzekļiem un to, ka galvaspilsētas dome vairākus gadus apzināti izvēlējās prioritāri tērēt naudu skolu, bērnudārzu un atpūtas objektu savešanai kārtībā, sociālajā tīklā "Facebook" paudis Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa).

Bezvēsts pazudušais pusaudzis atrasts(7)

Veicot mērķtiecīgus meklēšanas pasākumus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargiem piektdien, 15. februārī, bezvēsts prombūtnē bijušo pusaudzi Rīgā atrada. Puisis ir sveiks un vesels, un policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pret viņu nav vērsts noziedzīgs nodarījums.

Valsts miljoni galvaspilsētas bedrēm © DIENA(37)

Pēdējās nedēļas laikā ik dienu publiskajā telpā izskan kāds stāsts par Rīgas bedrēs pārsistām automašīnu riepām. Satiksmes ministrs Rīgas domei (RD) pārmet nepamatotu sūdzēšanos par naudas trūkumu ielu remontiem, bet Satiksmes departamentā taisnojas, ka viss valsts mērķdotācijas izlietojums esot saplānots konkrētiem projektiem.

Ilgstošie pagaidu vadītāji © DIENA

Rīgas pašvaldības struktūrvienībās dažādos amatos ir aptuveni 40 pienākumu izpildītāju (p. i.), daži amatā atrodas pat vairākus gadus. Šādu praksi labas pārvaldības kontekstā vērtē arī Tiesībsarga birojs, tomēr pati Rīgas dome (RD) tajā problēmas nesaskata – tā notiekot visās institūcijās valstī. Domē šo situāciju skaidro izvairīgi.

Pārbauda Rīgas namu pārvaldnieka 8 miljonus vērto liftu apkopes iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs uzsācis administratīvā pārkāpuma lietvedību, lai pārbaudītu, vai Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) nav pieļāvis pārkāpumus, veicot iepirkumu par liftu apkopi un remontdarbiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Iepirkuma vērtība ir 8,3 miljoni eiro, bet līgums paredzēts uz diviem gadiem.

Volkinšteins atbrīvots pret 100 000 eiro drošības naudu(11)

Pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmuma Rīgas satiksme krimināllietā aizdomās turētais uzņēmuma Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins atbrīvots no apcietinājuma pret 100 000 eiro lielu drošības naudu, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma. Voklinšteina advokāts nekādus komentārus nesniedza.

Līgums ar RMS Rīgas satiksmei var nest miljoniem lielus zaudējumus(19)

Oktobrī noslēdzās 2016. gadā izsludinātais Rīgas satiksmes 90 miljonu iepirkums par tiesībām Rīgā pārvadāt pasažierus ar mikroautobusiem. Pie līguma tika Rīgas satiksmes darbinieka un Rīgas domes koalīcijas partijas Gods kalpot Rīgai biedra Aleksandra Brandava uzņēmums Rīgas mikroautobusu satiksme. Jaunais līgums ir spēkā no decembra. Viena pasažiera pārvadāšana mikroautobusā tagad izmaksā 1,34 eiro, bet pasažieriem biļetes cena nemainās – par braucienu jāmaksā 1,15 eiro. Starpību – teju divdesmit centus - jāpiemaksā Rīgas satiksmei. Gadā tie varētu būt seši līdz septiņi miljoni eiro, TV 3 raidījumam Nekā personīga lēš Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Anrijs Matīss.

Policija: Saskaņas mītiņš vienā brīdī pulcējis 3000 cilvēku(53)

Mītiņā Rātslaukumā Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) atbalstam sestdien pusdienlaikā kulminācijas brīdī pulcējās līdz pat 3000 cilvēku, liecina Valsts policijas sniegtā informācija. Rātslaukumā bija sanākuši cilvēki no Rīgas apkaimēm un pilsētām, kuras organizētāji sauca no skatuves. Publiku pasākuma organizētāji uzrunāja latviski un krieviski.