Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Liepājas teātris neatstāj maskaviešus vienaldzīgus

Liepājas teātra kolektīvs vakar, 6.martā, atgriezās no Maskavas, kur festivāla Zelta Maska programmas Jaunā luga (Новая пьеса) ietvaros divus vakarus pēc kārtas – 3. un 4. martā - rādīja maskaviešiem krievu režisora Konstantīna Bogomolova iestudējumu Stavangera (Pulp People), informē Liepājas teātra pārstāve Zanda Borga.

Tā kā K.Bogomolovs ir viens no spožākajiem Krievijas režisoriem, par iestudējumu bija milzīga interese – abus vakarus zāle bija pārpildīta, aktieri sniedza vairākas intervijas gan presei, gan televīzijai. Izrādi apmeklēja teātra zinātnieki un kritiķi, Maskavas iedzīvotāji, kā arī lugas autore Marina Krapivina.

"Biju informēta, ka režisors lugu pārveidos, ļoti labi arī zinu, kā strādā Bogomolovs, taču šāda Stavangeras interpretācija man bija liels pārsteigums," atzina dramaturģe. "Izrāde bija kolosāla. Tā mani iedvesmoja, tagad noteikti lugu rakstītu pilnīgi savādāk."

Izrāde neatstāja maskaviešus vienaldzīgus, viņi nekautrējās savas emocijas arī paust. Vairākas reizes uz skatuves notiekošais izraisīja ne tikai smieklus, bet arī aplausus. Otrajā vakarā izrādes beigās aktieri saņēma arī ovācijas. Tā kā arī Maskavā ir Bogomolova talanta cienītāji un noliedzēji, daži skatītāji pameta zāli, nesagaidot izrādes beigas.

Ar šo iestudējumu tika atklāts festivāls, līdz ar to pēc izrādes teātra pārstāvjus uz pieņemšanu aicināja Zelta Maskas organizatori un Latvijas vēstniecības Krievijā pārstāvji. Teātrim tika uzdāvināts grozs ar baltām rozēm un pateicības raksts par piedalīšanos festivālā.

Ar atsauksmēm no Maskavas būs iespējams iepazīties teātra mājas lapā www.liepajasteatris.lv.

Turpmāk izrādi Stavangera (Pulp People) būs iespējams noskatīties 27.aprīlī Zirgu pastā Rīgā, kur teātris piedalīsies Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) rīkotajā Latvijas izrāžu skatē, bet 8.maijā iestudējums tiks spēlēts Liepājas teātrī.

Teātris

Vairāk Teātris