Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Maskavā atklāj Sīrijas Kurdistānas pārstāvniecību

Trešdien Maskavā nevalstiskas organizācijas statusā atklāta de facto autonomās Sīrijas Kurdistānas - Sīrijas lielākās mazākumtautības dzimtenes - pārstāvniecība.

Kurdu kontrolētajos apvidos Sīrijas ziemeļos un ziemeļaustrumos vēl 2013.gada novembrī tika izveidota autonoma pārvalde. Sīrijas Kurdistāna tiek dēvēta arī par Rietumu Kurdistānu vai Rožavu, kas kurdu valodā nozīmē "rietumi".

"Mums (Sīrijas Kurdistānā) ir trīs kantoni - Džeziras, Kobanes un Afrīnas -, un kopā ar vadību tika pieņems lēmums par pārstāvniecības atvēršanu Krievijas Federācijā," ziņu aģentūrai Interfax sacīja Krievijas kurdu nacionālās kultūras autonomijas federālās padomes priekšsēdētājs Farhats Patijevs.

"Juridiski pārstāvniecība darbojas sabiedriskas organizācijas ietvaros, kas reģistrēta Krievijas Federācijas Tieslietu ministrijā, bet faktiski - vēstniecības formātā," sacīja Patijevs.

"Oficiāla vienošanās ar Krievijas pusi netiek formēta, jo Krievijas likumdošana neparedz reģionu pārstāvniecību atvēršanu, bet vienlaikus arī to neaizliedz," viņš paskaidroja.

"Kurdu tautai šis ir vēsturisks brīdis," pārstāvniecības atklāšanas ceremonijā sacīja Kurdu sabiedrisko organizāciju starptautiskās savienības priekšsēdētājs Merabs Šamojevs.

"Krievija ir diža valsts un svarīgs aktieris Tuvajos Austrumos. Patiesībā ne tikai aktieris, bet arī scenārists."

Cilvēkiem, kas piedalījās atklāšanas ceremonijā, ir saites ar Sīrijas kurdu lielāko politisko organizāciju - Demokrātiskās savienības partiju (PYD), sacīja Šamojevs.

Viņš arī pauda cerību, ka kurdu tautas tiesības uz savu "kultūru, valodu un pašpārvaldi" garantēs Sīrijas konstitūcija un ka Krievija kurdiem šajā lietā palīdzēs.

Sīrijas kurdi arī paziņojuši par plāniem atvērt pārstāvniecības Parīzē un Vašingtonā.

Etniskā Kurdistāna aptver apvidus četrās valstīs - Sīrijā, Turcijā, Irākā un Irānā. Kurdu spēki gadu desmitiem ilgi centušies izveidot neatkarīgu Kurdistānas valsti.

Pilsoņkarš, kas Sīrijā notiek kopš 2011.gada, sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 260 000 cilvēku.

Krievija

Vairāk Krievija