Saeimas budžeta komisiju vadīs Vucāns; izglītības komisiju - Viņķele 17

  • 0
  • Pievienot

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amatā ceturtdien ievēlēts Jānis Vucāns (ZZS), savukārt komisijas sekretārs būs Ints Dālderis (Vienotība), portālu Diena.lv informēja Saeimas Preses dienests.

No klātesošajiem 12 komisijas deputātiem par Vucāna kandidatūru balsoja deviņi, bet pret – viens deputāts. Tāpat arī Dāldera kandidatūru atbalstīja deviņi deputāti.

Jauns Budžeta komisijas vadītājs bija jāievēl, jo līdzšinējais priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis (Vienotība) nolicis 12.Saeimas deputāta mandātu, kamēr pildīs izglītības un zinātnes ministra amata pienākumus. Savukārt par komisijas sekretāru pārvēlēts Dālderis, jo līdzšinējo amatu atstāja Jānis Trupovnieks (ZZS), kurš kļuvis par Veselības ministrijas parlamentāro sekretāru.

Budžeta komisijā Saeima šodien ievēlēja arī deputāti Laimdotu Straujumu un deputātu Viktoru Valaini (abi Vienotība).

Darbu komisijā turpinās – komisijas priekšsēdētāja biedrs Imants Parādnieks, kā arī deputāti Mārtiņš Bondars, Aleksandrs Kiršteins, Igors Pimenovs, Edgars Putra, Ivans Ribakovs, Inguna Sudraba un Jānis Trupovnieks.

Savukārt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti ceturtdien par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Ilzi Viņķeli (Vienotība).

"Galvenā prioritāte būs tā dēvētā "ideālā skolu tīkla" veidošana. Svarīgi darīt visu, lai Latvijā nodrošinātu skolas, kurās gan bērniem patīk mācīties, gan skolotāji ir gandarīti strādāt. Tādēļ šobrīd spēkus veltīsim tam, lai iedzīvinātu decembra nogalē Saeimā apstiprināto lēmumu par kvalitatīva vispārējās izglītības iestāžu tīkla un skolēnu mobilitātes nodrošināšanu," uzsver Viņķele, piebilstot, ka ar Saeimas lēmumu Ministru kabinetam uzdots pienākums izstrādāt „ideālā” izglītības iestāžu tīkla telpisku kartējumu, kura pamatā ir izglītības kvalitāte, vienoti izveides kritēriji un atbalsta pasākumi.

Līdz šim Viņķele Izglītības komisijā pildīja sekretāra pienākumus. Par jauno komisijas sekretāru ceturtdienas sēdē ievēlēts deputāts Valdis Skujiņš. Komisijas priekšsēdētāja biedra pienākumus turpinās pildīt Raivis Dzintars. 

Viņķele kā deputāte darbojās arī 10. un 11.Saeimā, bet laikā no 2011.gada 25.oktobra līdz 2014.gada 22.janvārim ieņēma labklājības ministres amatu.

Komisijas amatpersonu vēlēšanas notika, jo līdzšinējais priekšsēdētājs Vucāns pārtraucis darbu komisijā un ievēlēts par Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju. Vucāns Izglītības komisiju vadīja kopš 2014.gada, kad tika sasaukta 12.Saeima.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārziņā ir vairākas nozīmīgas un savstarpēji saistītas nozares – izglītība, kultūra, zinātne, sports un valodas politika. Komisija sagatavo izskatīšanai Saeimā šo nozaru likumprojektus, veic parlamentāro kontroli pār nozaru ministrijām un to padotības iestādēm, kā arī izskata iesniegumus, sūdzības un priekšlikumus.

Pievieno komentāru

Ziņas

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0