Rīgā +21 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

papildināts (21:27) - Arī Slovēnijas, Krievijas un Čehijas hokejisti sasniedz olimpisko ceturtdaļfinālu

Slovēnijas hokeja izlase otrdien Soču ziemas olimpiskajās spēlēs sasniegusi lielāko panākumu valsts vēsturē - cīņā par vietu olimpiskajā ceturtdaļfinālā ar 4:0 sagrauta Austrija. Tāpat labāko astoņniekā iekļuva arī rīkotāji krievi, Čehija un Latvija.

Ceturtdaļfinālu pāri. Trešdiena, 19.februāris.

10.00 Zviedrija - Slovēnija

14.30 Krievija - Somija

19.00 Kanāda - Latvija

19.00 ASV - Čehija

Slovēņus jau 6.minūtē vadībā izvirzīja lielākā zvaigzne Anže Kopitars, bet turpinājumā Jans Urbass, Sabahudins Kovačevičs un Jans Muršāks guva vēl trīs bezatbildes vārtus. Visus 30 austriešu metienus atvairīja Roberts Kristans.

Ceturtdaļfinālā Slovēnija tiksies ar pasaules čempioniem zviedriem.

Tikmēr Krievijas izlase pēc pirmā perioda spēlēja 0:0 ar Norvēģiju, tomēr atlikušajā laikā Larsa Haugena vārtos sameta četras ripas (vienu gan tukšos) un uzvarēja ar 4:0. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Aleksandrs Radulovs, pa vieniem Iļjas Kovaļčuka un Alekseja Tereščenko rēķinā. Pirmajos trīs vārtu guvumos rezultatīvas piespēles Pāvelam Dacjukam. Vārtsargs Sergejs Bobrovskis tika galā ar visiem 22 Norvēģijas raidījumiem. Krievija ceturtdaļfinālā tiksies ar Somiju.

Čehijas un Slovākijas duelī 36.minūtē rezultāts bija 4:0 Čehijas labā, taču līdz 49.minūtei slovāki paspēja atgūt trīs ripas, divreiz izceļoties Marsela Hosas brālim Marianam. Galu galā, viss izšķīrās pēdējā minūtē, kad čehi piekto ripu raidīja slovāku tukšajā cietoksnī - 5:3. Čehija ceturtdaļfinālā spēkosies ar iepriekšējo olimpisko spēļu finālistiem ASV.

Jau noskaidrots, ka neatkarīgi no pārējo spēļu rezultātiem, Norvēģija turnīrā ieņems pēdējo, divpadsmito, vietu. Iepriekšējās divās spēlēs pēdējie palika Latvijas hokejisti.

Šveice ierindojusies 9.vietā, desmitie ir austrieši, bet 11.vietu Soču olimpiskajās spēlēs izcīnījuši slovāki.