Valodnieki vienojas, ka sarunvalodā euro vietā varēs izmantot vārdu eiro 57

  • 0
  • Pievienot

Ņemot vērā, ka Latvijas sabiedrība ikdienā kā Eiropas Savienības (ES)  vienotās valūtas nosaukumu jau gandrīz 15 gadus plaši lieto vārdu eiro, kas pilnībā atbilst latviešu valodas likumiem, Latvija izmantoja iespēju noteikt sev izņēmuma stāvokli un lietot vārdu eiro, portālam Diena.lv pastāstīja Valsts valodas centrā (VVC). 

Balstoties uz Lietuvas un citu ES jauno dalībvalstu pieredzi, tehniska rakstura tekstos (tiesību aktos, finanšu dokumentos) vienotās valūtas nosaukums tiek atveidots kā euro (to rakstot slīprakstā un uzskatot par tehnisku terminu svešvalodā). Savukārt ikdienā sabiedrībā un publiskajā telpā joprojām tiek un arī pēc pievienošanās eirozonai tiks lietots termins eiro, apstiprināja VVC.

Jau ziņots, ka visām ES dalībvalstīm Eiropas Centrālā banka 2004. gadā izvirzīja prasību aizstāt nacionālajos tiesību aktos ES vienotās valūtas kodu EUR ar šīs valūtas vienības nosaukuma oriģinālformu euro jeb euro, nepieļaujot atšķirīgu tā rakstību atbilstoši gramatikas likumiem nevienā valodā, kas lieto latīņu alfabētu.

Ja šī prasība netiktu ievērota, tad Eiropas Centrālā Banka vienpusēji varētu lemt par dalībvalsts, tostarp Latvijas, izslēgšanu no maksājumu sistēmas TARGET2, kas nodrošina tiešu un ātru norēķinu veikšanu eiro valūtā starp Eiropas Savienības finanšu tirgus dalībniekiem.   

Pievieno komentāru

Ziņas

Slīcējiem aizstāvju nav
Slīcējiem aizstāvju nav  24   

Atšķirībā no tēmas par braukšanu reibumā, informatīvās kampaņas par to, cik bīstamas ir ūdenstilpes un atpūta pie tām,...

Merkele drošina Latviju
Merkele drošina Latviju  30   

"Es saprotu, ka Latvijas un Baltijas reģiona iedzīvotāji ir nobažījušies par drošības situāciju saistībā ar Krievijas...

Otrdienas rītā spēcīgs vējš
Otrdienas rītā spēcīgs vējš   

Otrdienas rītā daudzviet Latvijā ir spēcīgs vējš, un metereoloģi brīdina, ka līdz plkst.9.00 rītā piekrastes rajonos...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0