Rīgā +20 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Rode nefinišē supergigantā, par čempionu kļūst norvēģis Jansrūds

Latvijas kalnu slēpotājs Roberts Rode svētdien nefinišeja Soču ziemas olimpisko spēļu supergiganta sacensībās.

Ar 60.numuru startējušais latvietis izstājās jau trases sākumdaļā, izlaižot vienus no vārtiem, un savā otrajā disciplīnā finišu sasniegt nespēja. No 63 sacensību dalībniekiem astoņi izstājās, bet trīs tika diskvalificēti.

Iepriekš Sočos 26 gadus vecais Rode ieņēma 47.vietu nobraucienā, kas bija vājākais rezultāts starp finišējušajiem sportistiem. Sezonas ievadā latviešu sportists lauza potīti, kas pamatīgi iedragāja gatavošanās procesu Sočiem.

Par olimpisko čempionu pirmo reizi karjerā kļuva norvēģis Četils Jansrūds, bronzai nobraucienā pievienojot zeltu supergigantā. Viņš par tieši 0,3 sekundēm apsteidza amerikāni Endrjū Vaibrehtu, bet trešo vietu dalīja kalnu slēpošanas leģenda Bode Millers (ASV) un Čehijā dzimušais Kanādas sportists Jans Hudecs (+0.53). Tātad, šajā disciplīnā pasniegs divas bronzas medaļas. Tikai 0,02 sekundes no pjedestāla savā debijas Olimpiādē palika 22 gadus vecais austrietis Otmārs Strīdingers.

Latviju olimpiskajās kalnu slēpošanas sacensības bez Rodes pārstāv arī Kristaps Zvejnieks, Mārtiņš Onskulis, Agnese Āboltiņa un Lelde Gasūna.