Pērkona negaiss
Rīgā +22 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Canucks ar Šilovu vārtos pēdējā minūtē izrauj uzvaru un panāk 3-2 sērijā; Rangers iesoļo Austrumu finālā

Vankūveras Canucks ar Artūru Šilovu vārtos un uzbrucēju Teodoru Bļugeru sastāvā ceturtdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa Rietumu konferences pusfināla piektajā spēlē un sērijā ar Edmontonas _Oilers_panāca 3-2.

Vārtus 32 sekundes pirms pamatlaika beigām gūstot Džonatanam Teneram Milleram, "Canucks" mājās uzvarēja ar 3:2 (1:2, 1:0, 1:0).

Šilovs šajā mačā atvairīja 21 no 23 metieniem, savukārt "Canucks" hokejisti pa Kelvina Pikāra vārtiem meta 35 reizes.

Bļugers uz ledus pavadīja 15 minūtes un 28 sekundes, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja trīs metienus, uzvarēja četros no 11 iemetieniem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Spēles piektajā minūtē "Oilers" izvirzījās vadībā - edmontonieši nostājās pretinieku aizsardzības zonā un pēc Leona Draizaitla piespēles no aizvārtes metienu bez ripas apstādināšanas izpildīja Evanders Keins. 18.minūtē iepriekšējā mačā diskvalifikāciju izcietušais Kārsons Susī izpildīja precīzu metienu no distances un panāca 1:1, bet 23 sekundes vēlāk "Oilers" hokejisti izslidoja divatā pret vienu "Canucks" aizsargu un Matīass Janmarks atjaunoja viesiem vadību.

Līdzsvaru uz rezultāta tablo mājinieki atjaunoja otrā perioda sestajā minūtē, kad viesi kļūdījās pie saviem vārtiem un to izmantoja Filips di Džuzepe.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 32 sekundes un komandas tuvojās pagarinājumam, vankūverieši trāpīja ar ripu pa vārtu stabiņu un tā nonāca pie Millera, kurš guva uzvaru nesošos vārtus.

Nākamā spēle norisināsies 18.maijā Edmontonā un, ja būs nepieciešams septītais mačs, tas notiks 20.maijā Vankūverā.

Tikmēr Ņujorkas "Rangers" komanda ceturtdien sasniedza Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences finālu.

Konferences pusfināla sestajā spēlē "Rangers" viesos ar rezultātu 5:3 (0:1, 1:2, 4:0) uzveica Karolīnas "Hurricanes" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 4-2.

Šī gada Prezidenta kausa ieguvējiem trešajā periodā ar "hat-trick" izcēlās Kriss Kreiders, kurš no 1:3 panāca 4:3. Pa precīzam metienam bija arī bijušajam karolīnietim Vensānam Tročekam un Bārklijam Gudrovam, kurš mača beigās raidīja ripu tukšos vārtos.

"Esam ļoti izturīga un kaujasspējīga komanda, un to šodien parādījām," teica Kreiders

"Hurricanes" vienībā vārtus guva Martins Nečass, Sets Džerviss un Sebastians Aho.

Par otru vietu konferences finālā cīnās Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" un Bostonas "Bruins". Šajā sērijā ar 3-2 vadībā ir "Panthers".

Pirmajā kārtā "Canucks" ar 4-2 apspēlēja Nešvilas "Predators", bet "Oilers" ar 4-1 guva panākumu pār Losandželosas "Kings".