Rīgā +26 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Lietuvieši tikai ar grūtībām uzveic Ukrainas basketbolistus

Lietuvas vīriešu basketbola izlase ar smagu uzvaru iesākusi Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta pirmā posma D apakšgrupas spēles, pirmajā cīņā ar 69:68 (19:12, 14:14, 17:19, 19:23) uzveicot Ukrainas valstsvienību.Rezultatīvākais spēlētājs Lietuvas izlasē šajā mačā bija Pauļus Jankūns, kurš guva 22 punktus, bet ar 19 punktiem viņam piebalsoja Jons Valančūns, kuram arī 11 bumbas zem groziem.

Mača sākumā nevienai no komandām neizdevās iekrāt ievērojamu pārsvaru, tomēr pirmās ceturtdaļas galotnē rezultatīvāki bija lietuvieši, kuri ceturksni noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (19:12). Otrās ceturtdaļas sākumā Lietuvai jau 11 punktu pārsvars (23:12), taču divas minūtes pirms puslaika beigām ukraiņi uz mirkli pārņēma vadību (26:25). Tiesa, puslaika izskaņā lietuvieši guva astoņus bezatbildes punktus, panākot 33:26.Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Lietuvas handikaps turējās desmit punktu robežās, tomēr spēles nogriežņa otrajā daļā aktīvāki bija ukraiņi, kuri pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam (45:48). Ceturtā spēles ceturkšņa pirmajā minūtē līdzjutēju atbalstītie lietuvieši atjaunoja desmit punktu pārsvaru (55:45).Tomēr trīs ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām ukraiņi jau pārņēma vadību (63:62). Līdz pat mača pēdējai minūtei te viena, te otra komanda izvirzījās vadībā un cīņas uzvarētājs bija jānoskaidro nervus kutinošā spēles galotnē. Pusotru sekundi līdz spēles beigu signālam komandas šķīra tikai viens punkts - 69:68 par labu Lietuvai -, bet uzbrukumā devās ukraiņi, kuru pēdējās sekundes metiens nebija precīzs, tādejādi mačā triumfējot lietuviešiem.Jau vēstīts, ka ar uzvaru Rīgā notiekošās D apakšgrupas spēlēs sestdien čempionātu iesāka Latvija, kas ar 78:67 uzveica Beļģiju.Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Mārtiņš Meiers, kurš guva 15 punktus. Viņam ar 14 punktiem piebalsoja Kristaps Janičenoks, kamēr 13 un 12 punktus guva attiecīgi Dairis Bertāns un Kaspars Bērziņš.Savukārt Čehijas izlase čempionāta atklāšanas mačā ar 80:57 sagrāva Igauniju.Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Jans Veselijs, kurš guva 16 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas. Viņam ar 14 punktiem piebalsoja naturalizētais amerikānis Bleiks Šilbs, kamēr Igaunijas izlasē ar 18 punktiem un 13 bumbām zem groziem izcēlās Sīms Sanders Vene.Rītdien Latvija spēkosies ar Lietuvu, Beļģija tiksies ar Igauniju, bet Ukraina aizvadīs maču pret Čehiju.Šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles no 5. līdz 10.septembrim norisinās Rīgā. Tajā Latvija sacenšas ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā. No katras grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.2015.gada Eiropas čempionātam bija plānots risināties Ukrainā, tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ lēmums tika mainīts.Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalīsies jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.