Rīgā +16 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Canucks tiek pie uzvaras arī Šilova sezonas otrajā NHL spēlē

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs trešdien aizvadīja savu otro Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēli šajā sezonā, viņa un uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētajai Vankūveras Canucks komandai izcīnot uzvaru.

"Canucks" viesos ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja Arizonas "Coyotes"  vienību, bet Latvijas vārtsargam tā bija otrā uzvara divās sezonas spēlēs.

Šilovs šajā cīņā atvairīja 20 no 21 metiena un vienīgo reizi kapitulēja trešā perioda vidū, kad vairākumā viņu no tuvas distances pārspēja Dilans Ganters.

Mājinieku rindās vārtus guva Kvins Hjūzs un Konors Gārlends.

Bļugers šajā mačā uz ledus bija 14 minūtes un 44 sekundes, no kurām divas minūtes un 30 sekundes spēlēja mazākumā. Uzbrucējs izpildīja vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku raidījumu, uzvarēja septiņos no 14 iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šajā sezonā Bļugers 62 mačos guvis piecus vārtus, atdevis 21 rezultatīvu piespēli un iekrājis pozitīvu lietderību +8. Savukārt Šilovs divās spēlēs ticis pie divām uzvarām, vidēji 1,50 zaudētiem vārtiem un atvairījis 93,02% metienu.

Šilovs šosezon pārsvarā spēlēja Amerikas Hokeja līgā (AHL), kur Ebotsfordas "Canucks" rindās 33 dueļos svinējis 15 uzvaras, četras reizes nostāvējis "sausā", ielaidis vidēji 2,74 ripas un atvairījis 90,7% metienu. Uz NHL pirmo izsaukumu viņš saņēma pirms vairāk nekā divām nedēļām pēc tam, kad savainojumu guva Tečers Demko.

"Canucks", kas jau nodrošinājusi vietu Stenlija kausa izcīņā, ar 102 punktiem 76 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē.

Vankūveras hokejisti nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad izbraukumā mērosies spēkiem ar Losandželosas "Kings".