Rīgā +20 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

papildināts (18:17) - Slovēnijas hokejisti olimpiskajā turnīrā šokē slovākus; ASV apklusina Krievijas fanus

Slovēnijas vīriešu hokeja izlase sestdien parūpējās par pirmo pārsteigumu Soču olimpisko spēļu turnīrā, ar 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) uzvarot Slovākiju.Pirmajās divās trešdaļas vārti netika gūti, bet trešajā trešdaļā sešu minūšu laikā slovēņi guva trīs vārtus, kad precīzi bija Roks Tičars, Tomažs Rasingars un labi zināmais Anže Kopitars.

Goda vārtus Slovākijas izlases labā 18 sekundes pirms cīņas beigām guva Tomāšs Jurčo.Slovākijas izlasei šajā turnīrā vairs nevar palīdzēt uzbrucējs Tomāšs Marcinko no pašmāju kluba "Košice", kurš sacensību pirmajā mačā pret ASV vienību guva ceļgalu traumu.Citā A apakšgrupas spēlē ASV hokeja izlase ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) principiālā cīņā pēcspēles metienu sērijā pārspēja Krievijas valstsvienību.Rezultātu otrās trešdaļas vidū atklāja pazīstamais Krievijas uzbrucējs Pāvels Dacjuks, tomēr sešas minūtes vēlāk plašo mājinieku fanu pūli apklusināja ASV izlases aizsargs Kems Faulers, kurš rezultātu uz tablo izlīdzināja (1:1). Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Džo Pavelskis jau vadībā izvirzīja ASV, taču krieviem vajadzēja tikai trīs minūtes, lai Dacjuks gūtu otros vārtus spēlē (2:2). Mazliet vēlāk strīdīgi netika ieskaitīti Krievijas izlases trešie gūtie vārti.Mača pagarinājumā neviena no komandām vārtus neguva, bet aizraujošā un ilgā pēcspēles metienu sērijā pārāki izrādījās ASV hokejisti. Uzvaras "bullītis" Tīdžeja Ošī kontā.Turnīrā kopumā 12 izlases sadalītas trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tiks sarindotas no pirmās līdz 12.labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros "play-off" kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces."Play-off" kārtas mači notiks 18.februārī, dienu vēlāk paredzēti ceturtdaļfināli, pusfināli būs 21.februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23.februārī.Pirms četriem gadiem Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja Kanādas izlase, aiz sevis atstājot ASV un Somiju.