Valodnieki vienojas, ka sarunvalodā euro vietā varēs izmantot vārdu eiro 57

  • 0
  • Pievienot

Ņemot vērā, ka Latvijas sabiedrība ikdienā kā Eiropas Savienības (ES)  vienotās valūtas nosaukumu jau gandrīz 15 gadus plaši lieto vārdu eiro, kas pilnībā atbilst latviešu valodas likumiem, Latvija izmantoja iespēju noteikt sev izņēmuma stāvokli un lietot vārdu eiro, portālam Diena.lv pastāstīja Valsts valodas centrā (VVC). 

Balstoties uz Lietuvas un citu ES jauno dalībvalstu pieredzi, tehniska rakstura tekstos (tiesību aktos, finanšu dokumentos) vienotās valūtas nosaukums tiek atveidots kā euro (to rakstot slīprakstā un uzskatot par tehnisku terminu svešvalodā). Savukārt ikdienā sabiedrībā un publiskajā telpā joprojām tiek un arī pēc pievienošanās eirozonai tiks lietots termins eiro, apstiprināja VVC.

Jau ziņots, ka visām ES dalībvalstīm Eiropas Centrālā banka 2004. gadā izvirzīja prasību aizstāt nacionālajos tiesību aktos ES vienotās valūtas kodu EUR ar šīs valūtas vienības nosaukuma oriģinālformu euro jeb euro, nepieļaujot atšķirīgu tā rakstību atbilstoši gramatikas likumiem nevienā valodā, kas lieto latīņu alfabētu.

Ja šī prasība netiktu ievērota, tad Eiropas Centrālā Banka vienpusēji varētu lemt par dalībvalsts, tostarp Latvijas, izslēgšanu no maksājumu sistēmas TARGET2, kas nodrošina tiešu un ātru norēķinu veikšanu eiro valūtā starp Eiropas Savienības finanšu tirgus dalībniekiem.   

Pievieno komentāru

Ziņas

 Trilleri liek apēst vairāk
Trilleri liek apēst vairāk  1

Skatoties televīzijā asa sižeta filmas un adrenalīna pilnas pārraides, cilvēki apēd daudz vairāk uzkodu, nekā vērojot...

Bez strīdiem kopā jau 60 gadu
Bez strīdiem kopā jau 60 gadu    8   

"Arī mums visādi ir gājis!" taujāta par labas sadzīvošanas recepti 60 gadu garumā, attrauc Rūta Pūce. Dzīvesbiedrs...

Piecas minūtes tīra klusuma
Piecas minūtes tīra klusuma  2

Mūsu ikdienas trokšņu fons ir visai piesātināts. Lai gan esam pie tā pieraduši, troksnim ir savas negatīvās puses....

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0