Valodnieki vienojas, ka sarunvalodā euro vietā varēs izmantot vārdu eiro 57

  • 0
  • Pievienot

Ņemot vērā, ka Latvijas sabiedrība ikdienā kā Eiropas Savienības (ES)  vienotās valūtas nosaukumu jau gandrīz 15 gadus plaši lieto vārdu eiro, kas pilnībā atbilst latviešu valodas likumiem, Latvija izmantoja iespēju noteikt sev izņēmuma stāvokli un lietot vārdu eiro, portālam Diena.lv pastāstīja Valsts valodas centrā (VVC). 

Balstoties uz Lietuvas un citu ES jauno dalībvalstu pieredzi, tehniska rakstura tekstos (tiesību aktos, finanšu dokumentos) vienotās valūtas nosaukums tiek atveidots kā euro (to rakstot slīprakstā un uzskatot par tehnisku terminu svešvalodā). Savukārt ikdienā sabiedrībā un publiskajā telpā joprojām tiek un arī pēc pievienošanās eirozonai tiks lietots termins eiro, apstiprināja VVC.

Jau ziņots, ka visām ES dalībvalstīm Eiropas Centrālā banka 2004. gadā izvirzīja prasību aizstāt nacionālajos tiesību aktos ES vienotās valūtas kodu EUR ar šīs valūtas vienības nosaukuma oriģinālformu euro jeb euro, nepieļaujot atšķirīgu tā rakstību atbilstoši gramatikas likumiem nevienā valodā, kas lieto latīņu alfabētu.

Ja šī prasība netiktu ievērota, tad Eiropas Centrālā Banka vienpusēji varētu lemt par dalībvalsts, tostarp Latvijas, izslēgšanu no maksājumu sistēmas TARGET2, kas nodrošina tiešu un ātru norēķinu veikšanu eiro valūtā starp Eiropas Savienības finanšu tirgus dalībniekiem.   

Pievieno komentāru

Ziņas

Ar vīrusu jāpaliek mājās
Ar vīrusu jāpaliek mājās   

Sākoties aukstajam laikam, šķiet, uz katra soļa seko dažādi vīrusi, kas var piespiest ilgāku laiku pavadīt gultā....

Sievietes ar apgriezieniem
Sievietes ar apgriezieniem    26   

Četri vīrieši, viena sieviete - tāds ir tipiskais valdes sastāvs Latvijas lielākajos uzņēmumos. Par dzimumlīdztiesību...

Ar cildinošām atsauksmēm
Ar cildinošām atsauksmēm  5   

Ilggadējo Drošības policijas (DP) priekšnieku Jāni Reiniku šajā amatā nomainīs Normunds Mežviets. Iekšlietu ministra...

Saeimā caur adatas aci
Saeimā caur adatas aci  331   

Saeimas deputāts Jānis Junkurs (Vienotība) nākamnedēļ ieradīsies uz jaunās Saeimas pirmo sēdi un nodos...

Zanders: "Bez čurikiem"
Zanders: "Bez čurikiem"  20   

Zaļo un Zemnieku savienības līdera Brigmaņa ironiskās piezīmes par topošās valdības gaidāmā mūža īsumu ir saprotamas no...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0