Rīgā +21 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Latvija divreiz atspēlējas, bet čehus nepārspēj (+FOTO)

Latvijas hokeja izlase piektdien piedzīvoja otro neveiksmi Soču ziemas olimpisko spēļu turnīra C grupā, šoreiz ar rezultātu 2:4 (1:2; 1:2; 0:0) piekāpjoties Čehijas valstsvienībai. Spēles gaitā Latvija divreiz prata atspēlēt vienas ripas deficītu, tomēr kārtējo reizi oficiālā mačā piekāpās neērtajiem pretiniekiem.

Vārtus Latvijas labā guva Jānis Sprukts un Herberts Vasiļjevs,  bet čehiem izcēlās Martins Erats, Jaromīrs Jāgrs, Jakubs Vorāčeks un Mareks Židlickis. Edgars Masaļskis atvairīja 35 no 39 metieniem.

Tāpat kā spēlē ar Šveici, pirmo uzbrukumu centās noslēgt Lauris Dārziņš - viņa metienu viegli tvēra čehu vārtsargs Ondržejs Pavelecs. Pirmajās minūtēs vairākas reizes spēlē iesaistījās arī Edgars Masaļskis - īpaši pamanāms leģendārais Jaromīrs Jāgrs, bet iniciatīva lēnām pāriet pretiniekiem. Drīz vien arī pirmais noraidījums Latvijas sastāvā, bet arī sesto mazākumu turnīrā izdevās sekmīgi izturēt. Tiesa, ko čehi nepaveica vairākumā, izdarīja jau vienādos sastāvos - pēc Davida Krejči piespēles Martins Erats ar izcili precīzu metienu cauršāva Masaļski. Jau visai drīz pirmais vairākums arī Latvijai, bet čehi pat mazākumā aizskrien bīstama pretuzbrukumā divi pret viens. Teicama izdevība atklāt Latvijas rēķinu bija Jānim Spruktam, kura raidījums vairākumā šķietami trāpīja pa vārtu konstrukciju. Kuriozi, bet brīdi vēlāk pēc video noskatīšanās tiesneši vārtu guvumu ieskaitīja un 1:1! Turklāt, uzreiz sekoja noraidījums čehu rindās.

Lai gan vairākumu otrreiz realizēt neizdevās, spēle jau bija izlīdzinājusies un atlikušajā laikā Latvija vairākas reizes bīstami apdraudēja Paveleca vārtus - glāba tikai viņa meistarība. Tikai 84 sekundes pirms trešdaļas izskaņas noraidījums Latvijas sastāvā - 2+2 soda minūtes pret Tomašu Kaberli Miķelim Rēdliham. Jāgrs tomēr paspēja realizēt vairākumu, pusminūti pirms trešdaļas beigu sirēnas raidot ripu nosegtā Masaļska sargātajā cietoksnī.

Otrās trešdaļas sākumā vēl pusotra minūte mazākumā Latvijai - ne bez grūtībām, bet savi vārti nosargāti. Un šajā brīdī, kā izteicās TV komentētāji, hokeja Dievs atdeva parādu Herbertam Vasiļjevam - uzbrucējs, kurš mačā pret Šveici trāpīja pa vārtu stabu, šoreiz arī norībina vārtu konstrukciju, bet ripa tiek aiz Paveleca muguras - 2:2! Teicami pirms tam pacīnījās Georgijs Pujacs, izvirzot Vasiļjevu labā pozīcijā. Pēc zaudētajiem vārtiem gan atkal aktivizējās čehi, sagādājot daudz darba Masaļskim. Drīz vien pretinieki trešo reizi šajā spēlē izvirzījās vadībā, ar rikošeta palīdzību Masaļski pārspējot Jakubam Vorāčekam. Spēles vidū iniciatīva aizvien pretinieku pusē, tomēr Latvija visai reāli var cīnīties par panākumu, regulāri asos pretuzbrukumos apdraudot čehu vārtus. Īpaši aktīva spēka maiņa ar Karsumu, Daugaviņu un Girgensonu, negriežot ceļu nevienam. Pašā trešdaļas izskaņā gan aizsargs Mareks Židlickis izmanto to, ka Masaļskis nespēj fiksēt ripu, gūstot ceturtos vārtus. Viņu nespēja kavēt arī Latvijas aizsargi, nelīdzēja arī protesti par izgrūstiem vārtiem. Atlika 20 minūtes, lai šajā mačā ko vēl mainītu.

