Rīgā +21 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Latvija uzvar Šveici, nopelnot tikšanos ar Kanādu!

Latvijas hokeja izlase Soču olimpisko spēļu play-off kārtas mačā otrdien ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) uzvarēja Šveices valstsvienību, pirmo reizi vēsturē nopelnot vietu olimpiskajā ceturtdaļfinālā. Tajā mūsējo pretinieki trešdien plkst.19 būs pašreizējie olimpiskie čempioni kanādieši.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Lauris Dārziņš, vienus - Oskars Bārtulis. Šveicei vienīgo reizi izcēlās Martins Pliss. Edgars Masaļskis aizvadīja vēl vienu fantastisku maču, neskaitāmas reizes glābjot komandu - kopumā viņš atvairīja 32 pretinieku metienus.

Jau mača 2.minūtē teicama iespēja Šveicei, bet Matiasa Bībera metienu no pašas vārtu priekšas atvaira Masaļskis. Visai drīz Latvijai arī pirmais mazākums - par bloķēšanu noraidīts Koba Jass, bet nevienādos sastāvos Latvija nospēlē pašaizliedzīgi un precīzi. Tikmēr iniciatīva jau Šveices pusē un metienu attiecība perioda vidū 8-1, tomēr Latvija pēc patāla Bārtuļa uzmetiena 9.minūtē vadībā - 1:0! Tobrīd pilnībā nosegtais pretinieku vārtsargs Jonass Hillers beidzot ielaidis pirmo ripu turnīrā. Drīz arī pirmā iespēja vairākumā latviešiem - tajā pēc teicamas saspēles Lauris Dārziņš nepilnas trīs minūtes pēc pirmajiem vārtiem skaisti ieceļ ripu Hillera vārtu tālajā devītniekā un 2:0! Latvija centās uzņemto tempu nesamazināt, neļaujot šveiciešiem ātri atgūties. Perioda pēdējās minūtēs mūsu otrā maiņa vienādos sastāvos pat ilgstoši iespieda šveiciešus viņu aizsardzības zonā, bet aktīvi uzbrukt turpināja visi virknējumi, Latvijai ar divu ripu pārsvaru noslēdzot pirmās 20 minūtes.

Arī otro periodu mūsējie sāka ļoti aktīvi, ar kārtīgu spēka spēli neļaujot Šveicei pārņemt mača pavedienu savās rokās. Tiesa, nedaudz vēlāk Šveice jau spēja ilgstoši ieņemt Latvijas aizsardzības zonu, liekot Nolanam izšķirties par pusminūtes pārtraukumu. Reālu vārtu gūšanas iespēju gan aizvien bija samērā maz, bet visas briesmas likvidēja Masaļskis. Perioda vidū jau pretinieku pārsvars ir visai jūtams, bet kādā no pretuzbrukumiem Miķelis Rēdlihs bija ļoti tuvu trešajam vārtu guvumam - Latvija netaisās samierināties ar otrā plāna lomu. Spēles temps aizvien bija ļoti augsts arī trešdaļas otrajā pusē. Vēl kādā epizodē pie atlēkušās ripas Hillera sargāto vārtu priekšā tika Ķēniņš, tad laba iespēja arī Girgensonam. Tomēr lielais pretinieku spiediens materializējās uz tablo - 36.minūtē Martins Pliss raidīja ripu starp Masaļska kājsargiem. Īstajā brīdī nāca noraidījums pretinieku rindās, ko realizēt neizdevās, pēc tam Latviju glāba gan Masaļskis, gan vārtu stabs, palīdzot būt vadībā arī pirms izšķirošās trešdaļas -2:1.

Trešais periods sākās bez Jāņa Sprukta, Herberta Vasiļjeva un Kobas Jasa laukumā. Laba iespēja jau pirmajās minūtēs Cipulim, tomēr Hillers metienam ir gatavs. Mārtiņš vēl vairākās situācijās saasināja spēli pie pretinieku vārtiem, bet kādā no pretuzbrukumiem Latvija aizskrēja trīs pret divi - arī šajā epizodē Anaheimas Ducks vārtsargs Hillers pārāks. Tikmēr nemanot jau pienācis trešdaļas vidus, šveiciešiem atliekot tieši 10 minūtēm, lai ko vēl mainītu. Latvija aizsardzībā spēlēja ļoti mobilizēti, sagaidot pretinieku pie zilās līnijas un neļaujot izvērsties. Arī mūsējie nestāvēja un negaidīja - izgājienā 3 pret 1 Girgensons trāpa pa vārtu pārliktni.. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām fantastiskā situācijā pēc Reto Suri metiena glābj Masaļskis. Šveice noņem vārtsargu, bet Dārziņa metiens ir precīzs - 3:1 un Latvija olimpiskajā astoņniekā!

Vārtus svarīgajā spēlē sargāja Edgars Masaļskis, kurš arī abu komandu pirmajā tikšanās reizē nodemonstrēja iespaidīgu sniegumu, atvairot 38 no 39 metieniem. Mačam netika pieteikti uzbrucēji Armands Bērziņš un Juris Štāls, kā arī trešais vārtsargs Ervīns Muštukovs.

Šveice tādējādi Sočos izcīnījusi 9.vietu, bet Latvijas cīņu turpina. Visi četri ceturtdaļfināli risināsies trešdien, pusfināli - piektdien, bet nedēļas nogalē notiks cīņas par medaļām.

Olimpiskās spēles. Hokejs. Play-off. 2014.gada 18.februāris. Bolshoy Ice Dome, Soči, Krievija.

Šveice - Latvija 1:3 (0:2; 1:0; 0:1)

Vārti: 8:38 Bārtulis (Daugaviņš, Girgensons) 0:1; 11:19 Dārziņš (M.Rēdlihs, vair.) 0:2; 35:01 Pliss (Suri) 1:2; 59:00 Dārziņš (Pavlovs, t.v.) 1:3;

Vārtsargi: Jonass Hillers - Edgars Masaļskis

Metieni: 33-22

Soda minūtes: 4-2

Latvijas valstsvienības sastāvs 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm:

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Sirakūzas „Crunch”, AHL), Edgars Masaļskis (SKP „Poprad”, Slovākija), Ervīns Muštukovs („Esbjerg”, Dānija);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņecas „Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas „Salavat Julajev”, KHL), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA);

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas „Dinamo”, KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi Jaroslavļas „Lokomotiv”, KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes, „ ZSC Lions”, NLA), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas „Servette”, NLA), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes „Pinguine”, DEL), Koba Jass (Liberecas „Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (SKP „Poprad”, Slovākija), Armands Bērziņš (Aritavas „Beybaris”, Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo „Sabres”, NHL).