Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Līderi zaudē "džokeri"

Riga FC pamatlaika beigās glābjas un nosargā vadību virslīgā.

Beigu ofensīvā pamatlaika pēdējā minūtē gūtie vārti ļāva Riga FC izglābt neizšķirtu 1:1 pret virslīgas pastarīti un nosargāt līderpozīciju turnīra tabulā divas kārtas pirms sezonas finiša. "Pazaudējām savu džokera kārti – izspēlējām to. Skaidrs, ka galvās mājoja apziņa, ka mums pēdējās kārtās ir iespēja pieļaut vienu kļūdu. Nu tās vairs nebūs," Riga galvenais treneris Tomislavs Stipičs norādīja, ka klupiens palīdzēs noskaņoties pēdējām divām spēlēm. "Nu viss ir vienkārši. Ja uzvarēsim abas pēdējās spēles, būsim čempioni. Ja neuzvarēsim, tad arī nebūsim to pelnījuši."

Lai gan Riga FC pēc nedēļas vidū notikušās Latvijas kausa finālspēles bija mazāk laika gatavoties spēlei pret Super Nova, kas sezonas beigās atņēmusi punktus arī citām komandām, virslīgas līderi bija izteikti favorīti. Tiesa, mājinieki jau sestajā minūtē zaudēja vārtus, kad vārtu priekšā nepieskatīts palika Rostāns Ndžiki. Rīdziniekiem bija jāpanāk vismaz neizšķirts, lai nedotu iespēju RFS pāris stundas vēlāk apsteigt sevi turnīra tabulā, taču Super Nova komandu vairākkārt glāba vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs. Otro nedēļu pēc kārtas Riga izglābās pēdējās minūtēs – pēc Eduarda Dašķeviča centrējuma Kudrjavcevs vārtsarga laukumā sadursmē ar pretinieku aizsargu Antoniju Černomordiju neaizsniedza bumbu un to vārtos raidīja Luiss Iberiko. Lai gan vārtsargs pamatoti prasīja fiksēt pārkāpumu, tiesnesis vārtus ieskaitīja.

RFS kārtas noslēgumā ar 3:1 pārspēja BFC Daugavpils komandu un atstatumu no līderiem samazināja līdz vienam punktam. Pēdējās divās kārtās visas spēles sāksies vienā laikā.