Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Viedokļi

Zanders: Laiks vainīgs vai apģērbs?(27)

Valsts kancelejas vadītājs vakar pavēstīja, ka tiesībsargājošajām iestādēm ir lūgts izvērtēt, kā ir notikusi informācijas noplūde par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidātiem. Manuprāt, tā ir kļūdaina reakcija.

Aizgāju pēc algas(1)

Valdība nespēj vienoties par papildu finansējuma piešķiršanu augstākajai izglītībai, lai netiktu samazināts valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits.

Apinis: Vēlamies, lai valsts nezaudē e-veselībā bezjēdzīgi notrallinātos 11,3 miljonus(6)

Ārstiem un medicīnas iestādēm parakstīt līgumu par e–veselību pašreizējā redakcijā ir neiespējami. Līgumu, tāpat kā e–veselību ir radījuši cilvēki, kas dzīvo citā pasaulē un staigā ar galvu uz leju. Vai nu Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests cilvēciski pārstrādās līgumu un ārsti to labprāt parakstīs, vai sistēma netiks iedzīvināta un nebūs arī nākamā gada līgumu par primārās aprūpes finansējumu.

Dombrovskis: Ekonomikas izaugsmei nepieciešams definēt valsts attīstības virzienu(1)

“Augstais novērtējums Pasaules Bankas (PB) Doing Business 2017 reitingā ir viennozīmīgi laba vēsts. Vienlaicīgi tas liek secināt, ka Latvijā ir izveidota pietiekami laba uzņēmējdarbības vide, un nākamais būtiskākais izaicinājums ir noteikt valsts stratēģiskās attīstības virzienu, panākot ekonomikas izkustēšanos no stagnācijas,” norāda domnīcas Certus vadītājs, ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis.

Zivjrūpnieks Babris piesakās pašvaldību vēlēšanās(5)

Ir cilvēki, par kuriem saka: nav uz mutes kritis. Nevar nosēdēt mierā. Lien uz ecēšām. Par iemesliem, kāpēc uzņēmēji nevar distancēties no politikas, par Singapūras modeļa lietošanu Latvijas apstākļos un elites atbildību uzņēmējs Arnolds Babris sarunā ar Māri Zanderu

Arī KNAB rokas Barona ielā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs "uzracis" iespējamus pārkāpumus Krišjāņa Barona ielas Rīgā seguma atjaunošanā. Aizdomās par dokumentu viltošanu uzsākts kriminālprocess.

Sedlenieks: Valoņu dumpis uz Eiropas kuģa(13)

Pēdējā laikā vispārējas uzmanības centrā nonācis Beļģijas Valonijas reģions, kura parlaments, pateicoties Beļģijas politiskās sistēmas īpatnībām, ir bloķējis jau 27. oktobrī iecerēto Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma (CETA) parakstīšanu.

Riekstiņa: Kad ir tikai vietējais tirgus(3)

Veiksmīgi sakārtot situāciju nozarē, panākot korektāku konkurenci, izdevies, jo šī ir liela, spēcīga nozare un "balstās uz eksporta tirgiem, nav atkarīga no pirktspējas Latvijā", par kokrūpniecību Dienai šoruden sacīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un atzina, ka nozarēm, kas orientējas galvenokārt uz Latvijas tirgu, iekšējas sakārtošanas process rit smagāk arī tāpēc, ka vietējā tirgū vērojama "nenormāla pārprodukcija".

VUGD: Septiņām sirēnām pārbaudes laikā konstatēti traucējumi(3)

Otrdien, 25.oktobrī, plkst. 15.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību – sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Zanders: Labais cars un sliktie bajāri(18)

Vispirms jāsaka, ka man ir pilnīgi vienāda (ja ciniski, nekāda) attieksme pret trim personāžiem, kuri publiskajā telpā minēti kā iespējamie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāji. Nav ne jausmas, kādas kuram stiprās un kādas – vājās puses. Tālākais teksts attiecīgi ir nevis par kandidātiem, bet par neizskaidrojami dzīvelīgo pārliecību noteiktā sabiedrības daļā, ka, ja vien priekšnieks būs labs, būtiski uzlabosies arī struktūras, kuras priekšgalā viņš ir, darbs.

Pret tilpumu, nevis nodzeršanos(16)

Politiķi virza iniciatīvu par alus tirdzniecības divu litru pudelēs aizliegumu, kaut stipri apšaubāms, vai vēršanās pret trauku tilpumu, nevis saturu, var mazināt dzērāju ieradumus.

Kalvītis: Būtu labi skaitīt miljonus(17)

Demokrātiska pārvaldes sistēma nomainīs autoritārismu, sola jaunais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Par paredzamajām pārmaiņām federācijas vadībā, izlases trenera meklējumiem un citiem aktuāliem jautājumiem Kalvītis pastāstīja Dienai lielajā intervijā.

Kāds neprot zaudēt(10)

ASV prezidenta amata kandidāts no Republikāņu partijas Donalds Tramps izteicies, ka atzīs vēlēšanu rezultātus, taču tikai tad, ja pats tajās uzvarēs.