Izstādē iekļautais vizuālais materiāls un arhīva dokumenti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM), Liepājas muzeja un Latvijas Rēriha biedrības dod iespēju Lietuvas skatītājiem atklāt šo saikni vairākos aspektos.
Kopumā izstādē Viļņā ir skatāmi 45 mākslas darbi, no kuriem 38 atlasīti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas. Ekspozīcijas kodolu veido 17 Nikolaja Rēriha (Николай Константинович Рерих, 1874–1947) gleznas, ko 20. gadsimta 30. gados pats autors atsūtīja uz Rīgu kā dāvinājumu Latvijas Rēriha biedrībai. Šī kolekcija atspoguļo Rēriha Indijas perioda daiļradi, iekļaujot tādus meistardarbus kā Augstumos, Madonna Laboris, Krišna u.c.
Atsevišķa izstādes sadaļa iepazīstina ar vairāku ievērojamu Latvijas mākslinieku daiļradi, kuri ir bijuši Nikolaja Rēriha audzēkņi Pēterburgas mākslas veicināšanas skolā. Niklāva Strunkes, Kārļa Miesnieka, Jāņa Plases, Alberta Filkas, kā arī pasaules slavenības Gustava Kluča darbi paplašina priekšstatu par tā laika mākslas telpu.
Ekspozīcijas pērļu vidū ir meistara agrīnā perioda darbs Eņģeļu cīņa ar pūķi no Lietuvas Mākslas muzeja krājuma, Mstislava Dobužinska (Мстислав Добужинский) vēstule Nikolajam Rēriham no Lietuvas Nacionālās bibliotēkas fondiem, kā arī 12 atklātnes no Mariusa Jankauskasa (Marius Jankauskas) kolekcijas.
Ievadot izstādi, Lietuvas Mākslas muzejs rīko semināru, kurā piedalās speciālisti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Rēriha biedrības un Sanktpēterburgas Valsts Rērihu ģimenes muzeja-institūta.
Izstāde turpina Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Lietuvas Mākslas muzeja (LMM) ilggadēju sadarbību.
Izstāde Nikolajs Rērihs un Latvija Viļņas gleznu galerijā būs atvērta līdz 12. martam.