Rīgā +16 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Latvijas hokejistes Rīgā notiekošo PČ pirmās divīzijas B grupas turnīru sāk ar pārliecinošu zaudējumu Slovākijai

Latvijas sieviešu hokeja izlase svētdien Rīgā pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīra pirmajā spēlē ar rezultātu 1:7 (1:1, 0:6, 0:0) zaudēja Slovākijai. Latvijas izlases labā vārtus guva Anna Lagzdiņa, bet par labāko spēlētāju tika atzīts vārtsardze Kristiāna Apsīte.

Latvietes jau spēles ievadā tika pie iespējas spēlēt vairākumā un sestajā minūtē to burzmā vārtu priekšā realizēja Lagzdiņa, panākdama 1:0. Perioda pēdējā sekundē neizšķirtu panāca Janka Hlinkova, kura ar metienu no vārtu priekšas realizēja vairākumu.

Otrā perioda ceturtajā minūtē Barbora Kapičākova izmantoja haosu Latvijas izlases vārtu priekša un izvirzīja pretinieces vadībā, bet līdz trešdaļas vidum pa reizei Apsīti pārspēja Tatjana Blihova un Līvija Kūbekova. Trešdaļas otrajā pusē slovākietēm divus vārtus guva Ema Tothova, vienus no tiem aizturētā soda laikā, kad latvietēm bija vairākums, bet trīs sekundes pirms došanās pārtraukumā 7:1 panāca Barbora Kapičākova.

Ja pirmajās 20 minūtēs latvietes izpildīja gandrīz tikpat metienu, cik pretinieces (10:13), tad otrajā bija jau nospiedošs Slovākijas izlases pārsvars (29:3). Pēdējā periodā, kurā vārti netika gūti, metienu skaits atkal bija līdzīgs (8:9). Visā mačā metienu attiecība bija 21:51.

Turnīra pirmajās spēlēs svētdien Lielbritānija ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) uzvarēja Itāliju un Slovēnija ar 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) bija pārāka pār Poliju.

Latvijas izlase 1.aprīlī tiksies ar Itāliju, 3.aprīlī - ar Slovēniju, 5.aprīlī - ar Poliju un 6.aprīlī - ar Lielbritāniju.

Gatavojoties šim turnīram, Latvijas hokejistes piektdien aizvadīja pārbaudes spēli ar Poliju un uzvarēja ar 3:0.

Latvijas izlase pirms gada Mehiko uzvarēja pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupā un pakāpās uz pirmās divīzijas B grupu. Savukārt Slovākija pērn spēlēja pirmās divīzijas A grupā, taču noslēdza turnīru bez uzvarām un noslīdēja uz B grupu.

Pasaules čempionāts pirmās divīzijas B grupā, kas pasaules meistarsacīkšu rangā sievietēm ir trešais, "Volvo" hallē notiks no 31.marta līdz 6.aprīlim.

Pirmo vietu ieguvusī komanda nākamajā sezonā spēlēs pirmās divīzijas A grupā, bet komanda, kura paliks pēdējā, 2025.gadā spēles aizvadīs otrās divīzijas A grupā.

Hannu Saintulam darbā ar Latvijas izlasi palīdz treneri Ahto Karna, Paulis Zvirgzdiņš un Vladislavs Koniševs.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs:

vārtsardzes - Kristiāna Apsīte (Zalcburgas "Eagles", Austrija), Guna Estere Gailīte (L&L);

aizsardzes - Aija Balode ("Laima"), Anna Kubliņa, Sabīne Kate Rubīna (abas - "Kurbads"/"Lauvas"), Emīlija Jakovļeva, Ksenija Kezika, Madara Saulīte (visas - HS "Rīga"), Luīze Zemesarāja (Talsu Hokeja Klubs/L&L);

uzbrucējas - Agnese Apsīte (Zalcburgas "Eagles", Austrija) Anna Lagzdiņa ("Reapers", Kanāda), Evelīna Kolīte, Karina Šilajāne, Kjāra Paula Želubovska, Sarma Gusare, Šarlote Štāle (visas - HS "Rīga"), Hanna Štrause ("Kurbads"/"Lauvas"), Krista Jipčaka (Bērlingtonas "Barracudas", Kanāda), Laima Elizabete Lukašēviča (L&L), Linda Rulle (Ročesteras Tehnoloģiju institūts, NCAA), Līga Miljone (Fillahas "Lady Hawks", Austrija).