Rīgā +4 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Ar 500.vārtiem savā Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā otrdien izcēlās slovāku uzbrucējs Marians Hosa.

Hosas pārstāvētā Čikāgas Blackhawks otrdien NHL regulārā čempionāta mačā savā laukumā rezultatīvā cīņā ar 7:4 (3:0, 1:1, 3:3) pieveica Filadelfijas Flyers.

Hosa ar precīzu metienu izcēlās šī dueļa 26.minūtē, kad panāca 4:0 par labu Čikāgas vienībai. Pēc tam gan Flyers diezgan īsā laikā guva četrus vārtus pēc kārtas un panāca izlīdzinājumu, tomēr dueli ar trim bezatbildes ripām viesu vārtos noslēdza Blackhawks.

Pašlaik 37 gadus vecais Hosa otrdien kļuva par 44.hokejistu NHL vēsturē, kurš karjeras laikā regulārajos čempionātos vārtsargus pārspējis vismaz 500 reizes. Pēc viņa vārtu guvuma visi līdzjutēji, stāvot kājās un uzgavilējot, apsveica spēlētāju ar zīmīgā skaitļa sasniegšanu. "Tā bija brīnišķīga sajūta. Fani šajā spēlē bija lieliski, esmu priecīgs būt daļa no šīs komandas," izteicās Hosa.

Tiesa, slovākam otrdienas mača trešajā periodā trāpīja ripa, tāpēc dueli viņš nevarēja turpināt.

Hosa pasaules spēcīgākajā hokeja līgā ir nospēlējis teju 20 gadus, bet 1997.gada draftā viņu ar 12.numuru izvēlējās Otavas Senators. Karjeras laikā viņš pārstāvējis arī Atlantas Trashers, Pitsburgas Penguins un Detroitas Red Wings.

Slovākijas hokejists piedalījies arī piecās NHL Visu zvaigžņu spēlēs, bet kopā ar Čikāgas klubu viņš 2010., 2013. un 2015.gadā kļuva par Stenlija kausa čempionu.

Mariana brālis ir Marsels Hosa, kurš savulaik vairākas sezonas pavadīja Kontinentālās hokeja līgas Latvijas komandā Rīgas Dinamo.