Pašā trešās trešdaļas ievadā teicama izdevība Ozoliņam, kurš labā situācijā netrāpīja pa ripu. Brīdi vēlāk kapteinim otrais noraidījums šajā mačā - vairākumā iespaidīgs sniegums čehiem, bet vārtu guvums neseko. Tuvojoties trešdaļas vidum, aizvien vairāk bija manāmi Latvijas centieni tomēr vēl lauzt spēles gaitu, tikmēr Masaļskis vairākās epizodēs patiešām izglābj komandu. Ar savu aktivitāti latvieši nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām izpelnījās trešo vairākumu, bet minūti vēlāk jau spēlējam piecatā pret trim! Lielais vairākums gan šoreiz palika nerealizēts, turklāt, tā beigās čehi vēl aizskrēja bīstamā pretuzbrukumā. Atlikušajās divarpus minūtēs nekas vairs nemainījās, mūsējiem piedzīvojot otro neveiksmi turnīrā.

Nākamā spēle C grupā sestdien plkst. 19 pēc Latvijas laika pret pasaules čempioni Zviedriju.

Pirms četriem gadiem Vankūverā čehiem piekāpāmies pat divreiz - grupā (2:5) un spēlē par vietu ceturtdaļfinālā (2:3 papildlaikā).

OS Sočos. Hokejs. C grupa. 2014.gada 14.februāris. Bolshoy Ice Dome, Soči, Krievija.

Čehija - Latvija 4:2 (2:1; 2:1; 0:0)

Vārti: 10:10 Erats (Krejči, Hemskis) 1:0; 13:05 Sprukts (K.Rēdlihs, Dārziņš, vair.) 1:1; 19:29 Jāgrs (Židlickis, Plekaņecs, vair.) 2:1; 22:45 Vasiļjevs (Pujacs) 2:2; 27:06 Vorāčeks (Z.Mihaleks, Barinka) 3:2; 37:02 Židlickis (Hanzals, Nedveds) 4:2;

Vārtsargi: Ondržejs Pavelecs - Edgars Masaļskis

Metieni: 39-20

Soda minūtes: 8-8

Latvijas valstsvienības sastāvs 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm:

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Tampabejas „Lightning”, NHL), Edgars Masaļskis (SKP „Poprad”, Slovākija), Ervīns Muštukovs („Esbjerg”, Dānija);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņecas „Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas „Salavat Julajev”, KHL), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA);

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas „Dinamo”, KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi Jaroslavļas „Lokomotiv”, KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes, „ ZSC Lions”, NLA), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas „Servette”, NLA), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes „Pinguine”, DEL), Koba Jass (Liberecas „Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (SKP „Poprad”, Slovākija), Armands Bērziņš (Aritavas „Beybaris”, Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo „Sabres”, NHL).

Olimpiskā hokeja turnīra formāts: 12 komandas sadalītas trīs grupās pa četrām katrā. Pēc viena apļa turnīra labākās četras iegūs automātisku ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Atlikušās astoņas tiks sarindotas četros play-off pāros, katras spēles uzvarētājam arīdzan tiekot pie vietas ceturtdaļfinālā.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija zaudēja visās trīs grupas spēlēs, bet play-off tikai papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čehijai cīņā par vietu starp astoņām labākajām izlasēm. Ja debijas reizē 2002.gadā Latvija ieņēma 9.vietu, ne 2006., ne 2010.gada Olimpiādēs uzvaras izcīnīt nav izdevies, abas reizes samierinoties ar pēdējo, divpadsmito, vietu.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā