Viņķele: 8 lati ir simboliska summa, kas neko nepasaka par ģimenes ar bērniem vajadzībām 104

  • 0
  • Pievienot

Šobrīd pabalstu sistēmā ir virkne lietu, kas it kā pastāv, taču faktiski neapmierina cilvēku vajadzības. Arī šie astoņi lati ģimenēm ir simboliska summa, kas neko nepasaka par ģimenes ar bērniem vajadzībām, portālam Diena lv atzina labklājības ministre Ilze Viņķele.

 "No vienas puses simboliska summa kā žests – arī tāds var būt pabalsta veids, taču, ja skatāmies no nevienlīdzības mazināšanas aspekta, tad teorija un prakse saka, ka universālie pabalsti nevienlīdzību sabiedrībā nemazina. Aprēķins, kā līdz šiem astoņi latiem nonākam, tāpat kā iztikas minimums, ir stipri novecojis, mūsdienās situācija ir pilnīgi cita. Uzskatu, ka nevienlīdzība valstī ir daudz sāpīgāks jautājums un, iespējams, mums no šī žesta jāatsakās, lai varētu vairāk atbalstīt ģimenes ar zemākiem ienākumiem," norādīja I.Viņķele.

Jāatgādina, ka pašreizējais ģimenes valsts pabalsts ir 8 lati, kuru piešķir visām ģimenēm neatkarīgo no to materiālā stāvokļa.

Pievieno komentāru

Viedokļi

Zanders: Nianses ir būtiskas
Zanders: Nianses ir būtiskas  12   

Augstāko amatpersonu teiktajam publika pašsaprotami piešķir lielāku nozīmi, pat ja ir skeptiski noskaņota pret...

Meļņiks: Vismaz mulsinoši
Meļņiks: Vismaz mulsinoši  26   

Pēdējā laika notikumi atkal mudinājuši pievērsties procesiem, kas saistīti ar banku darbību. Gan neaizraušos ar daudzu...

Zanders: Nesacūkot svētkus
Zanders: Nesacūkot svētkus  36

Nesen premjers, tiekoties ar ļaudīm Rēzeknes novadā un komentējot gatavošanos valsts simtgades atzīmēšanai,...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0