Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Rīgā

Pirmklasniekam uz skolu atnāk pakaļ piedzērušies vecāki

Piektdienas, 19. oktobra, pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policisti saņēma informāciju no kādas Juglas izglītības iestādes darbinieces, ka pirmklasniekam pakaļ ieradies manāmi iereibis tēvs. Ņemot vērā, ka šāda situācija nav pirmo reizi, skolotāja bērnu atteikusies nodot iereibušajam vīrietim un izsaukusi policiju situācijas atrisināšanai, informē Rīgas Pašvaldības policija.

Zolitūdes traģēdijas vietā ēkas īpašnieks iecerējis izveidot parku, autostāvvietu un veikalus(1)

Parks, pazemes autostāvvieta, pārtikas un ziedu veikals – tā igauņu investors, kurš pirms gada iegādājās daudzdzīvokļu ēku Priedaines ielā 20, iecerējis teritorijas attīstību Zolitūdē sagruvušā lielveikala Maxima traģēdijas vietā. Traģēdijā cietušie šādu piedāvājumu sauc par cinisku un sola cīnīties, lai tā īstenošanu nepieļautu. Arī Rīgas dome igauņu investora piedāvājumu asi kritizē, aicinot viņu pārdot domājamās daļas no kopīpašuma ar pašvaldību, piektdienas vakarā vēstīja Latvijas televīzijas raidījums Panorāma.

Iedzīvotāji atbalsta ideju ļaut pašvaldībai slēgt veikalus – kafejnīcas © DIENA(29)

Rīgas domes Labklājības departamenta un Izglītības, kultūras un sporta departamenta iesniegtie priekšlikumi par alkohola tirdzniecības aizliegšanu no plkst. 19 līdz plkst. 10 un svētdienās, par kuriem informācija parādījās presē, izraisīja zināmu ažiotāžu, mudinot domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētāju Daini Turlo (GKR) trešdien nākt klajā ar paziņojumu, ka šī ideja esot izrauta no konteksta un netikšot apspriesta. Tomēr jautājums Par alkohola tirdzniecību Rīgas pilsētā komitejas darba kārtībā ceturtdien bija. Uzstājās dažādu institūciju pārstāvji, bet nebija nekāda lēmuma projekta. Tāds arī netika pieņemts, liekot uzdot jautājumu, ar kādu mērķi kopš pavasara bija strādājusi darba grupa un kādu pienesumu Rīgas nodokļu maksātājiem dod šāda domes komitejas sēde.

RPP: Pašvaldības iespējas ierobežot alkohola tirdzniecību ir nepietiekamas(5)

Rīgas pašvaldības iespējas kontrolēt alkohola tirdzniecību un ierobežot jaunu tirdzniecības vietu izveidošanu ir nepietiekamas, ceturtdien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā sacīja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Administratīvās pārvaldes priekšnieks Lauris Kudiņš.

FOTO: Nojauc Mežaparka estrādi, jauno uzbūvēs līdz 2020. gadam(11)

Ceturtdien, piedaloties kultūras ministrei Dacei Melbārdei (NA), Rīgas domes un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvjiem, kā arī būvniekiem un dažādu ar projektu saistīto institūciju pārstāvjiem, Mežaparka Lielajā estrādē informēja par uzsāktajiem un plānotajiem pārbūves darbiem, kuri turpināsies līdz 2020. gada 18. jūnijam jeb XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, vēsta Rīgas dome.

Rīgas dome nevienojas, kā ierobežot alkohola tirdzniecību(3)

Rīgas domes deputāti ceturtdien Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā tā arī nepieņēma nekādu lēmumu par to, kādus jaunus pasākumus veikt, lai cīnītos ar alkohola tirdzniecību pilsētā. Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja skatīja jautājumu par alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanas iespējām Rīgā. Jautājums iniciēts, jo pašvaldība esot saņēmusi daudzu rīdzinieku sūdzības par mazo veikaliņu un kafejnīcu darbību pilsētas apkaimēs.

Ceturtdien no Daugavas izcelts noslīcis cilvēks

Ceturtdien no Daugavas Andrejostas ielas apkaimē ugunsdzēsēji izcēla noslīkušu cilvēku, portālu Diena.lv informēja Valsts ugunsdzēsības dienesta darbinieki (VUGD). Nelaiķa mirstīgās atliekas nodotas Valsts policijas darbiniekiem.

RMS tiek pie 96 miljonu eiro līguma par mikriņu satiksmi Rīgā

Ir noslēgta sarunu procedūra par paaugstināta servisa pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, un tās rezultātā ir noslēgts līgums par minētā pakalpojuma sniegšanu ar esošo pakalpojuma sniedzēju uzņēmumu Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS), vēsta Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis.

Uz mikriņu satiksmes nodrošināšanu Rīgā pretendē vien esošais uzņēmums(1)

Personu apvienība AS Liepājas autobusu parks un AS Nordeka, kas vairākkārt iesniedza sūdzības par SIA Rīgas satiksme izsludināto mikroautobusu satiksmes nodrošināšanas iepirkumu, nolēmusi tajā vairs nepiedalīties, un vienīgais pretendents konkursā palicis ilggadējais šī pakalpojuma nodrošinātājs Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS), noskaidroja aģentūrai LETA.

Rīgas satiksmes kratīšanas ietvaros policija pabijusi arī autobusu parkā Iļģuciemā(4)

Valsts policija pirmdien pabijusi arī pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme autobusu parkā Iļģuciemā, noskaidroja aģentūra LETA. 6. autobusa parkā Kleistu ielā 28 policija atradusies aptuveni stundu. To, vai likumsargi izņēmuši kādus priekšmetus, jāprasa policijai, aģentūrai LETA norādīja Rīgas satiksmes pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Kratīšana Rīgas satiksmē notikusi saistībā ar vērienīgu krāpšanu(13)

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) birojā notikušo kratīšanu Valsts policija veikusi kriminālprocesā, kas ierosināts par krāpšanu lielā apmērā, pirmdien žurnālistiem apliecināja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska. Bauska informēja, ka kriminālprocesā veikta "virkne procesuālo darbību", tajā skaitā kratīšana RS.

Krievijas uzņēmējs Esplanādē grib uzstādīt panorāmas ratu(16)

Krievijas pilsonim piederošais SIA Advance Connect šī gada augustā vērsies Rīgas domē ar lūgumu ļaut viņam izīrēt teritoriju Esplanādē, lai tur uzstādītu publiski pieejamu panorāmas ratu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Tuvākajā laikā vējš Rīgā sasniegs vētras spēku

Tuvāko stundu laikā Rīgā dienvidrietumu, rietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz ātrumam 25 metri sekundē, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Saskaņā ar Boforta skalu, vējš ar ātrumu 25 metri sekundē vērtējams kā stipra vētra, kas lauž atsevišķus kokus un nodara citus postījumus.